kategorie: A2000/A3000, Sprzęt
[#1] Uszkodzony port myszy?
Witam, mam kłopot z moją A3000D. Wczoraj po długim czasie poskładałem ją w całość i zdaje się, że port myszy nie działa tak jak powinien. Objawem jest to, że kursor myszy porusza się jedynie w pionie, a w poziomie ani drgnie. Po podłączeniu myszy do innej Amigi kursor porusza się we wszystkich kierunkach. W związku z tym mam pytanie, jaki układ w A3000 jest odpowiedzialny za obsługę I/O portu myszy? Rewizja płyty 9/02.

Z góry dzięki za odpowiedzi / podpowiedzi jakie jeszcze inne możliwości mogą wchodzić w grę.
[#2] Re: Uszkodzony port myszy?

@ITU, post #1

Zacząłbym od kontroli wszystkich styków portu myszy, obejrzenia czy się jakiś pin nie "odlutował".
Dalej połączenia z układem, który zawiaduje portami we/wy czyli CIA 8520, uszkodzenia tych układów się zdarzają.
Na płycie są dwa takie układy, możesz je zamienić miejscami i zobaczyć co się stanie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem