kategoria: A1200
[#1] Jak przejść kickstart:)
Witam. Wyciągnąłem z piwnicy moją amigę 1200HD. Paręnaście lat temu nie miałem problemu by ją odpalić. Teraz po prostu nie pamiętam, włączam wszystko i pojawia mi się animacja dyskietki wersja 3.9 co tam się robi?
[#2] Re: Jak przejść kickstart:)

@Momon, post #1

To co pokazuje animacja
Trza nakarmic stacje dyskow i wlozyc jakas dyskietke z programem/gra.
[#3] Re: Jak przejść kickstart:)

@Momon, post #1

To znaczy, że z jakiegoś powodu Twoja Amiga się nie uruchamia z dysku twardego. Może być to tylko zepsuty dysk, a może coś innego. Nie jest to dziwne, jeśli parenaście lat leżała w piwnicy. Trzeba było ją tam pchać? Amiga to nie rower.
[#4] Re: Jak przejść kickstart:)

@strim, post #3

nie ma czegoś takiego jak dyskietki startowej czy coś?
[#5] Re: Jak przejść kickstart:)

@Momon, post #4

Musisz przebrnąć przez całe forum, wg. zasady "szukajcie a znajdziecie", może ktoś pomoże, może nie, boją się że jakiś prześmiewca się zalogował aby podrwić z amigowców...
[#6] Re: Jak przejść kickstart:)

@Momon, post #4

Jeśli Twoja Amiga ma dysk twardy (co zasugerowałeś w pierwszym poście) to taka dyskietka nie powinna być potrzebna. Jeśli jednak nie ma dysku, to poszukaj dyskietki "Workbench".

@Wojox

Jak na razie to widzę, że Ty nie pomagasz.

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2013 17:14:40 przez strim
[#7] Re: Jak przejść kickstart:)

@strim, post #6

Tak, pisze HD. Kurcze nawet nie mam gdzie tej dyskietki nagrać. Czy gdzieś na forum mogę napisać o wycenę mojej amigi?
[#8] Re: Jak przejść kickstart:)

@Momon, post #7

Jeśli chodzi o nagranie dyskietki to możesz poszukać innych Amigowców niedaleko swego miejsca zamieszkania np. w bazie użytkowników PPA.

W kwestii wyceny możesz założyć osobny wątek, ale co chcesz wyceniać skoro nawet nie wiesz co jest w środku tej Amigi (dysk, pamięć, turbo) ? I czy w ogóle działa?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2013 17:19:41 przez strim
[#9] Re: Jak przejść kickstart:)

@Momon, post #7

Sprawdzona, czyli działająca A1200 z HD z osprzętem to na allegro w tej chwili cena do 4 stówek. Jeśli nie jesteś jej w stanie sprawdzić, wtedy mniej.
Kup lub poproś kogoś o dyskietki z Workbechem 3.1, uruchom A1200 z dyskietki i spróbuj zainstalować system na HD, jeśli w ogóle istnieje i jest sprawny.
.
[#10] Re: Jak przejść kickstart:)

@strim, post #8

po włożeniu dyskietki na tym ekranie gra powinna się uruchomić?
[#11] Re: Jak przejść kickstart:)

@Momon, post #10

Jeżeli dyskietka posiada sekwencję startową, to tak.
[#12] Re: Jak przejść kickstart:)

@mailman, post #11

To widocznie nie działa, wkładam dyskietkę coś tam chodzi, chodzi, ale nic nie rusza, wraca do poprzedniego ekranu. No nic.

Ile mógłbym żądać za Amigę 1200HD z 40mb dyskiem (niesprawnym), monitorem 1084S (kolorowy), z cd-romem x16 BTC, FDD niesprawne, myszką i około 40 dyskietkami. Amiga się włącza do kickstara.

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2013 17:50:25 przez Momon
[#13] Re: Jak przejść kickstart:)

@Momon, post #12

A co to za dyskietka? Ona może nie mieć sekwencji startowej i taki objaw jest jak najbardziej prawidłowy.
[#14] Re: Jak przejść kickstart:)

@mailman, post #13

mam tych dyskietek chyba z 50 i żadna na razie nie działa, będę próbował dalej
[#15] Re: Jak przejść kickstart:)

@Momon, post #12

Wg. mojej oceny powinieneś się spowrotem zainteresować Amigą. Im dłużej ją masz tym większą będzie miała wartość ! Co do dysku, może być sprawny, może wystarczy tylko format, mógł stracić dane. Podobnie z dyskietkami, myślę że FDD jest sprawny...

@Strim staram się pomóc, tylko czasami lubię posarkazmować,,, taka natura...
[#16] Re: Jak przejść kickstart:)

@Wojox, post #15

Wydaje mi się, że jest sprawny. Niestety nie mam czasu na takie zabawy.

Jak spróbować uruchomić dysk? http://www.amigauae.cba.pl/pliki.php sciagnac z tej strony wersje 3.1? Czy stacja dyskietek z PC będzie obsługiwać te dyskietki od amigi?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2013 18:36:33 przez Momon
[#17] Re: Jak przejść kickstart:)

@Momon, post #16

Co zrobić żeby wejść na HDD czy może zainstalować na nowo? Cokolwiek żeby sprawdzić czy dyskietki działają?
[#18] Re: Jak przejść kickstart:)

@Momon, post #17

Skoro Amiga bootuje tylko do Kickstartu, to znaczy, że:
- dysk nie działa?
- dysku nie ma?
- dysk działa, ale system operacyjny jest uszkodzony?

Żeby cokolwiek zrobić potrzebujesz dyskietki, z której komputer się uruchomi. Z tego co piszesz to nie masz takich dyskietek, lub stacja jest uszkodzona. W ten sposób nic nie zdziałasz.

W zasadzie masz dwie drogi:
- Zdobyć od kogoś działające dyskietki z Workbenchem.
- Możesz podpiąć dysk twardy od Amigi do PC i sprawdzić czy działa, a nawet zainstalować system w ten sposób poprzez emulator Amigi.
[#19] Re: Jak przejść kickstart:)

@Momon, post #16

Czy stacja dyskietek z PC będzie obsługiwać te dyskietki od amigi?


Nie, bez stosownych narzędzi. Więcej w FAQ na naszej stronie.
[#20] Re: Jak przejść kickstart:)

@mailman, post #19

Dysk jest. Niestety za dużo pracy sprzedam taki jaki jest. Ile może być warty ten zestaw?
Dioda od HDD cały czas się świeci. Od FDD tylko wtedy kiedy wkładam dyskietkę, ale tylko zakręci coś tam, przestaje działać i wraca do animacji.

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2013 20:09:29 przez Momon
[#21] Re: Jak przejść kickstart:)

@Momon, post #20

Ile może być warty ten zestaw?


Ciężko powiedzieć, skoro stan zestawu jest w dużej mierze nieznany. Ja bym na Twoim miejscu wystawił na allegro od 1PLN i się cieszył jak ktoś kupi.
[#22] Re: Jak przejść kickstart:)

@strim, post #21

Ja juz podbijam do 5 ;)
Po co ma sie meczyc niech nam odda...
[#23] Re: Jak przejść kickstart:)

@WojT_GL, post #22

na allegro bez monitora w stanie nieznanym za 300 pare zł
http://allegro.pl/amiga-1200-hd-za-grosze-i2935829101.html
[#24] Re: Jak przejść kickstart:)

@Momon, post #23

Wystaw ją w dziale giełda na PPAOK
[#25] Re: Jak przejść kickstart:)

@Momon, post #23

Zgubies w miedzyczasie zasilacz? Urzekla mnie Twoja historia.
[#26] Re: Jak przejść kickstart:)

@pawelini, post #25

A to jego aukcja?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2013 22:24:51 przez rafgc
[#27] Re: Jak przejść kickstart:)

@rafgc, post #26

To nie moja aukcja.
[#28] Re: Jak przejść kickstart:)

@Momon, post #27

A to Ty kupiłeś tą Amigę?
[#29] Re: Jak przejść kickstart:)

@amper, post #28

Nie, to był tylko przykład ile może kosztować Amiga w nieznanym stanie.
[#30] Re: Jak przejść kickstart:)

@Momon, post #29

Za 300-ta parę złotych to można wyhaczyć sprawną A1200 w nienagannym stanie i z pełnym osprzętem a i gwarancją rozruchową. Z CF albo małym dyskiem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem