kategoria: A2000/A3000
[#1] A3000 i "dropy"
Witojcie!

Problem dotyczy trybów z interlace, oglądanych przez wbudowany flicker-fixer na monitorze C1942. W górnej połowie ekranu pojawiają się niebieskie syfy o wysokości 1 piksela i szerokości około 1cm. W trybach bez interlace oraz w Productivity wszystko jest ślicznie.

Ma ktoś pomysł o co cho?
Z góry dzięki. :)
[#2] Re: A3000 i "dropy"

@Daclaw, post #1

Ja mam za to po prawo jaśniejszy pasek szarego idący przez całą wysokość ekranu. Ot, starość chyba ok, racja
[#3] Re: A3000 i "dropy"

@_arti, post #2

wymiencie obaj kondensatory wszystkie bez wyjątku , a w sczególnosci na płycie córce , one maja po 20 lat i więcej
[#4] Re: A3000 i "dropy"

@mczaj, post #3

to ja mam na c1942 obraz rozjaśniający się z lewa na prawo w każdym trybie pal za to w vga to nie występuje.
[#5] Re: A3000 i "dropy"

@damianx, post #4

U mnie z kolei jak wybiorę tryby interlace, widoczne są filioletowo niebieckie pasy, obraz jest przesuniety (tak jakby w sumie były dwa obrazy).

Przy okazji pytanie. Mam w tej Amidze kartę Picasso IV, ale nie przejmuje ona wyświetlania automatycznie obrazu Amigi tak jak to ma miejsce w A4000D i T. Dlaczego?

Muzę najpierw zabootować system w trybie standardowego flicker-fixera( czyli 640x256 bo jak wybiorę tyby interlace to jest ta kaszanka co powyżej), następnie wybrać programik PicassoP96, wybrać rozdziałkę na kartę i... przełączyć switchem źródło obrazu na ekranie. Nie da się zrobić tak aby w ogołe nie korzystać z wbudowanego flicker-fixera?
[#6] Re: A3000 i "dropy"

@mczaj, post #3

A co gdy ekran lekko faluje gdy się mu bliżej przyjrzeć? Na CV64 tego efektu nie ma. Ciekawostką jest fakt, że to falowanie na trybach amigi nie zawsze występuje? Na razie wymieniałem kondensatory tylko w zasilaczu ale nie pomogło. Boję się ruszać płytę główną. Które elektrolity odpowiadają za wyświetlanie obrazu?
[#7] Re: A3000 i "dropy"

@Rafał A-3000, post #6

Poobcinaj lby kondensatorow sciagnij gore i do wystajacych nozek dolutuj nowe kondensatory brzydki ale bezpieczny sposob po co ruszac i wywracac plyte do gory nogami ktora ma ponad 20 lat lepiej nie ruszac dziadka bo się rozleci
[#8] Re: A3000 i "dropy"

@marcin1982, post #7

Świetny pomysł. Nie przyszło mi to do głowy. :)
Samo wyjęcie tej płyty to już nie lada wyczyn, nie mówiąc o jej ponownym złożeniu. Trochę trzeba powalczyć by potem wszystko zastartowało. Poznałem się na tym przy wymianie akumulatorka.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem