kategorie: A1200, A500, A600
[#1] DMS2DISK? ADZ2DISK?
Czy istnieją w ogóle programy 'standalone' dla Amigi (w tym przypadku - 1200), które rozpakowywały by format ADZ i DMS na dyskietkę? Znalazłem multum programów dla ADF, ale przecież nie będę konwertował na PC setek image'ów z ADZ/DMS na ADF.
Był jakiś skrypt dot. ADZ, ale to nie był osobny program do normalnego używania i samodzielnie działać nie umiał.
Czy ktoś mógłby podrzucić linki lub ew. podesłać takie programy na maila?
[#2] Re: DMS2DISK? ADZ2DISK?

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #1

Do dms używam undms lub samego dms. ADZ to spakowany zipem adf.


Benedykt Dziubałtowski
[#3] Re: DMS2DISK? ADZ2DISK?

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #1

do dms masz po prostu dms :) a adz to adf potraktowany gzipem, wiec transadf powinien dac sobie rade
[#4] Re: DMS2DISK? ADZ2DISK?

@Valwit, post #3

Wielkie dzięki, Panowie, będę szukać.

W międzyczasie sprawdzałem 'batch conversion' ADF-Opusa.
Wygoda w sumie, bo masowo można robić.

Z ADF-ów na dyskietkę przerzucam TransADF (GUI version).
Co dziwne - większość dyskietek nie chodzi.
Weźmy taki "How to skin a cat".
http://pouet.net/prod.php?which=3539

ADF-Opusem przerobiłem to do ADF.
http://yerzmyey.republika.pl/MD-HowToScinACat.adf

Wrzucam do komputera, na dyskietkę i... nic. Nie działa. Z resztą, jak wrzucam do ADF-Opusa, to wypisuje tylko requester: "adfReadRootBlock : id not found". I w oryginalnym DMSie, i w ADFie.
Hm.
[#5] Re: DMS2DISK? ADZ2DISK?

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #4

ADF-Opus i masa depakerów DMS używa kodu xdms, który nie radzi sobie z tzw. banner ads przez co tworzone adfy są "zepsute". Po stronie PC jedynie uaeunp.exe działa dobrze (podobno, nie sprawdzałem). Na Amidze dmsy najlepiej nagrywać na dyskietki programem DMS bez pośredniego przerabiania na adf.
[#6] Re: DMS2DISK? ADZ2DISK?

@cholok, post #5

Aha. Wielkie dzięki za informacje.
Uaeunp znalazłem: http://www.winuae.net/files/stuff/uaeunp-0.8.zip
ale nie mogę znaleźć programu DMS. To jest to? http://aminet.net/package/util/arc/DMS-Face
Czy raczej to będzie ten? http://aminet.net/package/util/arc/dms111
Pozdr.
[#7] Re: DMS2DISK? ADZ2DISK?

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #6

Nooo, chodzi ten DMS. Pisze, że wszystko jest poprawnie.
Ale dyskietki nie działają (sprawdzone - sprawne).
Najwyraźniej ten komputer jest jednak spierrrr.... i coś może dziwnego w konfiguracji ma, czy co.
Dyskietka w stacji, restart, sprawdza coś najpierw na HDD, potem świeci flopa i......... zamiera.
90% dyskietek zapisanych z ADF i DMS tak czyni.
Ale wiem, że stacja działa, bo chociażby ADF z Atlandydą zrobiłem na dyskietkę i zamęczam ją codziennie po parę godzin.
Nic już więcej nie wymyślę. :-\
[#8] Re: DMS2DISK? ADZ2DISK?

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #7

możesz przez pomyłkę używać innej wersji DMS (unDMS) ze starym algorytmem kompresji i wtedy dysk nagrywa się z błędami.
Na pc jest program pod dosem który robi konwersje DMS2ADF i chyba też tak się nazywał
jeśli są problemy ze stacją dysków (zapis/odczyt) na jednej amidze a na drugiej działą
do wymiany są ukldy CIA-A CIA-B i PAULA

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2012 08:36:38 przez hegemon
[#9] Re: DMS2DISK? ADZ2DISK?

@hegemon, post #8

Nie lepiej zacząć od wyczyszczenia flopa?

Benedykt Dziubałtowski
[#10] Re: DMS2DISK? ADZ2DISK?

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #1

TrackSaverGUI znany tez jako TSGUI do ADF.
[#11] Re: DMS2DISK? ADZ2DISK?

@mccnex, post #10

Dzięki dla wszystkich.

No cóż, co do działania stacji, to wygląda, że jest w zaskakująco dobrym stanie.
Dyskietki widać poprawnie, są dobrze nagrane, nie ma błędów, widać czasami nawet ich zawartość, ale bootować się z nich już nie da.
Mam na myśli dyskietki z demami (1200).

No nic, tymczasem chyba w porozumieniu z Tygrysem przeglądnę startup-sequence (no bo nie sam oczywiście ;) ).
[#12] Re: DMS2DISK? ADZ2DISK?

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #11

Spróbuj rozpakować dmsa do rad:
Jak wystartuje to masz problem sprzętowy.
[#13] Re: DMS2DISK? ADZ2DISK?

@cholok, post #12

Spróbuj rozpakować dmsa do rad:
Jak wystartuje to masz problem sprzętowy.


dema są zazwyczaj w systemie NDOS który wyłącza system i nie potrafi czytać danych z urządzeń typu RAD:

Zazwyczaj w trackmach jest odwołanie do DF0: i problem nawet jest z bootowaniem z urzadzenia DF1:

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2012 09:48:38 przez hegemon
[#14] Re: DMS2DISK? ADZ2DISK?

@hegemon, post #13

No tak, do testów można wybrać dysk dosowy.
W każdym razie, dms 1.11 rozpakowuje demo z kotem poprawnie, a ten adf był zepsuty.
[#15] Re: DMS2DISK? ADZ2DISK?

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #4

adf to obraz dyskietki wiec plik ma wielkosc 880kb ( 901120 bajtow)
dlatego "twoj" adf byl zepsuty., a dms poprawny.
dms ma kontrole poprawnosci archiwum, dlatego od razu wiadomo czy dyskietka jest sprawna. (no chyba ze ktos nagra uszkodzona dyskietke na dms)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem