kategoria: A1200
[#1] Przekładka A1200 do innej obudowy, przydatne rozwiązania.
Cześć
No trafiła mi się okazja (chyba) i nabyłem kartę turbo z 68030. Swojego klasyka nie będę umieszczał w standardowej obudowie i szukam kilku rozwiązań. Zamiast standardowego zasilacza chciałem wykorzystac picoPSU najlepiej zewnętrzny (coś jak zasilanie do laptopów). Jakieś pomysły? Jeżeli nazywam coś niezbyt fachowo, to sorki. W środku chce mieć rozprowadzone zasilanie osobno HDD, CD, turbo, płyta czy w zwiazku z tym coś takiego 1 lub takiego 2 ? No i mieliście kiedyś jakis dobrze działający rozdzielacz żeby mieć 2xjoy i mysz podłączone za jednym razem? (mysz może być na ps2, byle działało na 1000%)



Ostatnia aktualizacja: 11.01.2013 16:30:24 przez Ender

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2013 16:32:47 przez Ender
[#2] Re: Przekładka A1200 do innej obudowy, przydatne rozwiązania.

@Ender, post #1

Nie kombinuj kup picoPSU na 12V z wtyczką ATX, do tego zasilacz zewnętrzny i jakiś istniejący adapter zasilania, np. ten od Iana Stedmana lub analogiczne rozwiązanie z AmigaKit (niestety obecnie niedostępne). W innym wypadku przewiduje pożar w Twoim mieszkaniu, mogę to wywnioskować po pytaniach które zadajesz :P.


Ostatnia aktualizacja: 11.01.2013 16:42:25 przez strim
[wyróżniony] [#3] Re: Przekładka A1200 do innej obudowy, przydatne rozwiązania.

@Ender, post #1




Ostatnia aktualizacja: 11.01.2013 16:43:18 przez Dorian3d
[#4] Re: Przekładka A1200 do innej obudowy, przydatne rozwiązania.

@strim, post #2

Ja wykorzystałem zasilacz od PC micro ATX i działa z A1200 bardzo ładnie. Takie rozwiązanie cenowo jest najlepsze i tyle. Rozwiązanie PicoPsu jest fajne, jedynie cena przeraża.
[#5] Re: Przekładka A1200 do innej obudowy, przydatne rozwiązania.

@strim, post #2

Dobrze wiedzieć. Pytam żeby wybrać optymalne rozwiązanie, które ktoś stosuje u siebie. Sam grzebać z lutownicą nie zamierzam, bo nie potrafię. A co z myszką i joystickami, możesz polecić jakieś rozwiązanie, żeby nie przekładać myszy na zmianę z drążkiem :). Miałem kiedyś ten elektroniczny przełącznik mysz/joy i nie działał jak trzeba. Trochę wody upłynęło w Warcie, więc może pojawiło się coś lepszego.



Ostatnia aktualizacja: 11.01.2013 19:02:04 przez Ender
[#6] Re: Przekładka A1200 do innej obudowy, przydatne rozwiązania.

@gilban, post #4

Zapodaj linka.pomysłOK



Ostatnia aktualizacja: 11.01.2013 19:03:52 przez Ender
[#7] Re: Przekładka A1200 do innej obudowy, przydatne rozwiązania.

@Ender, post #5

Szczerze mówiąc, to jeśli chodzi o przełącznik to nie mogę nic polecić (bo nie mam takiego przełącznika).

Co do PicoPSU to wiem że działa OK bo sam mam. Do małej Amigi spokojnie można podlączyć przez adapter ATX-Amiga. Uwaga jest tylko taka, że producent sugeruje używanie dysków flash (czyli w naszym wypadku CF), a nie mechanicznych.
[#8] Re: Przekładka A1200 do innej obudowy, przydatne rozwiązania.

@strim, post #7

Nie chciałbym wyjść na upierdliwego, ale dysk 2.5 cala też? A co sądzisz o tym zasilaczu ?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2013 19:54:12 przez Ender
[#9] Re: Przekładka A1200 do innej obudowy, przydatne rozwiązania.

@Ender, post #8

Chyba bez lutowania się nie obejdzie.
Musisz jakoś podać zasilanie na płytę.
Wtyczka zasilania jest trudno dostępna.
Proponuję dolutować zasilanie bezpośrednio do płyty (bezpośrednio z zasilacza, bądź przez wtyczki) pod spodem w miejscu gniazda zasilania.
Zasilacz to już twój wybór.
Czy głośny ATX ( w miarę tani ) czy cichy PicoPSU (jednak drogi ).
No i nie zapomnij o problemie z załaczaniem ATXa bez dodatkowego sygnału startu.
Pozdrawiam
Bogumił
PS Możesz pomyśleć nad zasilaczami z routerów CISCO serii 2500. Masz tam +5V, +12V, -12V.
Tylko nie pamiętam jak z wydajnościami prądowymi.
[#10] Re: Przekładka A1200 do innej obudowy, przydatne rozwiązania.

@Ender, post #8

Nie chciałbym wyjść na upierdliwego, ale dysk 2.5 cala też?


Ja mam dysk 2.5" pod PicoPSU i działa bez problemu. Co nie znaczy, że u każdego i zawsze musi tak być...

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2013 22:54:39 przez strim
[wyróżniony] [#11] picoPSU można kupoić dużo taniej!!!

@gilban, post #4

Ja kupiłem sobie rok temu trzy sztuki picoPSU na ebay. Cena jest o ponad połowę niższa niż w Polsce.
Jedna z aukcji na ebay np. tu: http://www.ebay.com/itm/Pico-PSU-12V-120W-Car-DC-DC-MINI-ITX-ATX-Power-Supply-/251168308455?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a7acc3ce7 (ebay jest nimi zawalony). Wysyłka na cały świat (a więc i do Pl) za free.

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2013 23:07:49 przez wali7
[#12] Re: picoPSU można kupoić dużo taniej!!!

@wali7, post #11

Masz normalny dysk 2.5 cala, czy CF na tym zasilaczu? Jak myślisz uciągnie jeszcze CD slim i turbo z 30-tką, czy są jakieś przeciwskazania?
[#13] Re: Przekładka A1200 do innej obudowy, przydatne rozwiązania.

@Dorian3d, post #3

Bardzo ladne rysuneczki. Chwali sie OK Moze by tak zebrac taki set opisow pinow roznych amigowych portow i zrobic z tego artykul? Bardzo przydatne by to bylo.

Przy okazji pytanko: Da sie upchac zasilacz od PC - obojetnie jaki w obudowie od zasilacza amigowskiego (chodzi mi o cegle od A500). Mam akurat na stanie materialy i mysle sobie, ze takie 200W (z chlodzeniem) w oryginalnej obudowie byloby w sam raz do A1200 z turbo, dyskiem i moze czyms jeszcze
[#14] Re: Przekładka A1200 do innej obudowy, przydatne rozwiązania.

@mccnex, post #13

Tak da się zrobić w obudowie zasilacza amigowego nawet z wyświetlaczem.
[#15] Re: Przekładka A1200 do innej obudowy, przydatne rozwiązania.

@Ender, post #1

w Infinitiv mam podobny z włącznikiem 200W z demontażu za chyba 50zł kupiony wiadomo gdzie, uciągnie wszystko, ale będzie hałasował dostając w du*e... te wentyle są niemiłosierne jak się wkręcą na obroty, a u mnie są dwa :)
Mógłby robić w sumie za zewnętrzny... trza by tylko pozbyć się całej wiązki przewodów i podpięcie sensownego kabla 4 żyłowego
[#16] Re: Przekładka A1200 do innej obudowy, przydatne rozwiązania.

@Dorian3d, post #14

A cos wiecej? Jakis przyklad z sieci moze masz, albo fotke z wlasnej roboty? Kilka porad? :)
[#17] Re: picoPSU można kupoić dużo taniej!!!

@Ender, post #12

Te zasilacze mam jeszcze w pudełku :) , może w te ferie znajdę trochę czasu.
picoPSU mają moce 80-120 W zależnie od modelu, to sporo więcej niż około 30 W oryginalnego zasilacza Ami. Ja sobie planuję wlutować zasilacz w miejsce gniazda w Ami - nie będzie spadku napięcia na kablu.
Co do możliwości uciągnięcia różnych peryferiów, to picoPSU powinien bez problemów uciągnąć wszelkie desktopowe peryferia - kilka lat ciągnąłem na lekkim zasilaczu Blizzarda IV z 16 MB RAM, dysk 3.5 cali i CD (duży, z wieżowej obudowy). Dopiero podpięcie BlizzaPPC przekroczyło możliwości zasilacza - zaczął się wieszać. A przecież taki zasilacz jest ponad 2x słabszy od picoPSU.
[#18] Re: Przekładka A1200 do innej obudowy, przydatne rozwiązania.

@mccnex, post #16

link




Ostatnia aktualizacja: 12.01.2013 16:16:54 przez Dorian3d
[#19] Re: Przekładka A1200 do innej obudowy, przydatne rozwiązania.

@Ender, post #5

Jakiś czas temu kupiłem coś takiego i jestem zadowolony.
[#20] Re: Przekładka A1200 do innej obudowy, przydatne rozwiązania.

@Dorian3d, post #18

OK Dzieki! Dokladnie o czyms takim myslalem, tylko bez wycinania dziury w plastiku, a jedynie wykorzystania istniejacych szczelin na gorze i ewentualnie cos na spodzie, zeby byl "cug".

Co do 2xJoy + Mysz, to proponuje takie rozwiazanie:

http://allegro.pl/adapter-myszy-5-2-ps2-i-usb-do-komputera-amiga-i2942490688.html

Masz dwa joysticki i dodatkowo podlaczasz myszke PS/2 lub USB z obsluga rolki.



Ostatnia aktualizacja: 12.01.2013 18:39:16 przez mccnex
[#21] Re: Przekładka A1200 do innej obudowy, przydatne rozwiązania.

@mccnex, post #20

Używasz tego? Widziałem na allegro i sam się zastanawiam. Mają działać joye amigowe i mysz (może być ps2). Jaki konkretnie model myszy ps2 używasz (wygląd mało ważny, byle działało jak trzeba, tzn. bez konfliktów).

@ Tomski
Miałem coś takiego, próbowałem używać z CD32 i nie działało tak jak bym tego oczekiwał. No i jest wersja zewnętrzna, a ja myślę, że wersja do środka będzie ok.

@Wali7
Ja chce zrezygnować z modulatora, więc gdyby odlutować jeszcze gniazdo zasilania i przylutować do płyty, może nawet wyglądało by ok. Na ebay są zestawy z taką czarną "kostką" wyglądającą jak zasilacz od laptopów. Czym różni się taki zestaw od tego bez takiej "kostki", czy ona jest w każdym zestawie?
[#22] Re: Przekładka A1200 do innej obudowy, przydatne rozwiązania.

@Ender, post #21

No wlasnie nie ...ale sie przymierzam do tego interfejsu (czekam na odpowiedz od Sprzedawcy), powinienem byl to dodac. W/g sprzedawcy (i producenta zarazem, zdaje sie) powinno to wlasnie w ten sposob dzialac (opis przedmiotu). Pomyslalem, ze skoro mialbys wybulic 49PLN za sama przejsciowke na 2 joye z eFunzine, to lepiej doplacic te 3PLN-y i miec od razu wejscie na porzadna mysz z rolka. Podejrzane wydaje mi sie to, ze zadziala z tym "dowolna mysz USB". Obawiam sie, ze tylko taka obslugujaca protokol PS2 ze zlaczem USB (bylo o tym na forum, jesli cos pokrecilem, to niech mnie ktos poprawi), aczkolwiek posiadam kilka myszek USB i PS2 w chacie i jak tylko dostane to w rece, to przetestuje i bedzie 100% jasnosc. Marzyla mi sie zawsze myszka bezprzewodowa w Amidze. Moze sie spelni ;)

Co do samej myszy, to mam inny interfejs (tez tego samego sprzedawcy), ktory nie obsluguje rolek (tylko 3 przyciski), a mysz to zwykla PS/2-ka kupiona w Realu za niecale 20PLN. Sa jeszcze takie w sprzedazy, na szczescie. Sprawuje sie bez zarzutu, w praktyce znacznie lepiej niz standardowe myszy amigowe.
[wyróżniony] [#23] Re: Przekładka A1200 do innej obudowy, przydatne rozwiązania.

@Ender, post #21

Ta "kostka" to zasilacz 12 V. Myślę, że dobrym pomysłem jest kupienie takiego z zasilaczem. Jeśli w aukcji nie jest to wyszczególnione, to sam picoPSU jest bez tego zewnętrznego zasilacza. W takim wypadku musisz zaopatrzyć się w taki zasilacz we własnym zakresie. Chyba że już masz. On ma rozmiary przeciętnego zasilacza od laptopa - pamiętaj, że większość picoPSU musi być zasilana napięciem właśnie 12 V, a zasilacze od laptopa zazwyczaj dają wyższe napięcie, więc nie nadają się. Chyba że kupisz picoPSU o szerszym zakresie napięcia wejściowego np. 12-25V i dasz zasilacz np. 19 V od lapka. Ale najtaniej chyba wyjdzie wersja 12V z zasilaczem.
Oczywiście każdy picoPSU wymaga zewnętrznego zasilacza - żadnego nie podłączasz do sieci bezpośrednio.
[#24] Re: Przekładka A1200 do innej obudowy, przydatne rozwiązania.

@mccnex, post #22

A czy ten interfejs, którego używasz można zamontować wewnątrz i czy mamy wtedy dostęp do obu portów joya? Nie wpina się tego w port tak, że mam albo joya (jak odłącze interfejs), albo mysz (kiedy interfejs jest wpięty). Ja szukam czegos takiego, żeby mieć jednocześnie 2 joye i mysz. Teoretycznie interfejs z efunzine byłby ok., ale po pierwsze jest zewnętrzny, a po drugie jak napisałem wcześniej kaprysił mi z CD32. Co do obsługi myszy USB to w komentach negatywnych sprzedawcy masz odpowiedź na nurtujące cię pytanie.

Ciekawe co jest wart ten układ.
[wyróżniony] [#25] Re: Przekładka A1200 do innej obudowy, przydatne rozwiązania.

@Ender, post #24

Interface z allegro tzw 5+2 obsługuje nawet 2 rolki, sterownik jest na aminecie, dodatkowe przyciski itd. jest na pewno lepszy od tego co podałeś w linku. Myszy USB tylko z protokołem PS2 mam jedną myszę która nie działa z tym interfejsem, ale kiedyś kupiłem w biedronce taką małą myszkę coś ala A4tech 1000dpi na USB i ta myszka działa wyśmienicie, myszy PS2 działają każde które mam.
Jeżeli chodzi o podłączenie, to wpinamy w oba porty tego interfejsu i do niego podłączamy myszkę oraz 2 joye na raz, przełączanie pomiędzy myszką a joyem odbywa się po naciśnięciu FIRE lub LMB.
Osobiście używam tego interface w każdej Amidze, jedynym mankamentem z którym mam problem na razie w A600 jest problem z padem od CD32 jakoś tak dziwnie się zachowuje, to samo tyczy się przejściówki dla padów PSX. Zalecał bym aby ten interfejs podłączać tylko do portu1(mouse) a drugi port zostawić bez zmian, czyli wtedy do interfejsu podłączamy mysz i joy.
[#26] Re: Przekładka A1200 do innej obudowy, przydatne rozwiązania.

@superbonio, post #25

Ja mam dwie przejściówki te z Allegro do padów PSX i działają lux z moją A1200. I nawet emulują mysz. Także, zamiast myszy używam drążek analogowy od Pada Dual Shock PSX2. A jak chcę z tego mieć dżojstik to też nie ma problemu. W grze wyłączam emulację myszy i już działa dżojstik oczywiście w gałce analogowej również.
[wyróżniony] [#27] Re: Przekładka A1200 do innej obudowy, przydatne rozwiązania.

@superbonio, post #25

Ja tyle szczęścia nie miałem z podobnym adapterem do podłączenia myszki USB pracującej w protokole PS2. Przejściówka była dobra gdyż działała u kogoś innego na A3000(niestety nie sprawdzałem tej myszki na swojej Amidze). Sprawdziłem w sumie chyba z 8 myszek(w tym te które pracowały w trybie PS2, przynajmniej tak było napisane na opakowaniu oraz miały przelotki PS2-USB) i żadna nie chciała działać z moją A1200. W najlepszy przypadku działał tylko LMB a prawego nie uraczyłeś w WB. A żeby było jeszcze ciekawiej to do Boot menu Amigi mogłem wejść wciskając oba klawisze myszki. Magia. Przypuszczam, że może ta przejściówka jakoś nie lubiła mojej Amigi;) - wersja płyty?(może, że Escom'u). "Iś wajs niśt";)
[#28] Re: Przekładka A1200 do innej obudowy, przydatne rozwiązania.

@mccnex, post #16

link

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2013 10:02:37 przez Dorian3d
[#29] Re: Przekładka A1200 do innej obudowy, przydatne rozwiązania.

@Ender, post #24

Ten, ktorego uzywam wklada sie w port myszy, wiec masz tylko mysz i joy, kiedy go uzywasz. Kolega wyzej Ci napisal o co chodzi (przy okazji i ja sie dowiedzialem jak to dziala, hehe :) ). Sprzedawca niestety sam sie na mine laduje, nie piszac o tym, ze jego interfejs obsluguje myszki USB ale tylko te z protokolem PS2. Coz, jego sprawa. Jak dla mnie, to juz samo 2xJoy + Mysz PS/2 jest rozwiazaniem calkowicie satysfakcjonujacym.
[#30] Re: Przekładka A1200 do innej obudowy, przydatne rozwiązania.

@mccnex, post #22

Potwierdzam, że da się z tym interfejsem używać bezprzewodowej myszy. Ten sam gość robi też interfejsy klawiatury. Zrobiłem kiedyś test z A500, wspomnianymi interfejsami i zestawem bezprzewodowym Logitecha mysz+klawiatka i działało pięknie. :)

EDIT: Dla potomności napiszę, że nie pamiętam jaki to był dokładnie zestaw Logitecha, ale nadajnik był osobnym urządzeniem z kabelkami 1 x USB i 1 x PS/2. O ile dobrze pamiętam, PS/2 wpiąłem w interfejs klawiatury a USB we wspomniany wyżej interfejs myszy. I działało. Co było o tyle magiczne, że chyba ten sam zestaw potrafił działać w PC jako 2 urządzenia HID kiedy był podłączony tylko przez 1 USB. o_O Nowsze zestawy już są raczej HID-only więc nie zadziałają na takich interfejsach.

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2013 13:05:08 przez Nathanel
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem