kategoria: A2000/A3000
[#1] Amiga 3000 bateria
Niebawem za kilka godzin będę nowym użytkownikiem Amigi 3000 , od razu chcę wywalić baterie a że tego nigdy nie robiłem bo zawsze miałem już to podane na tacy , to pytam tutaj na forum czy baterię a dokładnie te blaszki mocujące podciąć obcinaczkami i wywalić samą baterie czy rozkładać Ami co mi się mniej chce i wylutować cały akumulator łącznie z tymi blaszkami do plusa i minusa ? jakie macie sposoby na nielubiane akusy w naszych dziełach sztuki :D
[#2] Re: Amiga 3000 bateria

@marcin1982, post #1

Możesz podciąć jeżeli masz odpowiedni sprzęt . Najlepiej rozkręć całość i wylutować za pomocą plecionki (przy okazji zrób przeróbke int2) . Nie ryzykowałbym podgrzewania baterii .
[#3] Re: Amiga 3000 bateria

@PrzemasIII, post #2

przeróbka int2 nie będzie konieczna Amiga służyć będzie jedynie jako eksponat muzealny w stanie oryginalnym fabrycznym uruchamiany raz na 2-3 tygodnie chce się pozbyć tylko akumulatorka
[#4] Re: Amiga 3000 bateria

@marcin1982, post #3

każdy tak mówi . . . OKok, racja:D
[#5] Re: Amiga 3000 bateria

@PrzemasIII, post #4

tym razem to słowa nie rzucane na wiatr posiadam sporo innych Amig do zabawy w tym rozbudowaną 4000 , postanowiłem że 3000 zostanie w stanie nienaruszonym ze względu na wielki szacun jaki daże ten model dużej Amigi , tylko baterię chcę usunąć OK
[#6] Re: Amiga 3000 bateria

@PrzemasIII, post #4

doczytałem ze bateria w Amidze 3000 jest koniecznie potrzebna i musi być zastąpiona nową , podtrzymuje ustawienia ID SCSI i NVRAM może ktoś to potwierdzić ?
[#7] Re: Amiga 3000 bateria

@marcin1982, post #6

Amiga ogólnie będzie działać bez baterii, ale będą występować różne problemy z wbudowanym kontrolerem SCSI (z racji braku wspomnianych ustawień). W mojej A3000 jest rozładowana bateria i wszystko działa gdy bootuje z kontrolera Buddha albo FastATA.
[#8] Re: Amiga 3000 bateria

@marcin1982, post #6

Amiga 3000 jak i 3000T pokojnie działa bez baterii.
Jedynie za każdym razem są przyjmowane domyślne ustawienia kontrolera SCSI.
[#9] Re: Amiga 3000 bateria

@marcin1982, post #6

Nie mam baterii i nie mam problemów
[#10] Re: Amiga 3000 bateria

@PrzemasIII, post #9

i wszystko jasne , dziękuje PanowieOK
[#11] Re: Amiga 3000 bateria

@PrzemasIII, post #9

No w sumie ja też nie mam baterii i problemów nie zauważyłem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem