kategorie: A1200, Programy
[#1] "Workbench From Scratch", czyli jazda od zera.
Witam,
Jako, że niebawem dostanę w swoje łapki A1200 (czekam tylko na klawiaturę, już rzuciłem info na Giełdę), pojawia się kwestia Workbencha i wszelakich patchy, programów użytkowych i innych pierdółek. Na razie sobie testuję na WinUAE z konfiguracją A1200+4MBFast, ale zrobienie czegoś używalnego z "suchego" WB3.1 przekracza chyba moje możliwości zaraz po zainstalowaniu LocalePL :)
Zwykle korzystałem z ClassicWB, AmigaSYS, AIAB, czy innych tego typu pierdółek, ale tym razem chciałbym spróbować stworzyć coś od zera. W tym momencie pojawia się moje pytanie: jakie patche/programy/nakładki/pierdółki instalować, i w jakiej kolejności, żeby to miało ręce i nogi? Mówię cały czas o prostej konfiguracji - zwykła A1200 i 4MB fasu, więc cudów nie oczekuję.

Pomożecie? :)

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2012 14:20:57 przez Skrzyp
[#2] Re: "Workbench From Scratch", czyli jazda od zera.

@Skrzyp, post #1

MCP - taki zestaw dodatków, włączasz/wyłączasz co chcesz.
FBlit - trzyma dane w faście zamiast w chipie, dzięki czemu masz więcej wolnego tego drugiego.

Na pewno datatypy się przydadzą, MagicWB (w 8 kolorach fajnie system wygląda).

Wszystko zależy od tego co Ty chcesz mieć :)
[#3] Re: "Workbench From Scratch", czyli jazda od zera.

@kjb666, post #2

MCP sobie ogarnę, FBlita też... dzięki.
A MagicWB to nie jest czasem właśnie prekonfigurowany Workbench? Zresztą, z tego co patrzę na ich stronie, to jest płatny (chyba, że się coś ostatnio zmieniło)
[#4] Re: "Workbench From Scratch", czyli jazda od zera.

@Skrzyp, post #3

MagicWB to jest zestaw ikon, patternów, teł. Do tego jest program który ustala na sztywno 8 pierwszych kolorów w palecie Workbencha, aby ikony wyglądały prawidłowo.
[#5] Re: "Workbench From Scratch", czyli jazda od zera.

@kjb666, post #4

A już mam...
Ale to chyba raczej nie wszystko, na samym ClassicWB Lite jest tego całe mnóstwo :)
[#6] Re: "Workbench From Scratch", czyli jazda od zera.

@Skrzyp, post #3

jak FBlit to i blazeWCP link pamiętam ze zawsze po fblicie to wrzucałem
Jeśli masz MMU to dalej mapowanie romu do fastu (jakiś boot selector po klawiszach myszy by się przydał żeby sobie wybrać czy ładujemy rom z fastu czy nie). Dalej mój ulubiony toolsdeamon + ewentualnie MagicMenu.

Ogólnie po instalacji MagicWB system zaczyna jakoś wyglądać. (pojawia się przyjemniejszy dla oka font i jakieś szare tła). Potem na 020 nie ma już za bardzo co kombinować z dalszym upiększaniem.
[#7] Re: "Workbench From Scratch", czyli jazda od zera.

@Mir3k, post #6

Dziwne, że przy instalacji MCP mam komunikat o niemożliwości znalezienia "Installer". A archiwum jest prawidłowe :)
[#8] Re: "Workbench From Scratch", czyli jazda od zera.

@Skrzyp, post #7

W c ? Czasami WB nie kopiuje installera do katalogu c trzeba go tam ręcznie sieknąć
[#9] Re: "Workbench From Scratch", czyli jazda od zera.

@PrzemasIII, post #8

Już dawno to ogarnąłem - gorzej, że LHA z MUI mi się nie chce wypakowywać pod Windowsem (z Aminetu).
Zresztą, czuję, że coś ważnego pominąłem.
No nic, najwyżej na AmiZaduszkach pokombinuję (jak będzie sieć)
[#10] Re: "Workbench From Scratch", czyli jazda od zera.

@Skrzyp, post #9

Mozesz zarzucić jeszcze CMQ i FText. Podmień też icon.library.
Przy czym możliwe że icon.library należy załadować rezydentnie żeby działało.
[#11] Re: "Workbench From Scratch", czyli jazda od zera.

@Skrzyp, post #9

Ja bym dołożył tutaj programik (sam zresztą też tak zrobiłem) o nazwie ENVHD. Prosty i przydatny. Mianowicie przerzuca katalog ENV z RAMu (którego za wiele nie ma) na dysk twardy komputera. To powoduje, że i fastu nagle robi się więcej. Swoją standardowa dwudziestka na płycie Amigi MMU nie posiada, więc i do ramu, romu też nikt nie skopiuje. No i przy 6 MB ram to kopiowanie tego ROMu to jest poroniony pomysł.

Dodatkowo też używam MagicWB. Jest najlepsze, przy małej ilości ramu i kościach AGA.

Do LHA jest program graficzny, który pozwala łatwo rozpakowywać archiwa. Nawet znalazłem program, który pozwala mi adfy rozpakowywać na dyskietki bezpośrednio. Windows plików lha nie widzi. Część archiwów Total Commander ładnie wypakowuje. Ale najlepiej robić to pod Amigą, nie pod Windowsem.
[#12] Re: "Workbench From Scratch", czyli jazda od zera.

@Skrzyp, post #9

Małe podsumowanie.
Zainstaluj:
Fblit
Systempatch - zastępuje BlazeWCP, CMQ, Ftext i kilka innych patchy, przy czym współpracuje z Fblitem. Użyj wersji z linku, nowsza wersja 3.xmoże sprawiać problemy poprzez zaimplementowaną łatkę TLSF.
icon.library skopiuj do libs
env-handler

Myślę ze więcej nie ma co mieszać.
Do testowania efektów polecam: P96Speed lub AIBB.
[#13] Re: "Workbench From Scratch", czyli jazda od zera.

@Skrzyp, post #9

Lha jest samorozpakowującym się archiwem. Co do mui, zobacz 7zipem.
[#14] Re: "Workbench From Scratch", czyli jazda od zera.

@sand, post #13

Nie rozpakuje MUI pod Windowsem bo bedzie miał problemy z zainstalowaniem na Amidze.
Instalator sie wywali.
[#15] Re: "Workbench From Scratch", czyli jazda od zera.

@tom256, post #14

W pakiecie MUI jest plik którego nazwą jest spacja (ikonka z buźką), na tym pliku zawsze wyłoży się zapis na pecetowe filesystemy. Trzeba robić to pod Amigą.


Pozdrawiam
[#16] Re: "Workbench From Scratch", czyli jazda od zera.

@RadoslawF, post #15

A kto powiedział, że ja to robię po Windowsem? :D
Najpierw próbowałem lha pod linuchem, potem 7za, potem PeaZipem z pluginem do LHA pod Windą, ale fakt - się sypie, bo spacja, zauważyłem na liście plików.
Co do wszystkich porad serdecznie dziękuję, zaraz przetestuję - robię obraz pod UAE (z ustawieniami 1:1), który potem przegram żywcem na dysk 2,5".

Ale to dopiero, jak dorwę klawiaturę, bo na Giełdzie jakoś nikt nie chce mi odpisać :)
Fastram w przystępnej cenie też muszę znaleźć, bo na aledrogo nie ma za bardzo, z tego co patrzyłem. Ale to już temat (chyba) na osobny wątek.
[#17] Re: "Workbench From Scratch", czyli jazda od zera.

@RadoslawF, post #15

A kto powiedział, że ja to robię po Windowsem? :D
Najpierw próbowałem lha pod linuchem, potem 7za, potem PeaZipem z pluginem do LHA pod Windą, ale fakt - się sypie, bo spacja, zauważyłem na liście plików.
Co do wszystkich porad serdecznie dziękuję, zaraz przetestuję - robię obraz pod UAE (z ustawieniami 1:1), który potem przegram żywcem na dysk 2,5".

Ale to dopiero, jak dorwę klawiaturę, bo na Giełdzie jakoś nikt nie chce mi odpisać :)
Fastram w przystępnej cenie też muszę znaleźć, bo na aledrogo nie ma za bardzo, z tego co patrzyłem. Ale to już temat (chyba) na osobny wątek.
[#18] Re: "Workbench From Scratch", czyli jazda od zera.

@Skrzyp, post #17

Klawiatura do A1200 jest na Allegro, ale wzór niemiecki :/

BTW Ściągnij MUI z aminetu i sprawdź rozpakowywując na Amidze.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem