kategoria: Sklepy
[#1] Jak zatrzymać walidację?
Padła mi jedna partycja i za każdym razem, gdy zabootuje system próbuje się naprawić. Problem w tym, że w pewnym momencie następuje zwis i guru. Da się jakoś wyłączyć automatyczną walidację, by na spokojnie odpalić DiskSalva i chociaż odzyskać dane?
[#2] Re: Jak zatrzymać walidację?

@_arti, post #1

1.Wyłącz partycje w AmigaBIOS
2.Zbootuj z DF0:
4.zamountuj partycje DH0:
5.uruchom DiskSalve/AmiBack/TurboVal
6.Zrób sobie kawke OK
[#3] Re: Jak zatrzymać walidację?

@_arti, post #1

Jesli to nie jest partycja startowa to wylacz ją, a system normalnie sie uruchomi.
Uszkodzona partycje podmontuj programem SCSIMounter i napraw ja.

A probowales startowac bez s-s i poczekac az partycja sie sama naprawi ?
[#4] Re: Jak zatrzymać walidację?

@Norbert, post #3

Zaraz będe wszystkiego próbował (nie, to na szczęście nie systemowa).
[#5] Re: Jak zatrzymać walidację?

@Norbert, post #3

Ale w momencie podmontowania partycji system samoczynnie podejmie próbę naprawienia walidacji która również ma spore szanse skończyć się guru. Ja bym turboval zapodał na początku SS, ewentualnie zabootował bez SS i wtedy go uruchomił, ale to potrwa dłużej i system może do pracy nad naprawą zdążyć przystąpić.
[#6] Re: Jak zatrzymać walidację?

@GumBoy, post #5

Bez SS to samo. Naprawia się i zwis po 10 minutach.
[#7] Re: Jak zatrzymać walidację?

@_arti, post #6

Z turbovalem?
[#8] Re: Jak zatrzymać walidację?

@_arti, post #6

Ja używam programiku waitvalidate, ale raczej nie pomoże bo on wstrzymuje ładowanie ss, a jak mówisz u Ciebie następuje guru. Widać jestem szczęściarzem nigdy nie miałem guru przez validacje
[#9] Re: Jak zatrzymać walidację?

@Hellena, post #8

Turboval też zatrzymuje, ale oprócz tego naprawia lepiej i szybciej niż sam system.
[#10] Re: Jak zatrzymać walidację?

@GumBoy, post #7

TurboVal mieli. Przynajmniej się jeszcze nie powiesił...

EDIT: uh, TurboVal chyba dał radę OK

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 12:48:29 przez _arti
[#11] Re: Jak zatrzymać walidację?

@_arti, post #10

Polecam zapodanie go na stałe na początek S-S.
[#12] Jak długo trwa walidacja?

@_arti, post #10

Nie chcę zaczynać nowego wątku, więc się podepnę.
Na gołej A1200 postawiłem system 3.1. Ale jak baran na FFS-ie. Jako w miarę inteligentny człowiek zaraz doinstalowałem TurboVala. Podczas kopiowania danych na partycję ok. 1GB (niesystemową) padł prąd na chwilę. Teraz TurboVal mieli już czwartą godzinę. To normalne? Ile to może potrwać???
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem