kategoria: CDTV
[#1] CDTV brak obrazu na wczystkich wyjściach
Witajcie,
Od dwóch dni stałem sie posiadaczem pięknej CDTV. Komputer jest jak nowy, kompletny, no i co ważne ma przełącznik kickstartów oraz rozszerzenie pamięci.
Niestety problem jest z wyświetlaniem obrazu. Po podłączeniu do monitora (1084S) czy jakiegokolwiek TV wyświetla jedynie czarny ekran. Na monitorze przez może pół sekundy pojawia się plansza startowa natomiast w momencie wygasa i zostaje. Przesyłam Wam filmik jak to wygląda LIVE.

Bardzo Was proszę o jakieś rady - pomoc. Bardzo zależy mi żeby ten egzemplarz uratować - jest on naprawdę w świetnym stanie.

Link do filmu - FILM CDTV
[#2] Re: CDTV brak obrazu na wczystkich wyjściach

@majkelc, post #1

Jakby był w świetnym stanie to by działał. A jakie napięcia ? Może zasilacz już pada ?
[#3] Re: CDTV brak obrazu na wczystkich wyjściach

@majkelc, post #1

Tak jak kolego napisal wyzej trzeba sprawdzic napiecia, najlepiej w kilku miejscach na plycie.
Jesli jest OK, to w pierwszej kolejnosci stawiam na uklad VideoHybrid, w drugiej na Denise.
Wymontuj dla testu modulator i sprawdz czy jest ten sam objaw.
[#4] Re: CDTV brak obrazu na wczystkich wyjściach

@majkelc, post #1

a ja bym wyjął Fast Ram.. wyjął procesor i umieścił ponownie.. ewentualnie przemył "nóżki" spirytem.. :D
[#5] Re: CDTV brak obrazu na wczystkich wyjściach

@Dark_luke, post #2

Chodziło mi raczej o świetny stan wizualny. Napięć nie sprawdzałem bo nie za bardzo wiem gdzie i jak. Dajcie jakieś wskazówki jak sprawdzić te napięcia?

Co do modulatora po wyjęciu nie ma wogóle obrazu.



Ostatnia aktualizacja: 22.12.2012 09:47:27 przez majkelc
[#6] Re: CDTV brak obrazu na wczystkich wyjściach

@Phibrizzo, post #3

Próbowałem sprawdzić napięcia między innymi na RGB out - na 23 pinie ma 4,9V a na 22 pinie 12,2V. Wyjąłem wszystkie kości wyczyściłem i przemyłem spirytusem :) tak jak kolega radził. Niestety nic to nie dało. Dalej mam ten sam objaw tak jak na filmie. Co do kości Denise to próbowałem również przełożyć z A500 (maja w prawdzie inne oznaczenia), ale niestety kości nie pasowały bo obrazu wtedy wogóle nie było.
[#7] Re: CDTV brak obrazu na wczystkich wyjściach

@majkelc, post #6

Przełącz go na oryginalny kickstart lub całkiem wywal przełącznik i zostaw tylko oryginalny kicek.


Pozdrawiam
[#8] Re: CDTV brak obrazu na wczystkich wyjściach

@majkelc, post #6

wywal rom słiczer i zobacz. zaloz zworke na p11.
[#9] Re: CDTV brak obrazu na wczystkich wyjściach

@RadoslawF, post #7

dokladnie, ze tez tego nie widzialem
[#10] Re: CDTV brak obrazu na wczystkich wyjściach

@Phibrizzo, post #3

Jak wymontuje modulator to nie będzie miał w ogóle obrazu - sygnały R, G, B przechodzą przez płytkę modulatora
[#11] Re: CDTV brak obrazu na wczystkich wyjściach

@majkelc, post #1

Problem rozwiązany - po rozgrzaniu modulatora suszarką obraz się pojawia, po czym kiedy płytka ostygnie zanika. Wszystko wskazuje na to, że są to zimne luty na modulatorze.

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2012 17:50:06 przez majkelc
[#12] Re: CDTV brak obrazu na wczystkich wyjściach

@majkelc, post #11

Zimnych lutów suszarką byś nie zlikwidował. Nie bądź naiwny. Cyna potrzebuje tych 250-300 stopni żeby się ruszyć.

Ewidentnie któryś element modulatora stracił swoje własności. To może być: rezystor, kondensator lub IC. Na początek polecam wymianę kondensatorów na nowe.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem