kategoria: A600
[#31] Re: A600 i PIGGY MOD problem

@pawel, post #16

Jak dobrze rozumiem to w obu kościach które są "na barana" przylutowane do układów scalonych "U16" i "U17" odginam nóżki 28 i łącze je razem.Odginam nóżki 29 łącze je razem a potem te zbiorcze nóżki łącze w ten sposób:
Pin 28 > R152H
Pin 29 > R152F
Przepraszam za drążenie tematu ,ale ja muszę mieć to podane na łopacie do głowy...

I jeszcze dodatkowe pytanie czy rozszerzenie pamięci A604n nie będzie się jakoś gryzło?
[#32] Re: A600 i PIGGY MOD problem

@Stoopi, post #31

I jeszcze dodatkowe pytanie czy rozszerzenie pamięci A604n nie będzie się jakoś gryzło?

no to robisz zamiast tego A604n


albo jedno albo drugie

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2015 21:55:49 przez Dorian3d
[#33] Re: A600 i PIGGY MOD problem

@Stoopi, post #31

Tak 28 do R152H a 29 do R152F.

Ps. Po co robisz piggymod skoro masz A604n.
Myślę że będzie się gryzło.
[#34] Re: A600 i PIGGY MOD problem

@Dorian3d, post #32

A604n musi być bo indivision ecs na tym siedzi.Kurcze,już myślałem że coś więcej pamięci dołożę,a tu lipa.
[#35] Re: A600 i PIGGY MOD problem

@maliniak, post #33

Za chytry chciałem być. :P
[#36] Re: A600 i PIGGY MOD problem

@Stoopi, post #34

Nie, maks 2mb niestety. Powiem ci ze mi piggy nie odpowiada, polutowałem bardzo dobrze i pięknie a co miesiąc musiałem na nowo przelutowac bo zawsze gdzieś niekontakt się zrobił, wylutowałem piggy i kupiłem rozszerzenie pod klapke od architekta, przynajmniej z tym mam spokój.
[#37] Re: A600 i PIGGY MOD problem

@maliniak, post #36

To coś źle lutujesz ,zrobiłem takiego moda od razu po zakupie 600 , już ponad rok będzie i nic się z tym nie dzieje.

Jest szansa że zrobiłeś mało miejsca na stacje dysków i ona albo zwiera albo porusza górna kość i coś się rozłącza.


W tym modzie nie ma za bardzo co się popsuć jak dobrze zrobione.

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2015 16:58:38 przez damianx
[#38] Re: A600 i PIGGY MOD problem

@damianx, post #37

Witam Panowie. Właśnie zaaplikowałem u siebie w A600 Piggy Mod-a. Kolega Miłosław Olejnik​ tak uparcie i sukcesywnie straszył, że postanowiłem, że w ogóle nie użyję kolbówki . Na nogi pamięci w Amidze naniosłem odrobinę pasty lutowniczej (z kulkami cyny), cierpliwie, na każdą nogę z osobna. Na koniec dla pewności pensetą wyczyściłem ewentualny nadmiar pasty. Następnie nałożyłem kości pamięci (z odgiętymi uprzednio nogami). Oczywiście piny 28 i 29 nie lutowane do kości na spodzie. Później już tylko podgrzałem hot air-em. Czynności powtórzyłem dla drugiej kości pamięci. Na koniec kynar do połączenia nóg 28-28 i 29-29 obu układów i kabelkiem do wskazanych rezystorów. Ruszyło od razu po włączeniu komputera. W pasku Workbencha zamiast 700 KB zaczęło widnieć 1700 KB, ponaddo uruchomiła się zainstalowana na HDD gra Sen (Lk Avalon była tak miła i załączyła na pierwszej dyskietce instalator gry da dysk twardy). Przed modyfikacją uruchomić się nie chciała (komunikat o braku pamięci). Teraz wszystko śmiga. Zdjęcia moda poniżej




















[#39] Re: A600 i PIGGY MOD problem

@mes_mariusz, post #38

Mod może i zrobiony ale płyta brudna szkoda gadać ok, racja
[#40] Re: A600 i PIGGY MOD problem

@Amigo-A1200-040, post #39

Może płyta i brudna ale montaż jak na "barana" czysty i schludny. ok, racja
[#41] Re: A600 i PIGGY MOD problem

@amper, post #40

Wpadły mi w ręce dwie 2 kości 814260-70 takie jak tu. Te 70ns nie powinno stanowić problemu? bo same pamięci to 256Kx16 czyli takie jak powinny być. Będę je montował nie jako piggymod a na rozszerzeniu pod klapkę.
[#42] Re: A600 i PIGGY MOD problem

@amper, post #40

Mod może i zrobiony ale płyta brudna szkoda gadać.

Może płyta i brudna ale montaż jak na "barana" czysty i schludny.

Może i wszystko powyżej ,tylko jak wsadzi stację skoro tak kabelki dał nie rozmyslnie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem