kategoria: Sprzęt
[#1] Amiga potęgą stabilności
W pracy wszyscy wiedzą, że jestem zakręcony na punkcie Amigi, ha, ha i kolega znalazł fajny wpis w wikipedii pod hasłem "uptime":
An Amiga computer at a hungarian television channel is reported having 16 years of uptime. The computer runs the channel's Teletext.[5]


Ostatnia aktualizacja: 12.10.2012 14:15:53 przez posylus
[#2] Re: Amiga potęgą stabilności

@posylus, post #1

OK
[#3] Re: Amiga potęgą stabilności

@posylus, post #1

Respect, szkoda że to pokazało się tylko na Wiki.ok, racja
[#4] Re: Amiga potęgą stabilności

@posylus, post #1

a teraz człowiek się cieszy jak nie musi przez tydzień telefonu resetować :)
[#5] Re: Amiga potęgą stabilności

@posylus, post #1

Fajna ciekawostka, takie lubie.
[#6] Re: Amiga potęgą stabilności

@posylus, post #1

To i z prądem nie mieli problemów OK
[#7] Re: Amiga potęgą stabilności

@posylus, post #1

Fajnie. Tylko uptime nie zawsze zależy od stabilności.
[#8] Re: Amiga potęgą stabilności

@parallax, post #6

no, też mi się to wydaje podejrzane, pewnie coś kantują, łobuzy. W końcu ile razy na innych kanałach widziałem taki przerywnik: "Z powodu nadciągającej burzy nadawanie programu zostanie wstrzymane w godzinach 16:00-23:15. Przepraszamy za niedogodności".
[#9] Re: Amiga potęgą stabilności

@snajper, post #8

Może jaki agregat byl wspomagany amigą, albo odwrotnie :d
[#10] Re: Amiga potęgą stabilności

@snajper, post #8

To, że wyłączają nadajniki, nie znaczy, że muszą wyłączać każdy jeden komputer w studiu.
Ale naciągane to trochę jest chocby z tego powodu, że Amiga nie oferuje żadnego HA ani failover.
[#11] Re: Amiga potęgą stabilności

@GumBoy, post #10

U nas w kraju nadajniki obsługuje inna firma (Emitel) niż publiczną telewizję (TP nie mylić z TPSA), telewizje prywatne maja własne nadajniki ale najczęściej stoją one na obiektach i korzystają z masztów głównego nadawcy czyli Emitela. Emitel Amig nie używał, kiedyś trafiło się Atari ST.


Pozdrawiam
[#12] Re: Amiga potęgą stabilności

@RadoslawF, post #11

Ale tu była mowa o węgierskiej telewizji. Poza tym nie upieram się przy tym, że wyłączają akurat nadajnik, po prostu był to pierwszy element jaki mi do głowy przyszedł, a jedynie chciałem zwrócić uwagę, że jest masa innych rzeczy które uniemożliwiają nadawanie w czasie burzy pomimo tego, że jakiś obsługujący teletekst komputer może działać bez zarzutu.
[#13] Re: Amiga potęgą stabilności

@posylus, post #1

W dawnych czasach u mnie w kablowce na jednym kanale lecialy w kolko reklamy, ktore byly wyswietlane przez Amige, jaki tam byl uptime, tez glowa peka
[#14] Re: Amiga potęgą stabilności

@gx, post #13

Skąd wiesz? Siedziałeś i patrzyłeś czy nigdy nawet połminutowej przerwy nie było?
[#15] Re: Amiga potęgą stabilności

@posylus, post #1

No to teraz mamy powod do rulezowania. :)
[#16] Re: Amiga potęgą stabilności

@gx, post #13

Pracowałem w takiej kablówce, dwa razy w tygodniu aktualizowałem skrypt czyli chodziła bez resetu trzy do czterech dni, no jak miałem urlop to tydzień. W domowym pececie miałem ostatnio osiemdziesiąt kilka dni, było by więcej ale się wyłącznik w listwie zepsuł i prądu zbrakło.


Pozdrawiam
[#17] Re: Amiga potęgą stabilności

@RadoslawF, post #16

Ja kiedyś na naszym Polsacie jakoś w środku dnia widziałem piękne Guru przez genlocka zamiast logo. Po jakimś czasie nic, a potem wróciło logo. Jakoś w 93-94 roku to było :D
[#18] Re: Amiga potęgą stabilności

@mccnex, post #17

Było kilka głośnych wpadek w telewizjach prywatnych, a to plansza Scali poszła na wizję, ramka z guru lub software failure czy blat WB. Nikt poza Amigowcami nie zwrócił na to uwagi.


Pozdrawiam
[#19] Re: Amiga potęgą stabilności

@RadoslawF, post #18

Najwieksza wpadka to chyba TVP i piracka scala.
[#20] Re: Amiga potęgą stabilności

@HOŁDYS, post #19

Kiedyś jak oglądałem Polsat to w niedzielę o 19 szedł serial "Hercules".

Raz właśnie podczas trwania tego serialu wywalił się ekran WB na chwilę.
[#21] Re: Amiga potęgą stabilności

@Hubez, post #20

Ja w kablówce (Łódź, Retkinia) też kiedyś widziałem kawałek workbencha, ale jakoś dziwnie, nie pamiętam dokładnie ale chyba część ekranu była nałożona na normalny obraz. Oczywiście też to było dawno temu ale mam wrażenie że raczej bardziej pod koniec lat 90 niż na początku. :)
[#22] Re: Amiga potęgą stabilności

@HOŁDYS, post #19

Nie wiadomo czy piracka. Pirackość wymyślił zdaje się MPS twierdząc że nikt w kraju nie ma oryginału, ja w tym czasie pracowałem w kablówce która oryginał miała.


Pozdrawiam
[#23] Re: Amiga potęgą stabilności

@posylus, post #1

Też mi osiągnięcie... Każdy technicznie sprawny komputer, który ma odpalony jeden ciągle ten sam program, będzie działał dowolnie długo, o ile się nie spali albo nie zabraknie mu prądu.

Działaj na Amidze ostro w multitaskingu i wtedy określ czas pracy bez resetu, zwiechy albo innych sensacji.
[#24] Re: Amiga potęgą stabilności

@Daclaw, post #23

No nie do końca, niektóre współczesne OS-y potrafią same zejść na zawał ;)
[#25] Re: Amiga potęgą stabilności

@Nathanel, post #24

Które? AmigaOS?
A, przepraszam, mowiles współczesne.
[#26] Re: Amiga potęgą stabilności

@Daclaw, post #23

To jest osiągnięcie. Nowoczesne serwery z podwójnymi zasilaczami (w razie faila jednego z nich), macierzami RAID (w razie padu dysku) itp. itd. zauważyłem, że nie ma siły aby się nie zawiesiły same z siebie raz na 2-3 lata. Mimo wszystko jednak stopień skomplikowania oprogramowania (i szansa na nagromadzenie krytycznych niedopatrzeń) zwiększył się na tyle, że jest to pewnego rodzaju usprawiedliwienie. Podobnie jak zwiększona mocno skala integracji układów i płytek.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem