kategoria: A1200
[#1] Amiga 1200 Scandoubler ELBOX FF
może mi ktoś przypomnieć gdzie wstawić drivery żebym mógł skorzystać z wyższych rozdzielczości
[#2] Re: Amiga 1200 Scandoubler ELBOX FF

@sebbb, post #1

o jakich wyzszym myslisz ?
[#3] Re: Amiga 1200 Scandoubler ELBOX FF

@sebbb, post #1

System:Devs/Monitors



Benedykt Dziubałtowski
[#4] Re: Amiga 1200 Scandoubler ELBOX FF

@Norbert, post #2

OK! znalazłem

Tak, musisz najpierw skorzystać z telewizora. Uruchom Workbench i upewnij się, że w katalogu DEVS:Monitors/ znajduje się sterownik MULTISYNC lub EURO72 i koniecznie VGAONLY. Jeśli ich tam nie ma skopiuj je tam z katalogu SYS:Storage/Monitors/. Teraz naciśnij na ikonki tych monitorów (np. MULTISYNC) i uruchom program ScreenMode z preferencji. Powinienieś zobaczyć tryby nazwane MultiSync. Ustaw na jakiś z nich (np. Productivity) i naciśnij guzik SAVE. Teraz podłącz monitor VGA i spróbuj uruchomić Workbench. Daj znać czy jest OK.
kupiłem LCD Sony i próbuję uruchomić go z Scandoublerem
[#5] Re: Amiga 1200 Scandoubler ELBOX FF

@sebbb, post #4

A co tu uruchamiac?
Podlaczasz scandoubler do Amigi. Kablem VGA laczysz z LCD Sony i juz masz PAL na VGA .
Inne sterowniki sa przepuszczane przez to urzadzenie.
[#6] Re: Amiga 1200 Scandoubler ELBOX FF

@Norbert, post #5

na LCD wyskakuje okienko z komunikatem że musi być 31.5 khz
[#7] Re: Amiga 1200 Scandoubler ELBOX FF

@sebbb, post #6

czy można gdzieś znaleźć informację z którymi LCD najlepiej współpracuje Scandoubler Elbox?
[#8] Re: Amiga 1200 Scandoubler ELBOX FF

@sebbb, post #6

Zrob maly test.
1. Podlacz Amige do monitora przez Scandoubler
2. Zresetuj Amige i przytrzynaj dwa klawisze myszy, tak jakbys chcial wejsc do Boot-menu
3. Jesli monitor pokaze komunikat ze czestotliwosc jest za niska to nacisnij dowolny klawisz na klawiaturze.
4. Napisz czy obraz sie pokazal.
[#9] Re: Amiga 1200 Scandoubler ELBOX FF

@Phibrizzo, post #8

wszystko działa tylko jak zmusić LCD żeby wyświetlał gry (PAL ma 15khz) :(
[#10] Re: Amiga 1200 Scandoubler ELBOX FF

@sebbb, post #9

Kupić panel LCD który zadziała ze SD, tyle że szybciej znajdziesz listę paneli potrafiących wyświetlić PAL niż tych potrafiących wyświetlić obraz z Amigowych SD.


Pozdrawiam
[#11] Re: Amiga 1200 Scandoubler ELBOX FF

@RadoslawF, post #10

czyli zostaje Indivision AGA MK II podobno pracuje z każdy LCD
[#12] Re: Amiga 1200 Scandoubler ELBOX FF

@sebbb, post #11

znalazłem jeszcze wątek z Monitor LCD multisync BENQ G2420HD i wygląda to ciekawie
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem