kategorie: A1200, Sprzęt
[#1] jak dlugo uruchamia sie Wam Amiga.
Witam, interesuje mnie czas od wlaczenia przelacznika w zasilaczu do pokazania sie fioletowego obrazu z ruchoma dyskietka w amidze 1200 bez zadnych dyskow w IDE. w mojej amisi to trwa az okolo 33s - sprawdzalem na 2 zasilaczach i tak samo... tak powinno byc ???
[#2] Re: jak dlugo uruchamia sie Wam Amiga.

@Oxyron, post #1

I tak i nie, wszystko zależy jaką masz wersje płyty, jaki ROM, jaka została zastosowana FDD, no i czy posiadasz jakiekolwiek rozszerzenie. Jeżeli posiadasz najnowszy model czyli ESCOM, istnieje prawdopodobieństwo że tak długo "wstaje".

Pozdrawiam.
[#3] Re: jak dlugo uruchamia sie Wam Amiga.

@superbonio, post #2

Amiga ma rom 3.1 (V40.68 1995 rok) , naklejka na obudowie nie posiada juz logo commodore ... no ale wiecie jak to jest co innego moze byc w srodku co innego na obudowie, dzis kupuje sie cos na allegro to nie wiadomo co bylo mieszane w amidze ... no chyba ze sie kupi z plomba oryginalnie nienaruszona :)

wiec opisze co i jak w mojej jest :)

na plycie glownej, na stacji dyskietek i na klawiaturze mam ten sam nr seryjny i opis "A1200 US ASCII"
stacja dyskietek Panasonic JU-257A605P wyprodukowana na Filipinach :)

plyta oznaczona jako:
commodore rev v2b

tyle co wyczytalem przez otworki w ekranie :) nie zdejmowalem ekranu ale widac, ze amiga byla rozkrecana (rozne srobki i etc, dodatkowoma wygiety ekran gorny przy rozszerzeniu (pewnie jakies turbo nie wchodzilo i trzeba bylo nagiac blaszke ekranu do "gory"

Amiga jest bez zadnych turbo, dodam, ze z CF startuje w pare sekund :)
[#4] Re: jak dlugo uruchamia sie Wam Amiga.

@Oxyron, post #3

Masz od spodu przylutowany drucik? Opis wygląda na escoma, więc czas rozruchu by się zgadzał.
[#5] Re: jak dlugo uruchamia sie Wam Amiga.

@mikser, post #4

nie demontoalem ekranu a gdzie powinien byc ten kabelek ?
[#6] Re: jak dlugo uruchamia sie Wam Amiga.

@Oxyron, post #5

pod złączem fdd..
[#7] Re: jak dlugo uruchamia sie Wam Amiga.

@Oxyron, post #5

Powinieneś mieć wlutowany taki drucik jak na poniższym zdjęciu.
http://imageshack.us/photo/my-images/38/a1200fix1zoom.gif

Jeżeli chcesz możesz go wlutować tak jak pokazuje dorysowana kreska, dzięki temu po załatwieniu sobie stacji amigowej lub przeróbce stacji z pc'ta będziesz mógł grać w gry ndos. Chyba że już masz zrobiona taką przeróbkę? Sprawdź czy działa Ci super frog bo to jeden z przykładów gier ndos.

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2012 20:00:16 przez mikser
[#8] Re: jak dlugo uruchamia sie Wam Amiga.

@AdamZeku, post #6

zgadza sie... jest taki cieniutki drucik przylutowany.
do zlacza FDD

czyli mam wersje A1200 by escom ?

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2012 19:50:20 przez Oxyron
[#9] Re: jak dlugo uruchamia sie Wam Amiga.

@Oxyron, post #8

To normlne że tak długo się bootuje przy romie 3.1 zapakujesz dysk to będzie szybciej :)
[#10] Re: jak dlugo uruchamia sie Wam Amiga.

@Oxyron, post #8

Ewentualnie możesz sobie zaterminatorować złacze IDE jeżeli nie korzystasz z żadnego HDD/CF i wtedy start amigi będzie króciutki.
[#11] Re: jak dlugo uruchamia sie Wam Amiga.

@superbonio, post #10

z CF wlasnie walcze jak LEW i nic .... rece opadaja, zobaczcie inny watek w tej kwestii :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem