kategoria: A500
[#1] Amiga 500 kolorowe wyjście composite lub s-video wewnatrz
Jak w temacie.

Jakoś w moim odczuciu Amige szpeci modulator A520, a sama w sobie jest głeboka i na biurku brak mi miejsca. W samym komputerze natomiast jest miejsca sporo, wiec szukam czegoś co wewnątrz Amigi pozwoli na uzyskanie kolorowego obrazu.

SCART bylby fajny, ale odpada bo mam tylko tuner TV zew. Avermedia Tv Box 7 podłączony pod monitor LCD i tylko takie wejścia, dwa monitory na blacie i trzeciego już nie zmieszczę. Czy ktoś sie spotkał z jakimś rozwiazaniem pozwalającym na uzyskaniu koloru w A500 bez tego szpetnego modulatora i rgb-scart.
[#2] Re: Amiga 500 kolorowe wyjście composite lub s-video wewnatrz

@QuasarCore, post #1

To rozwiązanie zwie się Indivision ECS. Dzięki niemu dostajesz typowe wyjście VGA działające z każdym monitorem.

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2012 18:25:22 przez strim
[#3] Re: Amiga 500 kolorowe wyjście composite lub s-video wewnatrz

@strim, post #2

I zadziała tylko jeśli w tej pięćsetce ma OCS ?


Pozdrawiam
[#4] Re: Amiga 500 kolorowe wyjście composite lub s-video wewnatrz

@QuasarCore, post #1

W "Magazynie Amiga" byly ogloszenia dotyczace kabla/urządzenia dającego kolorowego composite w A500.
Cena byla nizsza od modulatora.
Moze ktos pamieta co to dokladnie bylo?
[#5] Re: Amiga 500 kolorowe wyjście composite lub s-video wewnatrz

@RadoslawF, post #3

"U mnie działa" :o W A500 z Agnusem i Denise OCS.

Widać nowsze wersje firmware nie wymagają już Agnusa ECS? Wersja Denise nigdy nie miała znaczenia.

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2012 20:54:09 przez strim
[#6] Re: Amiga 500 kolorowe wyjście composite lub s-video wewnatrz

@strim, post #5

"Procedura instalacji w Amigach 500, 500+, 2000, 3000, CDTV jest bardzo prosta - polega na wyjęciu układu Denise, umieszczeniu go w podstawce na scandoublerze, po czym włożeniu całości w podstawkę Denise na płycie głównej. Wymagane jest posiadanie układu Agnus ECS (model 8372 lub 8375), układ Denise może występować dowolnej wersji (także OCS)."
Ten Agnus masz na pewno stary ?


Pozdrawiam
[#7] Re: Amiga 500 kolorowe wyjście composite lub s-video wewnatrz

@RadoslawF, post #6

Nie musisz mi cytować tego co sam napisałem w tym artykule :P. Mam Agnusa 8371 i ku memu zaskoczeniu, okazało się, że Indivision ECS z najnowszym firmware śmiga jak rakieta.

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2012 21:18:12 przez strim
[#8] Re: Amiga 500 kolorowe wyjście composite lub s-video wewnatrz

@QuasarCore, post #1

A nie można tegoż modulatora (elektroniki wyjąć z obudowy) i włożyć do środka A500 ? Inna opcja: postarać się o złączki do portu Video w A500 męską i żeńską i zrobić sobie przedłużacz w formie kabla. Wtedy można luźno modulator położyć na stole i do niego TV podłączyć.
[#9] Re: Amiga 500 kolorowe wyjście composite lub s-video wewnatrz

@gilban, post #8

Znalazłem coś takiego link
Dość prosty układ, muszę skompletować części. Niestety modulator A520 mi padł :(

Opcja z przedłużaczem nabrała sensu.
Zwłaszcza, że wyjątkowo okazyjnie udało mi się nabyć od pewnego "gentlemana"
genlocka GVP G-LOCK

z wyjściami S-VIDEO i COMPOSITE, za całe dwie wiśniawki :D
Brak jednak kabla DB23-DB25 i tego drugiego DB9 (oryginalnie na stałe).
Schemat kabla RGB do genlocka mam, gorzej z tym podłączanym pod port joysticka.
No i pytanie czy to jeszcze działa.., ale obudowa i wnętrze we wzorowym stanie.

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2012 23:53:37 przez QuasarCore
[#10] Re: Amiga 500 kolorowe wyjście composite lub s-video wewnatrz

@QuasarCore, post #9

Witam mam przedłużkę do modulatora i mam obraz czarno biały :). Po podłączeniu modulatora do amigi jest kolowory. Piny w przedłużce jakie mam podpięte to :

3 4 5 10 13 17 19 22 23 kabel 16 17 18 jest nadlany czyli idzie do 17 fiolet i lut nadlany na 16 i 18

jak przedłużam po scart jest Ok (nie mogę scart używać stąd modulator)
[#11] Re: Amiga 500 kolorowe wyjście composite lub s-video wewnatrz

@davero, post #10

Kabelek z pinu 13 przelutuj na pin 15.
[#12] Re: Amiga 500 kolorowe wyjście composite lub s-video wewnatrz

@QuasarCore, post #1

Ostatnio znalazłem takie cudo Arcade Game RGB/CGA/EGA/YUV to VGA HD Video Converter Board HD9800/GBS8200 link
i nie wiem czy będzie działało z A500?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 22:58:21 przez pocisk1982

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 22:59:31 przez pocisk1982

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 23:01:52 przez pocisk1982
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem