kategorie: A1200, Mediator, Sprzęt
[#1] Mediator 1200 TX / SX + ATX potrzebny tester
Witam.

Jeśli ktoś ma pod ręką Medka 1200 TX lub SX z podłączonym zasilaczem ATX, to chciałbym aby przeprowadził dla mnie następujący test.

Wrzucił sobie programy PEEK oraz POKE gdzieś w ścieżkę (np. do c).

Sprawdził ShowConfigiem pod jakim adresem jest niższy board Mediatora (zwykle jakieś 0xEA0000 lub 0xEC0000, zależnie od posiadanych innych rozszerzeń).

Wyczyścił rejestr o offsecie 64 od adresu Medka, np:
poke 0xEA0064 0


Czy coś się stało w efekcie tego?


Ostatnia aktualizacja: 27.01.2013 13:00:07 przez strim
[#2] Re: Mediator 1200 TX / SX + ATX potrzebny tester

@strim, post #1

Hej Strim!Jestem zielony w tym temacie,ale klepnąłem tą linijkę i na pierwszy rzut oka nic,o jakie zmiany konkretnie chodzi?
[#3] Re: Mediator 1200 TX / SX + ATX potrzebny tester

@Grisza, post #2

Nie wiem jeszcze o co chodzi, ale demo Sanity Roots wylacza mi Amige . Podejrzewam zwiazek z Mediatorem.

Wklej output ShowConfig.
[#4] Re: Mediator 1200 TX / SX + ATX potrzebny tester

@strim, post #1

Tak, w ogóle to ja źle policzyłem bo offset jest 64 dziesiętnie, więc w hexie 40.
poke 0xEA0040 0
[#5] Re: Mediator 1200 TX / SX + ATX potrzebny tester

@strim, post #4

Klepnąłem i POWER OFF
[#6] Re: Mediator 1200 TX / SX + ATX potrzebny tester

@Grisza, post #5

Mam Medka TX jednak z zasilaczem AT, ale zaciekawil mnie ten temat.
Czyzby to demo mialo jakis wyciek? Bo czego by moglo szukac w tym obszaze pamiec?
[#7] Re: Mediator 1200 TX / SX + ATX potrzebny tester

@Phibrizzo, post #6

Kto to wie, trzeba by było przeprowadzić reasembleacje całego tego fragmentu kodu. W każdym razie fakty są takie, że demo pisze 0 pod ten adres. Przypadkiem tak się składa, że może tam znajdować się rejestr odpowiedzialny za wyłączenie Amigi w przypadku użycia Medka TX lub SX w połączeniu z zasilaczem ATX...

Swoją drogą, to dziwne, że ELBOX nie zrobił nawet żadnego locka, żeby programy "przypadkiem" nie wyłączały Amigi...
[#8] Re: Mediator 1200 TX / SX + ATX potrzebny tester

@Phibrizzo, post #6

Tak troszkę offtop,jak wkleić raport showconfig,żeby mógł być jako tekst.Robię,to przez chwytanie tekstu z MCP,ale zapisuje mi się,jako IFF,przepraszam jestem ślusarz
[#9] Re: Mediator 1200 TX / SX + ATX potrzebny tester

@Grisza, post #8

Już nie musisz go wklejać, skoro wiadomo, że zapis pod ten adres wyłacza Amigę, to znaczy, że u Ciebie Mediator jest pod 0xEA0000. Ale na przyszłość, to możesz zrobić coś w rodzaju:
ShowConfig > ram:output.txt
[#10] Re: Mediator 1200 TX / SX + ATX potrzebny tester

@strim, post #3

mam medka tx i to demo nic mi nie wylacza
[#11] Re: Mediator 1200 TX / SX + ATX potrzebny tester

@Cri1001010, post #10

Demo uruchamiam z dyskietki bez włożonej karty turbo (nie przez WHDload). Tylko w tej konfiguracji jak na razie następuje wyłączenie.
[#12] Re: Mediator 1200 TX / SX + ATX potrzebny tester

@strim, post #1

Efektem tego wszystkiego jest wsparcie dla programowego wyłączenia Amigi w NetBSD. Filmik .

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2013 16:17:39 przez strim
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem