kategorie: A2000/A3000, Sprzęt
[#1] A3000 i niekompatybilny ROM
Trochę historii wprowadzającej - miałem sobie niepotrzebny Kickstart 3.1 do A3000, który u mnie działał. Sprzedałem go klientowi i on mi pisze, że jego A3000 jest z nim niekompatybilna (Rev 9, front ROM sockets - cokolwiek to oznacza). Moje pytania są następujące:

- czy da się takie ROMy uruchomić na jego Amidzę, innymi słowy - jak mu pomóc?
- o co wogóle chodzi z tą niekompatybilnością?

@lekarz_med? ;)
[#2] Re: A3000 i niekompatybilny ROM

@_arti, post #1

[#3] Re: A3000 i niekompatybilny ROM

@Dorian3d, post #2

Dzięki wielkie. Czyli jest szansa.
[#4] Re: A3000 i niekompatybilny ROM

@_arti, post #1

Nie wiem, czy to o ten problem chodzi, ale w romie 3.1 przeznaczonym dla A4000 nie ma obsługi SCSI tego z płyty głównej A3000 - romy wyglądają tak samo, maja taki sam numer. Reszta działa poprawnie, ale jak ktoś stosuje wbudowany układ SCSI to ma problem. Pewnie u Ciebie dysk twardy miałeś podłączony do jakiejś karty i dlatego było wszystko ok. Amiga powinna startować z tym romem poprawnie, tylko aby wystartować z dysku HD to trzeba go mieć na jakiejś karcie SCSI lub IDE.
[#5] Re: A3000 i niekompatybilny ROM

@AS, post #4

Nie wiem, czy to o ten problem chodzi


Nie o ten problem chodzi. Chodzi o to, że w A3000 występują dwa rodzaje ROMów (jeśli nie liczyć ROM towera w niektórych rewizjach płyty).

Płyta nabywcy ROMu wygląda tak. Jak widać, są tam dwa miejsca, po dwie podstawki na ROM. Górne podstawki nie są wlutowane. Jeśli ROM był przeznaczony do tych górnych podstawek, to w dolnych (front) nie zadziała bo mają one inny pinout...


Ostatnia aktualizacja: 07.01.2013 22:01:58 przez strim
[#6] Re: A3000 i niekompatybilny ROM

@AS, post #4

Ale to są ROMy od A3000! ok, racja
[#7] Re: A3000 i niekompatybilny ROM

@strim, post #5

Pewnie tak, tylko zapewnie u Artiego kości też były z dolnych podstawek. U mnie w górnych też nie ma podstawek wlutowanych. Szkoda, że nie mamy zdjęć obu płyt i pełnego opisu zachowania się amigi - Strim, a skąd wiesz o jaki problem dokładnie chodzi Artiemu, przecież w sumie nie opisał dokładnie problemu :D

Arti
a u Ciebie goła A3000 wstawała bez problemu i system wstawał z HD?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2013 22:16:43 przez AS
[#8] Re: A3000 i niekompatybilny ROM

@AS, post #7

Podejrzewam, że skoro kupujący pisze, że ROM jest niekompatybilny, to dostał ROM z górnych podstawek. W innym wypadku ROM byłby kompatybilny . Moja A3000 ma np. zarówno górne jak i dolne podstawki wlutowane, a na dodatek w górnych podstawkach mam zainstalowany ROM tower i dopiero w nim właściwe kości ROM...

Z mojej wiedzy wynika, że w A3000D mogą wystąpić 3 możliwości, które zależne są od rewizji płyty głównej:
- ROM w górnych podstawkach
- ROM w dolnych podstawkach
- ROM w towerze w górnych podstawkach


Ostatnia aktualizacja: 07.01.2013 22:22:55 przez strim
[#9] Re: A3000 i niekompatybilny ROM

@strim, post #8

Fakt, popatrzyłem sobie teraz na zdjęcia różnych rewizji płyt i starsze rewizje mają wlutowane jedne i drugie podstawki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem