kategoria: A1200
[#1] WHDLoad a Blizzard PPC z 060/50
Poszukuję osoby która posiada Blizzarda PPC z 060 i używa WHDLoad. Mnie praktycznie nie udaje się odpalić nawet kilku prostych gier. Po winietce jest czarny ekran i nic się nie dzieje a np. w Pinball Dreams jest tak, że nie działają klawisze F1-F4 i nie da się wybrać stołu. Po zmianie karty z 060 na 030 wszystko wraca do normy. Blizzard PPC z 060 oczywiście sprawny, bo działa zarówno pod OS3.1, 3.9, 4.0.

Może ktoś używa jakichś specjalnych przełączników dla programu?

Napiszcie które gry na WHDLoad działają bezproblemowo z kartą PPC z 060 na pokładzie i na jakich przełącznikach.
[#2] Re: WHDLoad a Blizzard PPC z 060/50

@pong777, post #1

Dla procesora 68060 jest cała masa przełączników opisanych w dokumentacji WHDLoad. Proponuję przestudiować dokładnie tę dokumentacje i wypróbować te przełączniki. Zainteresuj się tymi, które mają wpływ na pamięć CHIP (CHIPNOCACHE, BRANCHCACHE, EXPCHIP, SUPERSCALAR)
[#3] Re: WHDLoad a Blizzard PPC z 060/50

@mailman, post #2

No to dziwne ,wygląda jakby coś PPC mieszał ,

ja posiadam blizzarda 1260 podkręcony na 66 i nigdy żadnych przełączników do whdload nie używałem a gry które się nie odpaliły bądz miały jakieś inne bugi ,mogę policzyć na palcach u jednej dłoni.
[#4] Re: WHDLoad a Blizzard PPC z 060/50

@damianx, post #3

Owszem, też u mnie też na B1260 nie ma problemów, tylko zastanawiam się, bo kolega ma nie dość, że bppc to jeszcze bvision - zatem porównywanie naszych kart do zachowania takiego kombajnu trochę ciężko. O ile samo pcc może nic nie mieszać o tyle czy nie ma problemów z grafiką (nie tyle sprzętem co oprogramowaniem w systemie) - może tutaj jest pies pogrzebany ? No i pytanie, czy pod czystym OS3.1 dzieje się to samo (tylko z bibliotekami dla 060, bez obsługi karty graficznej)?

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2012 12:26:16 przez posylus

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2012 12:28:17 przez posylus
[#5] Re: WHDLoad a Blizzard PPC z 060/50

@posylus, post #4

Mam 060 w A1200 i A4000, w obu są też karty GFX i opisywany problem nie istnieje.


Pozdrawiam
[#6] Re: WHDLoad a Blizzard PPC z 060/50

@RadoslawF, post #5

Tak, ale tutaj jest bppc+bvision - może ta kombinacja sterowników coś robi - stąd pytanie czy czysty 3.1 + biblioteki 060 odpalą whdload normalnie
[#7] Re: WHDLoad a Blizzard PPC z 060/50

@posylus, post #6

WHDload używam spod dyskietki z WB3.1 z wrzuconymi bibliotekami do 060. Dyskietka montuje mi assigny do katalogu z Kickstartami. WHDLoad znajduje się w "C" oraz oczywiście posiadam plik ze swoją licencją. Która wersja WHDLoad jest najbardziej stabilna? Ja mam teraz 16.8 chociaż wypróbuję jeszcze 16.4. Nie mam komunikatów typu read/fault access czy coś w tym stylu tylko po prostu czarny ekran na amigowym monitorze. Przypomnę tylko, że na desktopowej 1200 z 030 nie mam najmniejszych problemów z tymi samymi slave'ami.

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2012 15:09:47 przez pong777
[#8] Re: WHDLoad a Blizzard PPC z 060/50

@pong777, post #7

Tak dla pewności, ten czarny ekran to na ekranie wyświetlającym PAL czy tryby z BVision ?


Pozdrawiam
[#9] Re: WHDLoad a Blizzard PPC z 060/50

@RadoslawF, post #8

PAL
[#10] Re: WHDLoad a Blizzard PPC z 060/50

@pong777, post #9

Masz pewnie w systemie coś co się z WDHLoad gryzie tak jak Hydra w mojej A4000, poszukaj w instrukcji do WDHLoad. Jak nie znajdziesz to sugerował bym zabawę w tworzenie nowej partycji systemowej, system 3.0 lub 3.1 i WDHLoad, jak ruszy to dokładasz obsługę PPC, jak dalej działa to dokładasz obsługę GFX i tak do skutku czyli do znalezienia winnego lub stworzenia alternatywnej partycji systemowej którą sobie zastąpisz dotychczasową.


Pozdrawiam
[#11] Re: WHDLoad a Blizzard PPC z 060/50

@pong777, post #9

Przykładowo, przy jakich grach tak się dzieje?
[#12] Re: WHDLoad a Blizzard PPC z 060/50

@pong777, post #1

uruchom bez sekwencji startowej dodaj stos i wpisz whdload nazwa sleva
zobaczy czy wtedy jest tak samo
[#13] Re: WHDLoad a Blizzard PPC z 060/50

@damianx, post #3

No to dziwne ,wygląda jakby coś PPC miesza

Korzystałem z WHDload pod takim konfigiem i nie było żadnego problemu (było łatwiej niż na 040)
[#14] Re: WHDLoad a Blizzard PPC z 060/50

@BULI, post #13

to zrobić test:

odłączyć fizycznie od karty turbo bvision bo może jego ta emulacja agaty kaszani.
tu bym szukał problemów.
[#15] Re: WHDLoad a Blizzard PPC z 060/50

@damianx, post #14

U mnie też miałem trochę problemów z WHDL objawy były podobne.Tyle,że ja używam VooDoo pod P96,ale pomogły mi dziwne rzeczy,np:wyrzucenie sterowników monitorów PAL i NTSC z devs/monitors,włączenie opcji DisplayChain w P96 i wyłaczenie przerwań dla VooDoo.Używam bodajże wersji 16.8.4367,czy coś podobnego..
[#16] Re: WHDLoad a Blizzard PPC z 060/50

@damianx, post #14

Zrobiłem trochę porządków przy dużej Ami a mianowicie:

* wymieniłem kickstarty w Devs:Kickstart (sam zrzuciłem ze swoich Amig)
* pobrałem najnowsze slave'y - obrazy zostawiłem, gdyż są pewne bankowo
* zaktualizowałem WHDLoad do ver. 17.1

Wstępnie odpaliłem te gry, które nie chciały mi ruszyć:

* Mortal Kombat 2 (jest nowy slave z 2012!)
* Shadow Figther
* Pinball Dreams (nie działały klawisze funkcyjne do wyboru stołu ale teraz już jest OK)

I wszystkie kilkanaście minut działały poprawnie na 060 pod OS3.9 z GFX i włączoną FastATĄ.
Puściłem je bez jakichkolwiek przełączników prócz PRELOAD. Będę kontynuował testy w najbliższej wolnej chwili i dam znać jak idzie.

Dzięki za wszystkie rady!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem