kategoria: CDTV
[#1] Tiny Launcher
Czy ktoś z was maił z tym do czynienia http://eab.abime.net/showthread.php?t=61210 ??

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2012 10:07:09 przez stryker
[#2] Re: Tiny Launcher

@stryker, post #1

Tak :) Z problemami, ale udało mi się stworzyć obraz płytki do CDTV z paroma grami, póki co testowany jedynie na emulatorze.
[#3] Re: Tiny Launcher

@stryker, post #1

Ja wczoraj zrobiłem w końcu kompilację bootującej CD z obrazami ADF i DMS, ale zupełnie inną metodą. Ściągnąłem base5.iso i na podstawie jej bardzo prostego s-s zrobiłem obraz w MakeCD (pod WinUAE).

Problem mam inny. Ponieważ jest tylko 1 MB Fast i kick 1.3 jestem ograniczony co do konwerterów z ADF na DF0: . Próbuję z tsgui i przy zapisie ostatniego cylindra na dyskietkę (różne dyskietki, różne obrazy ADF) pojawia się Disk is write-protected. Jedną grę (Koło Fortuny) próbowałem zapisać dwukrotnie i dwukrotnie było Disk is write-protected, natomiast przy zabotowaniu z dyskietki przy pierwszej (nieudanej) próbie wystartowało demko z obrazem, potem obraz zniknął i była tylko muzyczka. Po drugim (nieudanym) przerzuceniu adf'a na dyskietkę wystartowało demko, potem pokazała się Pani Magda :D z tablicą... i nic poza tym. Muzyczka grała, a Magda stała. Sprawdziłem obraz na WinUAE i tam wszystko działa normalnie (Magda łazi, otwiera literki i daje kółkiem pokręcić).

Czy to jest problem z obrazami ADF? Z tsgui? czy jeszcze z czymś innym??
[#4] Re: Tiny Launcher

@ExciterELB, post #3

A próbowałeś z TransDiskiem - zamieściłem go na Base5.iso. Odpal SHELL i w oknie wklep:
TansDisk -w CD0:Gry/gra.adf

Gdzie CD0:Gry/gra.adf to ścieżka do obrazu ADF z grą, którą chcesz nagrać na dyskietkę.

Sformatuj dyskietkę (możesz zrobić to poleceniem Format, lub X-COPY z włączoną weryfikacją obydwa programy są na płycie) - jeżeli się nie sformatuje, to ona jest przyczyną problemów.
[#5] Re: Tiny Launcher

@APC74, post #4

I pewnie doszedłbym do tego sam, gdybym wpisał transdisk zamiast namiętnie pisać wcześniej TransDisk_RAM po którym miałem komunikat że coś tam nie jest obiektem czy jakoś tak :)

W tej wersji co podałeś zadziałało.. a kolejny motyw to trafiłem na Kolo Fortuny, które niestety nie działa prawidłowo z "włączonym" CD-ROMem :) i po wyjęciu zworki JP15 okazało się, że działa normalnie :)

btw... dzięki za Base5.iso to naprawdę kawał dobrej roboty.
[#6] Re: Tiny Launcher

@ExciterELB, post #5

Dzięki koledze Maniu mogę wreście cieszyć się taką próbną składanką :)








Ostatnia aktualizacja: 01.04.2013 12:00:17 przez stryker

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2013 12:01:27 przez stryker
[#7] Re: Tiny Launcher

@ExciterELB, post #3

Co do konwerterów ADF -> dyskietka, to polecam YADI. Śmiga bez problemu na kicku 1.3 i niepełnym 1 MB RAM (CDTV z włączonym CD).
[#8] Re: Tiny Launcher

@stryker, post #6

A czy kolega Maniu mógłby udostępnić jakieś źródła coby inni mogli pobawić się w testowe kompilacje? :)
[#9] Re: Tiny Launcher

@stryker, post #1

przecież zrobienie botującej płyty do CDTV jest dziecinnie proste...
[#10] Re: Tiny Launcher

@ExciterELB, post #8

link

Tutaj jest strona Gibsa - autora tinylaunchera, w połowie jest do ściągnięcia archiwum i sposób zrobienia płyty dla CDTV ;) Ja do swojej kompilacji wprowadziłem parę modyfikacji. W tym co udostępnił Gibs na CDTV występuje problem z grami whdload, które do poprawnego działania wymagają załadowania obrazu kickstartu amigi 500 z katalogu devs/kickstarts. Z tego co wyczytałem i zaobserwowałem przy testowaniu to whdload po załadowaniu gry do pamięci, a przed załadowaniem kickstartu blokuje funkcje CD-romu i odczytanie obrazu romu z płyty jest niemożliwe. W mojej kompilacji obszedłem ten problem tak, że jeśli gra wymaga załadowania tego kickstartu (jest to napisane w pliku readme dołączanym do każdego slave'a) to kickstart jest wcześniej kopiowany do ram dysku i już stamtąd whdload go wczytuje. Jak znajdę czas to udostępnię taki obraz płyty bez gier i napisze tutorial jak wgrać własne gry i uruchomić to na CDTV.
Tinylauncher wymaga kickstartu minimum 2.04 (do tego w CDTV niezbędny odpowiedni przełącznik kickstartów lub nowsza wersja extended romów). Do uruchamiania gier whdload na cdtv potrzebne jest rozszerzenie pamięci, min. 2mb fast ram (whdload działa w trybie "preload" czyli cała gra jest ładowana wcześniej do pamięci), zalecane 8mb. Pamięć może nie posiadać autokonfiguracji, kwestia dodania programu fastexec ;) Bez rozszerzenia pamięci możemy uruchamiać tylko gry dosowe.
[#11] Re: Tiny Launcher

@Maniu, post #10

czy widziales tą liste ?
http://www.amigang.fr/whdload-memory-usage.html
Niektore gry wymagaja tylko 0.5Mb do uruchomienia (bez preload)
[#12] Re: Tiny Launcher

@Norbert, post #11

Ale w CDTV wszystkie muszą być w trybie preload, cd-rom koliduje z whdload i gra musi być załadowana przed uruchomieniem do pamięci. Z resztą tiny launcher zawsze ładuje w preload.
[#13] Re: Tiny Launcher

@Jacques, post #7

Co do konwerterów ADF -> dyskietka

konwerterów
Udało się komuś to skonfigurować Naciskam C aby podać ścieżki do plików, ale ekran konfiguracji pojawia się i znika za chwilę.
[#14] Re: Tiny Launcher

@QkiZ, post #13

tak .
wciskam c i moge skonfigurowac sciezki do gier i dem w tinylauncher

ps
sprobuj wykasowac konfigi dla tinylauncher z katalogu s.
[#15] Re: Tiny Launcher

@Norbert, post #14

Ok, dzięki. Zadziałało. Szkoda, że Tiny nie wyszukuje modułów w podkatalogach. Podałem mu ścieżkę do katalogu z modułami, ale mam w nim jeszcze inne podkatalogi z podziałem na np. twórców, a on mi tylko zeskanował te które leżały w głównym.
[#16] Re: Tiny Launcher

@Maniu, post #12

Moje zabawy z Tinylauncherem nie potwierdzają domyślnego ładowania z preload przez ten program, gra ładuje się z preload tylko wtedy gdy w tooltype ikony umieszczę PRELOAD, a w samym Tinylauncherze włączę opcję używania Tooltypes.

Czy jest możliwość by bez konieczności korzystania z tooltypes (średnio wygodne ustawianie wszystkich), Tinylauncher faktycznie domyślnie ładował gdy z PRELOAD?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 12:07:28 przez Jacques
[#17] Re: Tiny Launcher

@Jacques, post #16

Pytanko czy gdzieś są przygotowane składanki na CDTV ? A może ktoś z was sprezentuje mi na maila ? :) Mam 2 MB Fastu w CDTV, więc trochę gier powinno się odpalić....
[#18] Re: Tiny Launcher

@Jacques, post #16

Moim zdaniem w WHDLoad PRELOAD jest domyślnie włączony, ale wydaje mi się że od którejś nowszej wersji, gdy program zauważy zbyt mało pamięci, to parametr sam wyłączy i będzie pracować w trybie bez niego. W starszych wersjach wyrzucał odpowiedni komunikat i nie pozwalał grze się uruchomić.
[#19] Re: Tiny Launcher

@mailman, post #18

W teorii niby preloaduje do tego stopnia, do jakiego pamięć pozwoli.

A sprawa jest dziwna, bo np. 1-dyskietkowy Dugger doczytuje przy intrze gdy jest uruchamiany spod TinyLaunchera na A500 z a ACA500 - 1 MB CHIP, 1.5 MB wolnego fastu.
Dopiero gdy ustawię w TL używanie ToolTypes (tam mam wpisane PRELOAD), ładuje się cały od razu.
Wychodzi na to, że domyślnie się nie preloaduje, choć miejsce na to ma i to mnie dziwi, wersję WHDLoad mam najnowszą i zarejestrowaną.


Ostatnia aktualizacja: 17.02.2015 12:45:07 przez Jacques
[#20] Re: Tiny Launcher

@Jacques, post #19

Dla WHDLoad domyślnie oznacza "zapisane w pliku konfiguracyjnym". Sprawdź czy masz taki plik i czy jest tam wpisane PRELOAD.
[#21] Re: Tiny Launcher

@mailman, post #20

Nie ma, ale PRELOAD to akurat opcja, której nie daje się globalnie ustawić w S/WHDLoad.prefs (WHDLoad krzyczy wtedy, że niewłaściwy wpis jest )
[#22] Re: Tiny Launcher

@Jacques, post #21

Rzeczywiście. Z PRELOAD jest inna historia. A może u Ciebie problemem jest TL? Może jego ustawienia wymuszają pewne tooltypy lub ich brak (tak jak piszesz) i po prostu inaczej w przypadku TL się nie da.

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2015 05:51:22 przez mailman
[#23] Re: Tiny Launcher

@mailman, post #22

Ja mam ciekawy problem, związany z nagrywaniem dyskietek z kompilacji BASE5 (moja nazywa sie juz BASE7) . Właciwie problem dotyczy nie tyle kompilacji a stacji dyskietek.

CDTV bootuje z BASE 5/6/7 wybieram transdisk i scieżki nagrywaja sie "niby" na FDD . Troche mnie zdziwiło, że tak szybko się nagrywają (zap...) , a stacja nie wydaje zadnych dzwięków. Jedynie zapala diodę.

Zaznaczam że stacja sprawna - sprawdzona pod CDTV i A500 - gry sie odpalają.
Jest tylko jedna róznica : W CDTV nie mogę sformatować zadnej dyskietki : mam komunikat Disk is Write Protected, natomiast w A500 - wszysko OK, dyskietki formatuja się.

Rozebrałem na początek stację ale przełacznik od formatowania i obecnosci dyskietki - OK. ( zreszta o tym świadczy prawidłowe działanie w A500)

Co może być nie tak z moją CDTV lub stacją nie dziąłającą poprawnie z CDTV (?)

Stacja oczywiście oryginał CD-1411.

Szukam w necie i nie mogę znaleźć jaki stan podać na pinie 14 wtyku/złacza w CDTV Ext.Floppy Drive TAK aby CDTV w końcu zauważyła że dyskietka nie jest Write Protected... tędy droga ?

Proszę o poradę....
[#24] Re: Tiny Launcher

@makary23, post #23

Czy ktoś posiada może zawartość szuflady covers do tiny launchera? Ewentualnie wie jaki format nazwy i pliku powinien sie tam znajdowac zeby TL wyswietlił obrazek okładki?

Oraz mam taki mały problem. Po uruchomieniu jesli wejde od razu do demos, music albo favourites to wywala mnie do wb z informacja out of memory. Jesli natomiast najpierw wejde do games, wyjde to juz jest wszystko ok.. ma ktos pomysl dlaczego tak jest?
[#25] Re: Tiny Launcher

@softiron, post #24

Bardzo brakuje mi możliwości "wyścia" z bieżącego folderu na padzie, ktoś może wie czy da radę jakoś zmapować klawisz esc pod pad CTRL32 ? albo wogóle jakikolwiek padowy przycisk (ie. drugi fire) ?
[#26] Re: Tiny Launcher

@goolash, post #25

Czy ktoś posiada może zawartość szuflady covers do tiny launchera?


Tak ja używam i katalog Cover może być w każdym miejscu na dysku. Ale nazwy plików muszą mieć swój dopisek np. Agony_SCR0.iff

Tak jak na moim screenie.



A co do twojego wyświetlania informacji że masz za mało pamięci "Out of memory" to polecam ustawić sobie ładowanie programu przed wgrywaniem Workbencha lub ustawić sobie ładowanie TinyLauncher na przytrzymanie lewego przycisku myszy przy ładowaniu systemu.

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 18:58:05 przez RoniWorlds
[#27] Re: Tiny Launcher

@RoniWorlds, post #26

Czy ktoś ma składankę dla CDTV, którą stworzył przed laty Maniu? Ja niby mam, ale nie pamiętam hasła do archiwum
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem