kategorie: A2000/A3000, Sprzęt
[#1] Voo Doo 3 chłodzenie - final solution
Jako, że popsułem już dwie takie karty (a właściwie same się chyba popsuły - artefakty w Warp3D) i trzeciej nie zamierzam, mam pytanie do Was - czy zamontowanie na chama dużego radiatora (takiego od procesora Xeon) po drugiej stronie karty, na całej jej powierzchni, bezpośrednio do laminatu + drugi, na GPU wystarczy, żeby to nie zdechło w A3000D?

Swoją drogą dziwie się, że te karty do dziś jeszcze działają. To się chyba bardziej grzeje niż Permedia w desktopie...

PS: ten radiator to podałem jako przykład idei. Oczywiście jest zbyt wysoki by się zmieścić w A3000D.


Ostatnia aktualizacja: 19.10.2012 15:43:51 przez _arti
[#2] Re: Voo Doo 3 chłodzenie - final solution

@_arti, post #1

Miałem kupę lat Voodoo w PC. Fakt grzeje się ale to nie jest powód że się psuje. Moją nawet podkręcałem i było ok. Można zmienić oryginalny radiator na taki z wentylatorem.
Miałem wcześniej Voodoo 1 i 2 nawet Rush i Banshee. I szukałbym problemu gdzie indziej to nie może być przypadek. Spróbuj założyć wentylator i sprawdź temperaturę radiatora.
[#3] Re: Voo Doo 3 chłodzenie - final solution

@_arti, post #1

Też mnie to martwiło więc wpakowałem pasywny radiator na voodoo (ciepłowody itp.) spisuje się znakomicie. Dodatkowo wykręciłem ten gorący mały radiator czyt. dupsik z elementu elektronicznego i zastąpiłem większym.
[#4] Re: Voo Doo 3 chłodzenie - final solution

@11MASTEr, post #3

Ale rozumiem, że nie będzie żadnego zwarcia czy coś, jak docisnę radiator do laminatu pod drugiej stronie?
[#5] Re: Voo Doo 3 chłodzenie - final solution

@_arti, post #4

Nie bardzo rozumiem o czym piszesz. Najtrudniejsza sprawa to oderwać stary radiator; potem w przelotki śrubki, pasta i skręcasz. Zresztą zobacz sam:



[#6] Re: Voo Doo 3 chłodzenie - final solution

@11MASTEr, post #5

No właśnie ty masz radiator na GPU a ja chce (też) schłodzić drugą strone karty - to ona jest u mnie piekielnie gorąca.
[#7] Re: Voo Doo 3 chłodzenie - final solution

@_arti, post #6

Wiesz laminat sam z siebie się nie nagrzewa (przynajmniej do takich temperatur). Schładzając procek grafiki chłodzisz wszystko, nawet ten laminat z 2 strony co grzeje się od gpu.
[#8] Re: Voo Doo 3 chłodzenie - final solution

@_arti, post #4

Jak nie będziesz miał zwarcia ? Przecież masz tam pola lutownicze .
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem