kategorie: A2000/A3000, Sprzęt
[#31] Re: Delfina Flipper i ISDN Surfer - miganie diody power

@stachu100, post #30

No to z tego widać, że pin 1 jest na dole, patrząc od strony lewej, 2 na górze, 3 na dole, 4 na górze i td.
[#32] Re: Delfina Flipper i ISDN Surfer - miganie diody power

@gilban, post #31

Jeśli nie zauważyłeś, w tym egzemplarzu clockport jest źle zamontowany...
[#33] Re: Delfina Flipper i ISDN Surfer - miganie diody power

@strim, post #32

Faktycznie,nie widziałem jeszcze takiego czegoś,mam cztery płyty,ale takiej jeszcze nie doczaiłem.:)Jaka,to rewizja?Można zrobić sobie fajne kuku.Sorki jestem ślepy,już wiem

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2013 18:50:11 przez Grisza

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2013 18:51:41 przez Grisza
[#34] Re: Delfina Flipper i ISDN Surfer - miganie diody power

@Grisza, post #33

Przecież na zdjęciu widać jaka to rewizja :P. Ale wg. mnie nie zależy to od rewizji.
[#35] Re: Delfina Flipper i ISDN Surfer - miganie diody power

@Grisza, post #33

To nie zależy od rewizji płyty tylko od humoru osoby wkładającej gniazdo clockportu w fabryce.
Na niektórych płytach jest dobrze (czylo jak ROM jest z przodu to z prawej strony), na niektórych jest z lewej strony jak na zdjęciu, na niektórych założone jest złącze które ma 40 pinów, a na niektórych nie ma pinów wcale.
Cztery warianty do wyboru niezależnie od rewizji płyty.
[#36] Re: Delfina Flipper i ISDN Surfer - miganie diody power

@strim, post #32

No tak. Rozumiem. Clockport powinien bycz przesunięty w prawo o całe 20 rzędów. A z ciekawości się zapytam: te piny źle zamontowane jakie miały mieć przeznaczenie, skoro istnieją na płycie Amigi ? W sumie Każda płyta je ma, tylko że są jedynie punkty lutownicze umieszczone.
[#37] Re: Delfina Flipper i ISDN Surfer - miganie diody power

@gilban, post #36

Pierwotnie zakładano, że A1200 wyjdzie w wersji z 1MB RAM, te piny mogły służyć do podłączenia drugiego megabajta pamięci. Skoro w A1200 są 2MB to nie mają żadnego przeznaczenia, dlatego nie wlutowano pinów (a przynajmniej nie powinny być wlutowane). Temat wielokrotnie poruszany :P.

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2013 18:57:59 przez strim
[#38] Re: Delfina Flipper i ISDN Surfer - miganie diody power

@gilban, post #36

Wieść gminna niesie że oryginalny projekt A1200 przewidywał 1MB CHIP na płycie z możliwością rozszerzenia do 2MB za pomocą właśnie tego całego złącza z 40 pinami. Ale coś się pozmieniało i ostatecznie (na szczęście) A1200 miała 2MB fabrycznie.

No tak, mogłem się spodziewać że strim mnie uprzedzi.

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2013 19:00:52 przez stachu100
[#39] Re: Delfina Flipper i ISDN Surfer - miganie diody power

@strim, post #37

Rozumiem. Dziękuję.

A jeszcze się zapytam z ciekawości Stacha bo wiem, że ma dużą wiedzę. Na płycie A1200 są punkty lutownicze pod koprocesor. Czy udało się komuś uruchomić jakiś koprocesor w tych złączach, czy raczej się to pozostaje jako ciekawostka?
[#40] Re: Delfina Flipper i ISDN Surfer - miganie diody power

@gilban, post #39

Bez przesady z tą wiedzą, są mądrzejsi ode mnie.
Podobno można zamontować koproca i działa, ale sam nie widziałem czegoś takiego w działaniu.
[#41] Re: Delfina Flipper i ISDN Surfer - miganie diody power

@gilban, post #39

można też
Amiga 1200 PCMCIA LED link
[#42] Re: Delfina Flipper i ISDN Surfer - miganie diody power

@Dorian3d, post #41

Co ty mi tu filmy wojenne tak wcześnie puszczasz?! :D I od razu strzelajo!
[#43] Re: Delfina Flipper i ISDN Surfer - miganie diody power

@_arti, post #42

hehe
[#44] Re: Delfina Flipper i ISDN Surfer - miganie diody power

@stachu100, post #35

No nie wiem właśnie, mam taką jak strim i tak samo jest clok jak u niego
[#45] Re: Delfina Flipper i ISDN Surfer - miganie diody power

@gilban, post #39

W jednym z numerów Amigowca (mam go) jest artykuł o montażu koprocesora w tym gnieździe. Wg tego tekstu po przylutowaniu powinien działać. Nie pamiętam, czy istnieje możliwość taktowania asynchronicznego. Coś mi świta, że po przecięciu nóżki clk i przylutowaniu na żywca generatora kwarcowego.
[#46] Re: Delfina Flipper i ISDN Surfer - miganie diody power

@wali7, post #45

jaki numer to ?
[#47] Re: Delfina Flipper i ISDN Surfer - miganie diody power

@Dorian3d, post #46

Amigowiec nr. 2/1994.
Właśnie sprawdziłem w tym artykule, przy instalacji FPU taktowanego synchronicznie (14,18 MHz) wystarczy go tylko wlutować w gniazdo. Zostanie wykryty automatycznie. Drugim rozwiązaniem jest taktowanie FPU z generatora 28 MHz dla kości AGA - wtedy podpinamy sygnał z generatora na płycie do pinu 11 FPU. Oczywiście trzeba odłączyć ten pin od ścieżki na płycie. Trzecim rozwiązaniem jest podpięcie własnego generatora do tejże nóżki, wtedy można taktować jak się chce. Przy wariancie drugim i trzecim trzeba odłączyć pin 11 fpu od płyty, aby nie podać "wstecz" podwyższonego timingu wprost na płytę - efekty mogłyby być mało ciekawe.
[#48] Re: Delfina Flipper i ISDN Surfer - miganie diody power

@stachu100, post #35

Widać że w firmie znanej na cały świat panował chaos. Nic dziwnego, że padło jak każdy robił co chciał.

link

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2013 11:44:04 przez Dorian3d
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem