kategoria: A1200
[#1] Kilka niebanalnych pytań o A1200
Jak we właściwej kolejności zainstalować następujące składniki ?
* AmigaOS 3.9
* BB1
* BB2
* FastATA
* CGX4
* CGX 4.2 rc6 update
* Genesis z płyty AOS3.9
Problem chociaż niby oczywisty i na logikę można go rozpracować w praktyce nie jest taki banalny.
Jeśli zainstaluję najpierw BB1 a dopiero potem CGX zmieni się wersja "installera" przez co jest problem z doprowadzeniem instalacji CGX do końca, gdyż na którymś etapie wyskakuje błąd.
Po instalacji BB2 mam problem z zawieszającym się oprogramowaniem Genesis.
Po BB2 mam problem z CGX 4.2, gdyż nie mogę wejść w listę trybów karty graficznej.
Jakby tego było mało to używając AmiSYS Aga 4 i upgr. system do 3.9 nie działają mi preferencje FastATA.
Czy można w ogóle instalować BB1 i BB2 na AmiSYS AGA 4?

Teraz trochę innych pytań:
Czy bezpiecznie można używać kicka z BB2? Nie gryzie się on z konkretnymi programami/sterownikami?
Czy przygotowując HDD pod FastATA powinieniem zaniżyć wcześniej MaxTransfer?
Co powoduje włączenie opcji Interrupt i Resident w konfiguracji FastATA?
Który tryb PIO jest "najbezpieczniejszy" biorąc pod uwagę szybkość transferu do możliwości wystąpienia przekłamań danych podczas operacji we/wy na dysku IDE (nie karcie CF).
Której najnowszej wersji FastFileSystem można używać pod OS3.9 (jaka rev?) oraz czy można używać FFS z OS4.0 pod OS3.9?
Czy można zastąpić scsi.device z FastATA jakąś nowszą wersją (rev) używając SetPath? Jeśli tak to która wersja jest obecnie najnowsza (rev)?
Podczas używania ata3.device często wyskakują błędy guru 80000004. Sterownik mam w najnowszej wersji. Dodatkowo pod OS4 błędy DSI. Instalację FA rozebrałem, czyściłem styki i połączenia, ponownie złożyłem i błędy są te same.
[#2] Re: Kilka niebanalnych pytań o A1200

@pong777, post #1

FastATe zainstaluj kiedy chcesz, ale pamiętaj, że RomUpdate zawiera poprawiony scsi.device a to samo robi FastATA więc trzeba w setpatch wyłączyć uprgradowanie scsi.device.

Opcja Resident powoduje załadowanie sterownika FataATA jako programu rezydentnego (po załadowaniu system zrobi reset), więc sterownik będzie cały czas aktywny, nie będziesz go musiał ładować do czasu twardego resetu amigi.

Wybór PIO zależy od tego na co pozwoli twój dysk i jakość taśm. Proponuję wybrać najwyżej jak się da np. PIO4, PIO4NF lub PIO5 (jeśli będziesz miał taką możliwość). Jeśli zaczną się zwiechy systemu, nieoczekiwane restarty, błędy guru proponuję zmniejszyć parametr MAX TRANSFER o kilka "F" mniej. Ewentualnie zejście niżej z PIO, ale nie powinno to być konieczne (ma znaczenie jaką masz taśmę, im krótsza tym lepiej, warto żeby to była taśma 80 żyłowa).

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2012 19:14:44 przez BULI
[#3] Re: Kilka niebanalnych pytań o A1200

@pong777, post #1

Wg informacji uzyskanej z Elbox opcja Interrupt zmniejsza obciążenie procesora podczas operacji na plikach kosztem spadku szybkości.
[#4] Re: Kilka niebanalnych pytań o A1200

@ITU, post #3

Faktycznie u mnie na FastATA MKIII z Blizzardem PPC wg drive speeda różnica po zaptaszkowaniu przerwań to jakieś 300kB mniej,więc nie tak tragicznie.;)
[#5] Re: Kilka niebanalnych pytań o A1200

@ITU, post #3

No ja wczoraj sprawdzałem u siebie i z Interrupts zajętość procesora 99%, bez tej opcji 100% ;)
[#6] Re: Kilka niebanalnych pytań o A1200

@ITU, post #5

Ja mam na Caviarze 10 GB teraz 5,8 MB/s z iterrupts w PIO5.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem