kategoria: A2000/A3000
[#1] Amiga 3000 problem
Wczoraj dotarła do mnie A3000 i mam z nią 2 problemy:
1. Włożyłem do niej mój dysk IBM 4,5GB SCSI. Niestety Amiga go nie wykrywa, niezależnie jak ustawię zworki na dysku.

2.Nie mogę uruchomić Workbencha. Amiga bootuje i w pewnym momencie zacina się, dioda power miga i pojawia się guru. Ale odkryłem, że po wyłączeniu CPU Caches w early boot menu Workbench uruchamia się. To samo jest z dyskietką Install. I dzieje się to z Workbenchem 2.05, 3.0 i 3.1. Działa tylko Wb1.3.3.
Numer błędu 8000 000B Task 0780DF50

Konfiguracja: Chip ram 2MB, Fast 8 mb, HDD SCSI 50MB, SCSI WD33C93A-PL 00-04 9201 D. Buster 07, Ramsey 04, DMAC 02.
[#2] Re: Amiga 3000 problem

@glichtanski, post #1

1. Normalka z kontrolerem w rewizji 04. Sprawdź jak i czy obsadzone są rezystory terminujące szynę (na płycie głównej niedaleko układu SCSI). Spróbuj włożyć bardziej antyczny dysk. Wymień kontroler na nowszą rewizję lub użyj jakiejś karty Zorro żeby zabootować system (Buddha, FastATA...).

2. Jaki Kick? Jakie CPU? Jest karta na slocie CPU jakaś?
[#3] Re: Amiga 3000 problem

@glichtanski, post #1

Poszukaj wersji AM33C93A-16PC
[#4] Re: Amiga 3000 problem

@strim, post #2

Ad1. Na razie nie mam innego dysku i kontrolera SCSI, to zamierzam dopiero kupić. W mojej poprzedniej A3000 dyskdziałał a był tam kontroler w wersji 04 PROTO, więc prototyp, tu jest też 04 ale już numer części jest wyższy. PROTO jest 00-04 9031 a 00-04 z nowej Amigi jest 00-04 9201.
Mam fabryczny dysk z już zainstalowanym systemem 3.1 i działa bez problemu, ale ma tylko 50MB pojemności.

Ad.2 Kick 3.1 40.70, Standardowe 030/25MHz + FPU, żadnych kart CPU.
Gry działają bez problemu, tylko Workbench nie startuje bez wyłączenia CPU Cache.
W sysinfo włączone są ICache i DCache, gdy chcę zaznaczyć IBurst lub DBurst pojawia się Guru.
[#5] Re: Amiga 3000 problem

@glichtanski, post #4

PS. Codzi o RP802? Jest puste.
[#6] Re: Amiga 3000 problem

@strim, post #2

Ad2. Problem rozwiązany. Częściowo. Wyjąłem wszystkie kostki ZIP i okazało się że były wymieszane Fast Page Mode i Static Column. Wyjąłęm Page mode bo są tylko trzy. Teraz Workbench się uruchamia.
[#7] Re: Amiga 3000 problem

@glichtanski, post #6

Proszę o zamknięcie tematu. Problem, choć częściowo, ale rozwiązany, pozostała wymiana kontrolera SCSI.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem