kategoria: A1200
[#1] Idefix czy 4xEIDE
Witajcie.
W mojej A1200 mam interfejs 4xEIDE
Mam pytania:
1. Co się lepiej sprawdza w użytkowaniu, oryginalne sterowniki czy jakieś inne np. Idefix?
2. Czy jak podepnę kartę lub dysk od PC (system FAT) to czy w WB będzie do niej dostęp?
Oczywiście z zainstalowanymi sterownikami fat95. Chodzi mi o wymianę danych z PC, brak dostępu do PCMCIA.


Upsssss...... pomyliłem działy

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2012 22:52:08 przez Wojski
[#2] Re: Idefix czy 4xEIDE

@Wojski, post #1

Jeśli chodzi o punkt 2 to nie powinno być problemu z pecetowym dyskiem FAT95 (oczywiście nie za dużym) - sam kiedyś używałem w ten sposób starego dysku 2gb do wymiany danych z kumplem-pecetowcem.
[#3] Re: Idefix czy 4xEIDE

@eraser, post #2

Co muszę zrobić żeby Amiga miała dostęp do dysku PC z systemem plików Fat?
Podłączyłem dysk, zainstalowałem fat95 i nic nie widać. 4xEIDE Prefs wykrywa dysk prawidłowo.
[#4] Re: Idefix czy 4xEIDE

@Wojski, post #3

Wygenerować mountliste programem MountDos.
[#5] Re: Idefix czy 4xEIDE

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #4

Uruchomiłem program i wyskakuje komunikat "Invalid table flag $0000"
Co robię nie tak?
[#6] Re: Idefix czy 4xEIDE

@Wojski, post #5

Uruchomiłem program ...


z jakimi parametrami?
[#7] Re: Idefix czy 4xEIDE

@Wojski, post #5

w MBR brak informacji o partycji/ach.
Sprawdz czy fdisk widzi dysk (fdisk w wersji amigowej jest na aminecie)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem