kategoria: CDTV
[#1] CDTV - Uprgade extended ROM
W kwestii informacyjnej.

Gdyby ktoś kiedyś porwał się na upgrade extended ROM w CDTV (tak jak ja przed chwilą) bazując na kościach wyjętych z Amisi (U34 i U35) i otrzymywał w programatorze (Willem) komunikat (po skasowaniu) że układy nie są puste (wyskakuje przy 50% sprawdzania), a ma pewność, że się skasowały w UV, to musi pamiętać o jednej ważnej rzeczy:

Durny willem daje możliwość wyboru 27C010/1000/1001 pod jednym ustawieniem, natomiast układy te różnią się między sobą!
Należy zbudować sobie adapter, który zamienia miejscami PIN 2 i PIN 24 na Epromie (lub tak jak ja, na dziko odgiąć te nogi, w programator wsadzić drucik zakończony krokodylkiem i podłączyć do odstających nóżek).
Po tej operacji Blank Check powinien przejść bez bólu i samo programowanie też.

Teraz zacieszam ekranem CDTV z malutkim 2.30 w lewym dolnym rogu :)
[#2] Re: CDTV - Uprgade extended ROM

@ExciterELB, post #1

Pisalem o tym niedawno tutaj:

http://www.ppa.pl/forum/amiga/7027/cdtv-upgrade-romu/2

Post 37.
[#3] Re: CDTV - Uprgade extended ROM

@Phibrizzo, post #2

Fakt, problem podobny, tylko tam wspominasz o zamiennikach i różnicach między nimi, a ja podałem przykład jak oprogramowanie, któremu człowiek ufa wprowadza w błąd.
27c1000 i 27c1001 są w willemie, w menu pod jednym wyborem, a fizycznie jest między nimi różnica tych 2 pinów.
[#4] Re: CDTV - Uprgade extended ROM

@ExciterELB, post #1

te układy występują w różnych pinoutach w zależności od manufaktury krótko mówiąc, jest coś takiego jak "Mask ROM pinout" gdzie pin2 = OE, a pin24 = A16 i te układy nie są wspierane tak po prostu przez Willema, jeśli trafił Ci się np. MX27C1001 to miałeś pecha, bo gdyby to był M27C1001 to poszło by gładko, bo ma pinout w standardzie gdzie pin24 = OE, a pin2 = A16

między MX27C1000, M27C1001, D27C1001 niema żadnej różnicy :)

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2013 22:15:34 przez Kilos
[#5] Re: CDTV - Uprgade extended ROM

@Kilos, post #4

ale w CDTV jest MBM27C1000, a w Willemie 27C1000 i tu jest różnica, a ten temat ma uczulić głównie tych, którzy będą chcieli zaprogramować kości fabrycznie wsadzone w CDTV. Niech moje doświadczenie pomoże im w zaoszczędzeniu 2 a może i więcej godzin w szukaniu problemu.
[#6] Re: CDTV - Uprgade extended ROM

@ExciterELB, post #5

Robiłem taki adapterek jakiies 2 tyg. temu :)
Niby w programatorze mam do wyboru MBM27C1000 ale po adczycie plolowa pamieci byla ff ff ....
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem