kategoria: A2000/A3000
[#1] Amiga 3000 zewn CD SCSI
Nie mam wiedzy co do do podłączenia zewn. cd scsi w Amidze 3000 , a że potrzebuję cd to mam pytanie czy może być to ten który podam w linku nie jest to moje cd nie jest to reklama tylko pytam
link

??? będzie takie coś banglać w 3000? na zewnętrznym? o ile sprawne



Ostatnia aktualizacja: 22.12.2012 09:50:47 przez marcin1982
[#2] Re: Amiga 3000 zewn CD SCSI

@marcin1982, post #1

Napęd, którego link podałeś będzie działał z A3000, musisz tylko dodatkowo zaopatrzyć się w terminator na drugi port scsi w napędzie taki jak tutaj, żeby "zamknąć" wyjście na kolejne urządzenie scsi.
Sprzedałem ostatnio taki napęd.
[#3] Re: Amiga 3000 zewn CD SCSI

@dominiqr, post #2

ajjj znowu się spoźniłem , wole kupić takie urządzenie od forumowicza sprawne a nie z allegro w nieznanym stanie
ale dzięki za odpowiedź i uświadomienie mnie z cym to się je
[#4] Re: Amiga 3000 zewn CD SCSI

@marcin1982, post #1

Ale fajne :) Bierz, bo mam chrapkę na to OK
[#5] Re: Amiga 3000 zewn CD SCSI

@_arti, post #4

spokojnie :) muszę sie upewnić ze sprawne nie wydaję ciężko zarobionych pieniążków na marne jak chcesz to kupuj mam juz inne urządzenie na oku od jednego forumowicza wrazie W
[#6] Re: Amiga 3000 zewn CD SCSI

@_arti, post #4

Jak dla mnie jest to niepewny sprzedający.
Kupiłem 3 CD-ROM SCSI z czego jeden przyszedł IDE a drugi nie sprawny. Po zareklamowaniu sprzętu. Obiecał przysłać 2 CD-Rom SCSi. Przyszły ale z czego jeden nie czyta płyt a drugi uszkodził się w transporcie (słabo zabezpieczona paczka). Dałem sobie już spokój. Przynajmniej 2 szt działają.
[#7] Re: Amiga 3000 zewn CD SCSI

@Dark_luke, post #6

No tak ale wazne jest aby obudowa byla cala bo naped to nawet na dvd mozna wymienic. a kupic sama obudowe scsi to jest malo realne. sorki za bledy ale na moim wave 3 pisalem.
[#8] Re: Amiga 3000 zewn CD SCSI

@gilban, post #7

Obudowę mam z zasilaczem kiedyś kupiłem. Napęd okazał się nie sprawny. Obudowa została.
[#9] Re: Amiga 3000 zewn CD SCSI

@_arti, post #4

Ja mam taki
[#10] Re: Amiga 3000 zewn CD SCSI

@Dark_luke, post #8

No i do takiej obudowy możemy sobie kupić taki zestaw: link do Allegro lub się dogadujemy ze sprzedawcą aby sprzedał jedną nagrywarkę i się cieszymy zewnętrzną nagrywarką SCSI firmy YAMAHA. A do Amigi 3000 jak znalazł.
[#11] Re: Amiga 3000 zewn CD SCSI

@gilban, post #10

Powodzenia, próbowałem miesiąc temu . . . Uparta jednostka :D
[#12] Re: Amiga 3000 zewn CD SCSI

@marcin1982, post #1

Podczepię się pod temat ;)

Walczę z CD ROMem w A3000. Na razie udało mi się, że na poziomie SysInfo w SCSI widzi napęd (zarówno podpięty do wewnętrznej taśmy jak i na zewnątrz). PlayCD zczytuje ilość ścieżek i kręci płytą audio ale nie wyskakuje żadna ikona na blacie (ani audio ani z danymi).
[#13] Re: Amiga 3000 zewn CD SCSI

@Tom Rain, post #12

Jaki masz system? Ja mam 3.9 i używam PlayCd dolaczonego do systemu i wszystko działa.
[#14] Re: Amiga 3000 zewn CD SCSI

@glichtanski, post #13

No mam 3.9 (ale przeszczep z mojej pierwszej A4000) - ale sporo odchudzony.
PlayCD obsługuje mi cd - tylko chodzi o to, że na blacie nie ma ikonki żadnej i nie mogę odczytać płyt z danymi.
[#15] Re: Amiga 3000 zewn CD SCSI

@Tom Rain, post #14

A w cli masz dostęp do cd z danymi ?
Przypadkiem nie zaznaczyles żeby ikona CD nie pokazywała się na Workbenchu ?
[#16] Re: Amiga 3000 zewn CD SCSI

@Norbert, post #15

To akurat dobrze ustawione jest.
Ale udało mi się rozwiązać ten problem - gdzieś wywaliłem niechcący systemy plików od cd i przerzuciłem stare mountlisty.

Dzięki za zainteresowanie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem