kategoria: CD32
[#1] pomoc przy CD32 ProModule
Witam!
Od niedawna jestem posiadaczem ProModule, problem polega na tym że nic nie moge odczytać z dyskietek FDD, nawet nie moge ich sformatować. W boot menu (dwa przyciski myszy przy starcie) wykrywa mi nomalnie napęd FDD, za to w po wgraniu się Network CD pojawia sie ikona z podpisem
FD0:????
, co ciekawe nawet jak nie ma żadnej dyskietki w napędzie! (wydaje mi sie że tak nie powinno być, co nie?)
Przyznam się że jestem laikiem i dopiero zaczynam przygode na "prawdziwej" amidze, wcześniej to tylko emulator, a jeszcze wczesniej to 10 lat temu tylko granie u kolegi :P

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2013 23:16:22 przez socha6
[#2] Re: pomoc przy CD32 ProModule

@socha6, post #1

Taśma fdd wlozona poprawnie do stacji i płyty?
Stacja sprawna? "Klika" ?
[#3] Re: pomoc przy CD32 ProModule

@Norbert, post #2

Stacja klika, nawet w Network CD moge właczyć funkcje formatowania, coś tam sie mieli, coś tam klika, cały czas wyswietla się okno "initializing" ale po jakimś czasie przestaje klikać i wyswietla sie "could not.. coś tam" .. czyli że sie nie sformatowało ;/
Co do tego czy poprawnie jest podłaczona to też nie wiem (ostatni raz miałem styczność z "prawdziwą"amigą 10 lat temu, u kolegi, zamknięta w obudowie), mogę dodac że jak nabyłem promodule to miał przeplot na taśmie i wogóle nie wykrywał fdd (nawet w boot menu) po "wyprostowaniu" zaczął widzieć ale z taki objawami jak w/w.
[#4] Re: pomoc przy CD32 ProModule

@socha6, post #3

Podejrzewał że napęd FDD moze być walnięty, jak dorwe jakiś inny sprawny to sie wyjaśni.

Mam kolejne pytanie do znawców tematu: jeżeli podłącze do promodule dysk twardy (1GB) który jest sformatowany jako FAT32, to czy jest to normalne że promodule go nie widzi? tzn. nie pokazuje go w boot menu ani w Network CD? ..i dopiero zacznie być widoczny po sformatowaniu go na amigowy sysytem plików?
Proszę o potwierdzenie czy dobrze rozumuje.

A tak wogóle to jest może ktoś z Wrocławia kto by mi mógł pomóc przy tym sprzęcie? ew. skopiował by mi pare dyskietek z podstawowymi programami? oczywiście nic za darmoche:P
[#5] Re: pomoc przy CD32 ProModule

@socha6, post #4

Nawet jak podłączysz dysk z 1200 to nie zobaczy go. Jest specjalny program, nazywa się transformer czy jakoś tak specjalnie go przerabia.
Mam instrukcję pl, pisałem ci na prywatny ale jak nie chcesz, to nie będę Cie prosił.
[#6] Re: pomoc przy CD32 ProModule

@Dorian3d, post #5

poszło na @
[#7] Re: pomoc przy CD32 ProModule

@Dorian3d, post #6

dzięki za instrukcję :) szukałem jej ale nigdzie nie mogłem znaleźć
czyli co do HDD, jest prawie tak jak myślałem, nie będzie wogóle widoczny bez odpowiedniej obróbki, to dobrze bo juz sie obawiałem najgorszego :)
jak narazie nie mam jak właczyć tych programów bo bez działającego FDD nie odtworze ich z dyskietki, a przetransferować je z kompa w postacji obrazu adf jeszcze nie umiem..
jak już pisałem obstawiam że napęd FDD jest spieprzony, więc jutro ide na giełdę elektroniczną polować na napęd :]
[#8] Re: pomoc przy CD32 ProModule

@Dorian3d, post #5

Nie wiem jak w Pro module ale w Mega ramie HD gdzie też jest elsat.device. Wystarczy zmodyfikować dysk tak aby był poprawiony RDB. I dysk działał bez problemu i w Mega ramie HDi pod Winuae i innej amidze np 1200.
[#9] Re: pomoc przy CD32 ProModule

@Dark_luke, post #8

Dzięki za wskazówke, ale mam do dyspozycji tylko promodule i ewentualnie winuae (jeszcze nie wiem jak na nim sie robi dyski twarde do amigi)
A wracając do FDD to okazało sie że jednak miałem walnięty napęd, wstawiłem nowy i działa normalnie :) jedynie musiałem znowu zrobić przeplot na taśmie. Tylko że wciąż nie mam dostepu do programów do promodule bo okazało się że dyskietka z narzędziami którą dostałem jest.. pusta :/
[#10] Re: pomoc przy CD32 ProModule

@socha6, post #9

No właśnie Winuae i problem z głowy.
[#11] Re: pomoc przy CD32 ProModule

@socha6, post #9

a skad wiesz ze dyskietka jest pusta?
uruchamia sie workbench czy AmigaDOS ?
[#12] Re: pomoc przy CD32 ProModule

@Norbert, post #11

Jak włączam cd32 z dyskietką to uruchamia sie linia komend (AmigaDOS?) i stoi..
Jak odpale z płyty Workbench i wsadze dyskietke to na niej nic nie ma, a na belce pokazuje 1% zajętego miejsca.
..chyba muszę sobie zrobić krótką przerwe od amigi bo od tygodnia non-stop siedze przy promodule i próbuje coś wykminiać :P a tu mi sie zaczynają jakieś zaległości robić uczelniano - domowe :P w dodatku praca magisterska na horyzoncie.. oj oj..


Ostatnia aktualizacja: 03.03.2013 20:20:47 przez socha6
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem