kategoria: A1200
[#1] Dziwne zachowanie stacji HD
Problem wygląda następująco:

Mam stację wewnętrzną HD. Dyski DD pracują bez problemów. Dyski HD formatują się ok, odbywa się zapis ale już przy próbie odczytu wyrzuca błąd "Error on disk block...". Co może być nie tak?
[#2] Re: Dziwne zachowanie stacji HD

@pong777, post #1

Zrób tak.
Sformatuj dyskietkę na 1.44mb na Amidze i sprawdź ją na pc.
Nagraj pliki na pc i zobacz czy będziesz je mógł odczytac na Amidze.
[#3] Re: Dziwne zachowanie stacji HD

@pong777, post #1

Dyskietki DD są jedno dziurkowe. Natomiast dyskietki HD maja dwie dziurki. Musisz po prostu przy dyskietce HD zakleić taśmą jedna dziurkę wtedy powinno działać.

Pozdrawiam
[#4] Re: Dziwne zachowanie stacji HD

@olafmi, post #3

Na razie nie mam PC ze sprawną stacją dyskietek :/ To że trzeba dziurki zaklejać to wiem. Zrobiłem ciekawy eksperyment. Pod PC-Taskiem sformatowałem dyskietkę HD 1.44. Nagrałem na nią pliki DOS. Pod Amigą zamontowałem PC0. Zobaczyła dysk 1.44 i dał się bezproblemowo odczytać. Teraz drugi motyw. Ten sam dysk formatuję w Amidze jako 1.76. Nagrywam pliki pod AOS. Wyciągam dysk, wkładam kopiuję 1,2,3 plik i na 4 "Error on disk block.." O co kaman?
[#5] Re: Dziwne zachowanie stacji HD

@pong777, post #4

Żywot kończy stacja lub dyskietka.
Sprawdź na kilku a lepiej na kilkunastu dyskietkach, jeśli nie pomoże to masz problem ze stacją. Głowice potraktuj dyskietką czyszczącą, może pomoże. Można jeszcze przeczyścić całą stacje ale nie robił bym sobie wielkiej nadziei że pomoże.


Pozdrawiam
[#6] Re: Dziwne zachowanie stacji HD

@RadoslawF, post #5

Wyczyść ją dokładnie. Zacznij od tego.
[#7] Re: Dziwne zachowanie stacji HD

@Skiba, post #6

I nie żadnymi wynalazkami typu dyskietka czyszcząca tylko normalnie spirytusem.
[#8] Re: Dziwne zachowanie stacji HD

@jaa2, post #7

Rozkręciłem, przedmuchałem kurz, wyczyściłem głowicę górę/dół spirytusem i bez zmian :/
Próbowałem innych dyskietek i to samo.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem