kategoria: A1200
[#1] Błędy w archiwach .lha po kopiowaniu między partycjami
Witam,
Wczoraj bawiłem się reinstalacją systemu (ciągle go poznaję) i ze względu że mam na jednej partycji (3,5 GB) trochę danych, a potrzebowałem (bardziej chciałem zobaczyć ile zajmie kopiowanie) przekopiowałem te dane na partycję pierwszą, drugą sformatowałem (tryb szybki) a następnie przegrałem z powrotem. Po wszystkim sformatowałem pierwszą partycję i ponownie zainstalowałem system. Po restarcie okazało się, że większość archiwów .lha była uszkodzona. Amiga z kick 3.0 + WB 3.0 to golas, a karta CF to 4GB Kingston. Czy to normalka?
Pozdrawiam
[#2] Re: Błędy w archiwach .lha po kopiowaniu między partycjami

@posylus, post #1

Nie, to nie normalka, ja błędy przy kopiowaniu i rozpakowywaniu archiwów miałem parę tygodni temu i okazało się, że na Apollo padła jedna kostka SIMM. Ale widzę, że Ty masz golasa, więc stawiam na problemy z CF. Przewinęło się tu ostatnio parę wątków na ich temat.
[#3] Re: Błędy w archiwach .lha po kopiowaniu między partycjami

@posylus, post #1

Primo po pierwsze zrób test integralności całego archiwum lha (argument t).

Jeżeli archiwum jest ok to można jeszcze by pokombinować ze zmniejszeniem bufora podczas rozpakowywania (opcja -b8).

Jeżeli to zawiedzie to karta CF stanowi problem, myślę.

O ile mnie pamięc nie myli, podobne kłopoty były z niektórymi dyskami HD podczas kopiowania plików. Rozwiązaniem problemu była zmiana wartości parametru MaxTransfer danego dysku. Może analogicznie jest i w przypadku karty CF.
[#4] Re: Błędy w archiwach .lha po kopiowaniu między partycjami

@posylus, post #1

Tak tylko odnośnie tej "reinstalacji" systemu.
Amigowy OS to nie Windows, nie musisz go reinstalować, wystarczyło na czas formatowania skopiować go sobie na inną partycję a potem z powrotem. :)
[#5] Re: Błędy w archiwach .lha po kopiowaniu między partycjami

@posylus, post #1

Większość archiwów uszkodzona czy nie wypakowała się poprawnie? Może podczas kompresowania nie dodałeś do kompresora parametrów więc spakowało dane niepoprawnie. W przypadku kompresji plików można stosować parametr lha a natomiast jeśli mamy pliki i do tego katalogi a w nich następne katalogi należy stosować parametr lha a -r
[#6] Re: Błędy w archiwach .lha po kopiowaniu między partycjami

@miro_78, post #5

Archiwa przegrałem wcześniej przez rs232 i były ok, dopiero po operacji kopiowania między partycjami uległy uszkodzeniu (błąd jest przy wypakowywaniu lub sprawdzeniu "lha t..."). Czy może mieć znaczenie zbyt szybkie wyłączenie / zrestartowanie kompa? Czy amiga ma jakieś bufory kopiowania, które muszą się zapisać na dysku? Jeżeli tak to jak wymusić opróżnienie buforów - tzn. zapisanie danych na dysk twardy?

@Shoonay
Masz oczywiście rację, niestety nie jestem jeszcze zbyt biegły w tym systemie, a wcześniej zainstalowałem MagicWB, który na golasie zjada za dużo ramu i działa zbyt wolno. Chciałem się go pozbyć całkowicie, a nie wiedziałem gdzie się skopiował, co zmienił itp... Wiem, że to lamerstwo więc proszę się nie pastwić nad moją skromną osobą ;)
Pozdrawiam

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2012 13:58:06 przez posylus
[#7] Re: Błędy w archiwach .lha po kopiowaniu między partycjami

@posylus, post #6

Pobaw się ustawieniami MaxTransfer jak proponował Dopuser, powinno pomóc karcie CF.

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2012 14:28:54 przez mallorn
[#8] Re: Błędy w archiwach .lha po kopiowaniu między partycjami

@mallorn, post #7

A co jest wyznacznikiem poprawnej wartości MaxTransfer - czy sprawdzać czy błędy zniknęły ?
[#9] Re: Błędy w archiwach .lha po kopiowaniu między partycjami

@posylus, post #8

Kłaniają się ograniczenia kontrolera IDE.
MaxTransfer dla każdej partycji na karcie CF: 0x1FE00 [Enter].
Zapisać. Dać znać innym użyszkodnikom czy działa jak powinno.
[#10] Re: Błędy w archiwach .lha po kopiowaniu między partycjami

@posylus, post #1

Ja mialem kiedys problemy z samym archiwizerem który wywalal mi bledy przy rozpakowywaniu plikow. Okazalo sie ze zainstalowanie/nagranie nowszej wersji archiwizera wyeliminowalo problem. Archiwa dotąd zepsute rozpakowywały się nagle poprawnie.
[#11] Re: Błędy w archiwach .lha po kopiowaniu między partycjami

@Dopuser, post #9

Maxtransfer zapisany, komp zrestartowany, próba udana, archiwa przetrwały. Roger&out.
Dzięki i to było to OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem