kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600, Sprzęt
[#1] Najlepszy sampler (parallel/8bit) do Amigi?
Jak w temacie. Chcialbym od Was uslyszec, ktory z jeszcze dostepnych na rynku samplerow daje najlepsze efekty przy samplowaniu (glownie pod Protrackera) w 8 bitach. Kabelki dobrej jakosci to oczywiscie podstawa, tak jak w miare czyste zrodlo dzwieku (u mnie to bedzie glownie pecet oraz synth).

Kiedys mialem Elsata Stereo HiFi - ten z dodatkowym zasilaniem z gniazda mysz/joy i z tego co pamietam dzialalo to wzglednie dobrze.

Interesuja mnie tez Wasze patenty na obrobke sampli do pozniejszego wykorzystania w trackerach - konwersja czestotliwosci, jakies odszumianie, poziomy, eq itd., oczywiscie wszystko na Amidze classic (np. moja 600-tka z opisu).

A moze ktos bawil sie w samplowanie 8bit pod WinUAE...?
[#2] Re: Najlepszy sampler (parallel/8bit) do Amigi?

@mccnex, post #1

Skoro masz PC to żaden sampler 8-bit nie podskoczy WinUAE.
Bawiłem się w samplowanie pod WinUAE i nawet coś na ten temat skrobnąłem - zajrzyj na moją stronę do działu z poradnikami i poszukaj tutka "WinUAE, AHI i sam-pluję ;) ".
[#3] Re: Najlepszy sampler (parallel/8bit) do Amigi?

@mccnex, post #1

Mam właśnie ten wyżej wymieniony ale jakoś nie miałem jeszcze okazji testować tego ustrojstwa.
[#4] Re: Najlepszy sampler (parallel/8bit) do Amigi?

@miro_78, post #3

A ja czasem Tobie go nie sprzedalem przypadkiem - rok, poltora temu?

Samplowanie z WinUAE dzisiaj przetestuje - mam nadzieje, ze pojdzie w fullduplexie z jakims pecetowym VSTi.

Dzieki.
[#5] Re: Najlepszy sampler (parallel/8bit) do Amigi?

@mccnex, post #1

Jeśli chodzi o hardware to DSS8+ jest spoko i do tego ładnie wygląda, kiedyś miałem, ale niestety się pozbyłem, mam ten od Elsatu "Hi-Fi" i jest przyzwoity, lepszy niż Elsat Mono bez dodatkowego zasilania w każdym razie.
Kiedyś to się robiło Audiomasterem, albo samym Protrackerem "na szybko" teraz raczej wyeksportował bym aiff z pod Wavelab'a jeśli to miała by być najlepsza możliwa jakość próbek.
[#6] Re: Najlepszy sampler (parallel/8bit) do Amigi?

@mccnex, post #1

Dss8+ to ewidentnie najlepszy sprzęt w tej klasie, jaki powstał dla Amigi. Zresztą GVP nie mialo złych produktów. Ja dlugie i dobre doświadczenia mam z Digitonem by HDP. Mimo ograniczonej częstotliwości probkowania, daje świetne efekty. To ograniczenie nie przeszkadza zresztą w przypadku Protrakera. Elsatowskiego wynalazku nie polecam. Podatny na zakłócenia. Ciężko mi było dobrac dla niego odppowiednie źródło.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem