kategoria: A1200
[#1] Ekran płyty A1200
Czy konieczne jest zakładanie ekranu ? moja Ami niema górnego i dolnego niestety taką już ją kupiłem
[#2] Re: Ekran płyty A1200

@Amibayer, post #1

Skoro nie byłby potrzebny to by go nie zakładali?
[#3] Re: Ekran płyty A1200

@Amibayer, post #1

Ja masz Amigę w wieży to ekran jest zbędny, ale w desktopie lepiej jak jest.
[#4] Re: Ekran płyty A1200

@PopoCop, post #3

Ja masz Amigę w wieży to ekran jest zbędny, ale w desktopie lepiej jak jest.


uzasadnienie proszę
[#5] Re: Ekran płyty A1200

@Amibayer, post #4

Obudowa desktop jest z plastiku, więc nie ekranuje zakłóceń emitowanych przez komputer (radio stojące blisko Amigi szumi). Blaszany ekran trochę te zakłócenia tłumi. Poza tym jak wsadzasz do desktopa HDD to leży on na ekranie, a nie bezpośrednio na płycie.
[#6] Re: Ekran płyty A1200

@Amibayer, post #4

Ekran jest potrzebny i to zarówno w desktopie jak i klasku.

Ekran jest po to aby po pierwsze chronić komputer przed zakłóceniami ( jak sąsiad będzie jechał komarkiem bez kondensatora na zapłonie to Ci komputer nie będzie wariował) a po drugie aby chronić nas przed działaniem MHZ komputera. Wiec niech nikt nie gada głupot, że ekran jest zbędny, To, że bez ekranu działa komp prawidłowo nie znaczy, że wszystko jest ok. W Czarnobylu też nie czuć promieniowania więc po co kombinezony ochronne :D

Benedykt Dziubałtowski
[#7] Re: Ekran płyty A1200

@PopoCop, post #5

Bardzo swego czasu popularne Amigowe obudowy Infinity też są z plastiku. Jedyne metalowe części to śrubki, kabelki, elementy włączników i przycisków oraz zasilacz jeśli uznamy go za element obudowy.


Pozdrawiam
[#8] Re: Ekran płyty A1200

@PopoCop, post #5

Poza tym jak wsadzasz do desktopa HDD to leży on na ekranie, a nie bezpośrednio na płycie


lezy na sankach a nie na płycie , na płycie to zwora gwarantowana
[#9] Re: Ekran płyty A1200

@RadoslawF, post #7

I dlatego późniejsze wersje Infinitiv były malowane od wewnątrz farbą metaliczną a i tak wątpię żeby spełniały normy emisji. A resztę wyjaśnił Benek.
[#10] Re: Ekran płyty A1200

@TomK, post #9

dzięki za wyjaśnienie , jestem zainteresowany kupnem górnego i dolnego ekranu dolny ekran

musi byc kompletny z syntetyczną wkładką daje ogłoszenie do działu giełda
[#11] Re: Ekran płyty A1200

@Benedykt Dziubałtowski, post #6

Ekran jest potrzebny tylko w amigach z plastikowymi obudowami (i tylko te amigi go mają). W pozostałych amigach za ekran robi sama metalowa obudowa (np. w CDTV ekran jest tylko od spodu płyty).

Co do Czarnobyla to w niektórych miejscach promieniowanie jest mniejsze niż promieniowanie tła w polskich miastach. Promieniuje jedynie bliskie otoczenie reaktora, grunt i tzw. "czerwony las" ;)
[#12] Re: Ekran płyty A1200

@Amibayer, post #1

Nie znam sie na wyjasnieniach teoretycznych, ale jak moja 1200 jeszcze smigala to uruchomienie bez ekranu przede wszystkim pogarszalo jakosc obrazu gdy podpialem do telewizora sony trinitron :)
wiec lepiej miec niz nie miec.
[#13] Re: Ekran płyty A1200

@Lucus, post #12

Podlaczona amiga przez RGB czy modulator? Zapewne to drugie stad zaklocenia
[#14] Re: Ekran płyty A1200

@Amibayer, post #13

Z tego co pamietam, podpinajac testowalem 2 polaczenia - kablem antenowym i jakims bodajze euro-chinch i obydwa z tym samym rezultatem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem