kategoria: A1200
[#1] Wersje Kick Rom 3.1
W sobotę sprawdzając poprawność działania systemu na drugiej A1200, którą robiłem dla znajomego spaliłem swoje kości 3.1 w wersji 40.69

Proszę nie pytać jak to się stało... "jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy". ROM1 wsadziłem odwrotnie choć sam nie wiem jak to się mogło stać.

Były to 42 pinowe kosci eprom, które kupiłem kilka lat temu na Allegro, ale które działały mi bez problemu z WHDL, OS 3.9 itd.

Teraz 4 pytania.

Czy te epromy można jeszcze raz zapisać, czy to już kosz?
Czy jest jakaś wyższa, lepsza, ale i stabilna wersja niż 40.69 i co zawiera, oraz w praktyce co daje?
Czy oryginalna kość 3.1 to wersja 40.69 czy te 40.69 to jakaś modyfikacja oryginału?
Czy ma ktoś bardziej po taniości na sprzedaż, wolną parkę, taniej niż na eFunzine?
[#2] Re: Wersje Kick Rom 3.1

@Duracel, post #1

Nie było chyba wersji ROMu w kościach 42pinowych, kick w A1200 potrzebuje nawet mniej wyprowadzeń niż kick w A600. Nie ma takiej wersji 40.69 w tosecu, to pewnie jest jakaś modyfikacja, musiałbyś posprawdzać wersje bibliotek zawartych w tym kickstarcie (chyba już niemożliwe) i porównać z standardowym kickiem z a1200. Eprom możesz sprawdzić teraz tylko w programatorze po skasowaniu światłem UV.
[#3] Re: Wersje Kick Rom 3.1

@Duracel, post #1

Wersja oryginalna to 40.68. Wersja 40.69 zawiera mathieeesingbas fix od Piru, być może ten sam co w BlizKicku.
[#4] Re: Wersje Kick Rom 3.1

@Duracel, post #1

40.68 to zdaje się ostatnia oficjalna wesja, mam jakiś wsad 40.69, ale to jest jakiś mod by Harry Sintonen i szczerze mówiąc nigdy go nie sprawdzałem, bo pierwszy raz go widzę u siebie :)
trzeba by je najpierw skasować, ale jest duża szansa, że ten co odwrotnie siedział jest uwalony,
ile to jest po taniości, 5 dych za komplet?

Jak chcesz możesz mi wysłać te epromy, skasuje je i jeśli będą ok mogę Ci wrzucić w nie ks, jeśli faktycznie są 42pin to musi być min. 8mbit - 27C800, ale policz dobrze choć niema to znaczenia

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2013 22:04:16 przez Kilos
[#5] Re: Wersje Kick Rom 3.1

@Duracel, post #1

Jesteś pewny że mają 42 piny a nie 40?
Można je sprawdzić na programatorze, być może będzie też potrzebna lampka UV do kasowania.
wersja 40.69 nie ma związku z sama kością tylko z wersją wgranego kickstartu
Będę kupował nowe kości 10 sztuk ( minimum niestety ilości ) z chin bo potrzebuje do swojej A4000, jeśli chcesz poczekać to za około 2-3 tygodnie mogę Ci nagrać na nich ROM z A1200
[#6] Re: Wersje Kick Rom 3.1

@Kilos, post #4

Tak tak, to są dwa epromy 42 PIN, więc wkładając je można było się pomylić tylko poprzez obrót 180 stopni, i tak się właśnie stało.

Była działkowa impreza, alkohol już się w śniegu chłodził, a przy okazji kumpel przyjechał po swoją Amigę, którą mu przygotowałem. Jednak dopiero w ostatniej chwili przywiózł mi pozostałe, potrzebne akcesoria. No i tak to jest jak się na pościeli w pędzie coś robi. Nie chciałem uwierzyć własnym oczom jak zobaczyłem, że wsadziłem ten swój eprom odwrotnie.

Swoją drogą wczoraj sprawdziłem już na spokojnie i okazało się że problem leżał w adapterze CF. Blizzard 1260 w mojej Ami chodził, a w jego nie chciał mimo że wersja płyty dokładnie taka sama (1D1). Mój adapter jest mocowany na taśmie, a ten jego bezpośrednio w płytę. Okazuje się, że czasami system się z niego ładuje, następnym razem jest problem. To samo po załadowaniu systemu i jakichś operacjach na plikach. Wcześniej sądziłem, że ten patent sztywny, beztaśmowy, to bardzo dobre rozwiązanie, teraz jednak zmieniłem zdanie i odradzam.

Ile to jest po taniości? No tak 50-60zł to z pewnością po taniości. Na eFunzine za nowe kości dla kumpla płaciłem 109zł (używane można kupić za 99, ale obecnie brak).

Nie ma problemu, mogę poczekać, mogę też wysłać epromy do próby ponownego nagrania. Któryś z kolegów pisał, że ma jedną z kości więc też czekam na sygnał jaką ma.

Ciekawe, czy jeżeli tylko górną wsadziłem obróconą, to czy tylko ona się uwaliła czy obydwie.

Piszecie, że te 40.69 to jakaś modyfikacja z fixem, ale konkretnie, w praktyce co on daje, bo nie wiele mi mówi to co napisał jeden z Was? Byłem zadowolony z działania mojej A1200 i nie chciałbym niczego stracić przy wsadzeniu standardowych 3.1 :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem