kategorie: A1200, Sklepy, Sprzęt
[#1] Połączenie Amigi z internetem
Kupiłem sobie kartę sieciową PCMCIA EtherLink III o symbolu 3C589D. Do niej zastosowałem sterownik 3c589 z Aminetu oraz Program MiamiDX. Skonfigurowałem sobie Miami w oparciu o artykuł na PPA Amiga w sieci lokalnej Ethernet (1) - Podłączenie (artykuł pod linkiem) jednak pozaznaczałem opcje łączenia z internetem, jak jest w treści artykułu.

Efekt jest taki, że po tym gdy w Miami wcisnę przycisk online to w Switch'u zapala się stosowna lampka, że połączenie zostało z siecią nawiązane.

Jednak gdy uruchomię IBrowse ten z internetem połączyć się nie chce. Gdzie należy szukać rozwiązania ?
[#2] Re: Połączenie Amigi z internetem

@gilban, post #1

Paląca się dioda oznacza połączenie fizyczne, pytanie czy skonfigurowałeś poprawnie Miami.
Tradycyjnie najpierw sprawdził bym w tym przypadku co masz wpisane jako DNS, najczęściej powinno być to samo IP jak w bramce.


Pozdrawiam
[#3] Re: Połączenie Amigi z internetem

@gilban, post #1

DNS-y są ? Wpisz na próbę w IBrowse zamiast google.com 209.85.148.139, jak nie pójdzie to skonfiguruj bramę (gateway). Generalnie to można popingować, najpierw bramę - jak zagada to sprawdzić dalej np. google.com albo ppa.pl jak nie zagada to sprawdzić wpisy adresów DNS.
[#4] Re: Połączenie Amigi z internetem

@ede, post #3

zobaczę jutro, tylko mam pytanie:

Wpisałem adres IP - powiedzmy: 192.168.1.160
Netmask: 255.255.255.0
Gateway 192.168.1.1

A DNS to gdzie wpisać, bo nie widzę tej opcji?

Właśnie tego nie wpisałem bo nie wiem gdzie.

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2012 23:46:08 przez gilban
[#5] Re: Połączenie Amigi z internetem

@gilban, post #4

DX nie używam, w Miami to jest w Database.


Pozdrawiam
[#6] Re: Połączenie Amigi z internetem

@gilban, post #4

Tutaj - wpisz sobie 8.8.8.8 na przykład.
[#7] Re: Połączenie Amigi z internetem

@_arti, post #6

dobra. Doszedłem do tego, że jak w przeglądarkę wpiszę adres ip jakiejś strony to mi ona się wyświetla. Np Google: http://173.194.35.151

jednak gdy wpiszę google.pl już mam błąd. Co muszę poprawić aby dobrze było ?

strona ppa.pl nawet nie wiem, jaki ma poprawny adres ip.
[#8] Re: Połączenie Amigi z internetem

@gilban, post #7

Musisz wpisać adresy DNS (name serwer) przynajmniej jeden, ten jak nr 1 to adres bramy twojego routera natomiast ten 2 to taki, jak dostajesz od swojego ISP.
[#9] Re: Połączenie Amigi z internetem

@superbonio, post #8

No to wpisałem w zakładkę Database DNS servers.

Tylko mam jeszcze pytanie, bo są dwa pola: jedno IP adress, to wiadomo, drugie Interfaces. Co tu mam wpisywać ? Cokolwiek ?
[#10] Re: Połączenie Amigi z internetem

@gilban, post #9

Wpisz nazwę interface jaki nadales przy tworzeniu nowego połączenia w miami. Zakladka Interface
[#11] Re: Połączenie Amigi z internetem

@Norbert, post #10

Dzięki wszystkim. Już mi internet działa jak powinien. :) W szczególności z Aminetu można sobie coś pościągać.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem