kategoria: A1200
[#1] Błąd przy tworzeniu .adf
Witam, przejrzałem forum, ale nic podobniego nie znalazłem. Otóż mam problem z tworzeniem obrazów .adf z dyskietek. Bez względu na program (ADF-Blitzer, TDTool...) tworzony jest niby poprawnie plik .adf, niemniej jednak jego nagranie na dyskietkę skutkuje wynikiem DH0:NDOS. Nie ma problemu z dyskietką bo jak nagram plik stworzony na a500 to dyskietka jest poprawna. Co ciekawe jak odpaliłem X-Copy i skopiowałem dyskietkę to wszystko jest ok? O co chodzi, myślałem że coś psuje Diskimage którym montowałem sobie pliki .adf, ale na czystym systemie jest to samo (WB 3.0, a1200 golas)? Pomocy.
[#2] Re: Błąd przy tworzeniu .adf

@posylus, post #1

A dlaczego nie uzywasz DMS ?
Mniejsze pliki i masz kontrole poprawnosci nagranego obrazu dyskietki.
Proponuje ci zrobic test z dms i jesli on wyjdzie zle to bedzie znaczyc ze stacja "konczy źywot".

ps.
Tak sie zastanawiam, po co tworzysz adfy jesli masz "golasa" A1200 ?
Gdzie potem nagrywasz pliki ?
[#3] Re: Błąd przy tworzeniu .adf

@Norbert, post #2

No golasa nie do końca bo mam CF 4GB A .adf to dlatego że ... nie wiem. Jakim programem robić najlepiej .dms?
Co do końca stacji, to chyba nie, bo x-copy za każdym razem robi idealne kopie, a adf za każdym razem są skopane...
[#4] Re: Błąd przy tworzeniu .adf

@Norbert, post #2

Ściągnąłem z aminetu BlitzDms - każdorazowa próba uruchomienia kończy się błędem:
"BlitzDmz
Błąd programu (błąd nr $800000B).
Zakończ wszelkie operacje dyskowe" - tylko, że ja nic nie robię, nic nie kopiuję ?!?
[#5] Re: Błąd przy tworzeniu .adf

@posylus, post #4

Spróbuj TSgui. Jak dla mnie najpewniejszy program z i na adf. Sprawdź składnie składnie bo napisałeś DH0:NDOS zamiast DF0: . A tak na poważnie może problem z zapisem na kartę CF. Masz możliwość podłączenia dysku albo innej karty? Cf robią czasem figle.
[#6] Re: Błąd przy tworzeniu .adf

@posylus, post #4

Dobra jest tak - blitzdms zadziałał - po prostu nie miałem wszystkich bibliotek (komunikat był z sufitu, zupełnie nie mówiący co jest nie tak - przerwać operacje ?)
Z linii komend tworzone pliki dms są ... ok. I co, dlaczego dms robi dobre pliki, które później nagrywam przez dms na dyskietkę i jest git, a jak wezmę adf to po nagraniu na dyskietkę lub podmontowaniu diskimage mam NDOS ? Czeski film.
[#7] Re: Błąd przy tworzeniu .adf

@Dark_luke, post #5

Dzięki ! - TSgui działa bezbłędnie. Dlaczego zatem programy które używałem na a500 odmawiały posłuszeństwa ? Nieważne jeszcze raz dziękuję - teraz adf są ok, montują się idealnie.
Pozdrawiam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem