kategorie: A1200, Sprzęt
[#1] Blizzard 1220/4
Ponieważ się przymierzam do zakupu A1200 mam również możliwość zakupu karty turbo o wdzięcznej nazwie Blizzard 1220/4 (LINK) .

Karta ma na pokładzie procesor 68020 28 MHz i 4 MB FAST Ramu. Ma również możliwość dołożenia dodatkowego ramu 4 MB co razem dało by 8 MB Fast. Jednak te dodatkowe 4 MB Fast jest nietypowe: tekst pod linkiem .

I teraz mam pytanie, czy takie dodatkowe 4 MB Fast jest do zdobycia gdzieś. Pytam, ponieważ obecny właściciel nie posiada tej dodatkowej płytki.

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2012 22:01:15 przez gilban
[#2] Re: Blizzard 1220/4

@gilban, post #1

Chyba na aminecie jest schemat jak dorobić sobie drugie 4mb z zwykłego sima.


Benedykt Dziubałtowski
[#3] Re: Blizzard 1220/4

@gilban, post #1

To będzie trudne do zdobycia a jak się trafi to może być kosztowne. Podejrzewam też że ta pamięć jest w obszarze adresowym ZII czyli zwykłego fastu i jak znajdziesz taką pamięć to będzie kolidowała z PCMCIA. W mojej opinii jak kosztuje 200 no góra 250zł to bierz z założeniem że tych dodatkowych 4MB możesz nie trafić nigdy, jak drożej to trzymaj się id tego z daleka. To fajny sprzęt ale dla kolekcjonera, dla użytkownika polecał bym bardziej byle MTeca (lub jakiś klon) ale z 030 i slotem na normalny simm.


Pozdrawiam
[#4] Re: Blizzard 1220/4

@RadoslawF, post #3

Dzięki. Dlatego się zapytałem. Na Aminecie tekst pod linkiem jest faktycznie banalny schemat jak dołożyć dodatkowe 4 MB Ram (Karta kosztuje 260 zł), ale jak ma PCMCIA blokować, to faktycznie przemyślę czy warto to kupić.

A przy okazji mam pytanie, czy zwykłe rozszerzenia pamięci typu Elsat i podobne też blokują złącze PCMCIA ?

I jeszcze jedno: Jaki najlepiej na PCMCIA kupić czytnik kart pamięci CF, Aby działał z A1200 ?
[#5] Re: Blizzard 1220/4

@gilban, post #1

Miałem tą kartę i nic tylko polecić. Mimo zastosowania 020 wydajność naprawdę spora a sama karta bardzo mała. Karta jednak się dosyć mocno grzeje.
To jest problem z dodatkowym 4MB do niej, należy się liczyć z tym kupując ta kartę że zostaniemy raczej z 4MB pamięci. Widziałem te rozszerzenia 4MB ale ceny to był kosmos. No chyba że schemat z aminetu ;)

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2012 22:18:58 przez atarens
[#6] Re: Blizzard 1220/4

@gilban, post #4

Zwykłe rozszerzenie pamięci mające więcej niż 4MB blokują, tańsze turbinki też, można je rozpoznać po max 8MB Fastu jakie obsługują.

Przelotkę CF-PCMCIA używam taką: http://allegro.pl/pcmcia-adapter-kart-compact-flash-cf-typ-i-ii-iii-i2599475841.html, aukcja nie moja.


Pozdrawiam
[#7] Re: Blizzard 1220/4

@RadoslawF, post #6

Serdeczne dzięki. To już teraz wszystko wiem. Szczerze to nie wiedziałem, że Rozszerzenia z 8 MB Fast blokują złącze PCMCIA i tylko przy 4 MB FAST to złącze jeszcze działa. I dopiero karty typu blizzard z 30-stką nie blokują tego złącza.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem