kategoria: Karty CF
[#1] Karta CF czy dysk Microdrive ?
Chcę zamontować w mojej A1200 ... no właśnie co będzie lepsze karta cf czy dysk microdrive ?
[#2] Re: Karta CF czy dysk Microdrive ?

@MróweK, post #1

Szczerze? Zwykły dysk IDE/PATA 2,5" sprawdza się najlepiej. Bez żadnych przejściówek wtykasz w port IDE i jedziesz z węglem. Nie ma co kombinować. Tylko polecałbym Ci zrobić partycje w systemie SFS, jeśli chcesz uniknąć przykrych niespodzianek. Poszukaj na forum, było o tym sporo.
[#3] Re: Karta CF czy dysk Microdrive ?

@mccnex, post #2

A jeżeli mam 4xeide i chce mieć na nim same gry +WHDload? Benek sugerował CF. Czy 16GB CF w moim przypadku to dobry pomysł?
[#4] Re: Karta CF czy dysk Microdrive ?

@Ender, post #3

Ale do jakiej Amigi ?
W A1200 byle HD pozwala na odczyt powyżej 2MB/s tanie karty CF 1MB/s, można oczywiście kupić szybszą tylko że znalezienie takiej współpracującej z Amigą może być kłopotliwe.


Pozdrawiam
[#5] Re: Karta CF czy dysk Microdrive ?

@Ender, post #3

Dobry. Chociaż ja bym wsadził jakiś dysk 2.5, który prawie na pewno będzie od CF-ki sporo szybszy. A coś do tego 4xEIDE chcesz jeszcze podłączyć oprócz CF? Bo jeśli chodzi o obsługę dysków >4GB to można ją mieć z "nowym" scsi.device dopisując jedną linijkę do S-S...

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 10:28:31 przez mccnex
[#6] Re: Karta CF czy dysk Microdrive ?

@mccnex, post #5

CD Slim.
[#7] Re: Karta CF czy dysk Microdrive ?

@Ender, post #6

A gdzie można zdobyć przelotkę do CD Slim? Na allegro nie widziałem a obserwuję od dawna. Pamiętam, że gdzieś jeszcze w 2008 roku były. Mam fajny napęd CD slim wyciągnięty z Toshiby Satelite - Teac'a - mógłbym go w niedługiej przyszłości zaadoptować w A600.
[#8] Re: Karta CF czy dysk Microdrive ?

@amper, post #7

Czasem się trafiają.
[#9] Re: Karta CF czy dysk Microdrive ?

@amper, post #7

Masz tu :
link
Od koloru do wyboru...sam kupiłem i działa. W kwesti adapterów nic się nie zmienia, jest tego dużo, chińczycy nie próżnują. Możesz nawet na sata coś dostać...OK
[#10] Re: Karta CF czy dysk Microdrive ?

@amper, post #7

Jest tez kilka ofert na allegro
[#11] Re: Karta CF czy dysk Microdrive ?

@Wojox, post #9

Nie trzeba szukać na ebayu. Na Allegro też są:

1 link

2 link

Tylko trzeba dobrze poszukać.
[#12] Re: Karta CF czy dysk Microdrive ?

@gilban, post #11

Dzięki :)! Szukałem innych przejściówek na allegro i znalazłem ale o tej nie pomyślałem. Lenistwo i brak istoty szarej .
[#13] Re: Karta CF czy dysk Microdrive ?

@gilban, post #11

Patrzyłem ze swojego obecnego podwórka. W Anglii jak zamówię rupiecia to mam na drugi dzień, czasami na trzeci. Nie mam problemów podobnych do brednioseriali w wątku pt. Ceny na Allegro cz. 3 itp..
Tu masz solidność i pewność. Panujące zasady na zagranicznych portalach prawie wykluczają kombinatorstwo...
[#14] Re: Karta CF czy dysk Microdrive ?

@mccnex, post #2

Więc drobne sprostowanie mam a1200 w towernej elboxowej obudowie (którą namyślam się sprzedać) z dopałką, chciałem to wszystko upchać do desktopa by zajmowało jak najmniej miejsca.
I przychylam się raczej do cf

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 15:34:06 przez MróweK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem