kategoria: A1200
[#1] amiga 1200 problem z programemi: SYSINFO, AIBB
Witam


Problem mam taki - uruchamiam jeden z programów, nie ważne który, po czym moim oczom ukazuje się czarny obraz i jakieś różne białe pasy. Wygląda to mniej więcej tak jak bym został przełączony tryb graficzny , którego nie obsługuje mój telewizor. Amiga ma kartą CF gdzie na początku był OS 3.1 , a teraz jest ciężko powiedzieć co . Sądzę że tu jest problem ponieważ przy starcie z dyskietki programy działają poprawnie. Więc pytanie, co jak i dla czego, jak zmienić ?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2013 15:17:07 przez Bass25
[#2] Re: amiga 1200 problem z programemi: SYSINFO, AIBB

@Bass25, post #1

Może masz na CFce zainstalowane jakieś programy do promowania ekranów, coś jak newmode, one mogą promować
akurat te programy do jakiegoś niezjadliwego trybu dla twojego telewizora.
Zabutuj z dysku i sprawdź pliki jakimś edytorem Startup-sequence, User-startup - oba w katalogu S,
albo katalog WBstartup, może tam coś siedzi co powoduje kłopoty.
[#3] Re: amiga 1200 problem z programemi: SYSINFO, AIBB

@Radek_Cz, post #2

Sprawdziłem Startup-sequence, User-startup i na moje oko nic nie znalazłem - oko ciągle trenuje, więc kiedyś może zobaczę co trzeba.
Metodą prób i błędów doszedłem, że ekran przełącza się na tryb DlbPAL, więc go wywaliłem z Devs, co do WBstartup mam tylko magic menu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem