kategoria: A1200
[#1] Dodatkowe stacje w obudowie tower - jaka taśma?
Witam.

Posiadam obudowę micronika /pierwszą wersję ;) / w której stoi sobie od dawien dawna A1200 030. Ostatnio znowu 'zachorowałem' i postanowiłem to wszystko postawić na nogi. Miałem w obudowie oryginalną stację z a1200 która niestety chyba? padła. Zamówiłem sobie więc przerobioną z PC 'gotową' FDD z panelem która będzie ładnie się komponować z obudową ale patrząc na to wpadłem na pomysł, że przecież w obudowie są miejsca na 3x FDD 3.5" więc obecnie prawie za darmo można by dołożyć przynajmniej drugą. Jak je połączyć ze sobą i płytą amigi /jaką taśmą/ co ustawić w samej FDD żeby wszystko działało i była dalej możliwość podłączenia dwóch dodatkowych stacji zew. /mam zew. 5.25" i 3.5"/

Odnośnie oryginalnej FDD z A1200 - przestała czytać dyskietki, wkładam dyskietkę, znika obraz z tv, rusza FDD i pojawia się znowu obraz startowy A1200. Padła głowica? Napęd to TEAC ,da się jakoś go zreanimować?

Pozdrawiam.
[#2] Re: Dodatkowe stacje w obudowie tower - jaka taśma?

@BaXik, post #1

Z tego co się orientuję w obudowie Infinitiv jest miejsce na dwie stacje wewnętrzne. Żeby to działało musisz posiadać interfejs 2xFDD link
[#3] Re: Dodatkowe stacje w obudowie tower - jaka taśma?

@PrzemasIII, post #2

To chyba jeszcze nie Infinitiv ;) Ma klape z przodu na napędach 5.25, wyświetlacz MHz, guzik turbo, reset i zamek na kluczyk jak w starych blaszakach. Boki i góra ściągana w całości z blachy. Pamiętam, że firma /chyba z mazur - mam w papierach jeszcze rachunki na to/ która mi ją sprzedała realizowała zamówienie przez parę tygodni.

Miałem nadzieję, że to będzie prostsze, dostać takie cudo jak z linka chyba będzie trudno. :(
[#4] Re: Dodatkowe stacje w obudowie tower - jaka taśma?

@BaXik, post #1

A skad wiesz ze dyskietka jest sprawna? Ten objaw co podales moze powodowac kilka rzeczy:
- uszkodzona dyskietka
- dyskietka bez bootblocka lub niesformatowana
- dyskietka ndosowa (nie startowa)

podlaczenie dwoch stacji mozesz wykonac za pomoca tego interface
http://www.mguc.ppa.pl/index.php?strona=fddx2/index.html
[#5] Re: Dodatkowe stacje w obudowie tower - jaka taśma?

@BaXik, post #3

taka ? link
[#6] Re: Dodatkowe stacje w obudowie tower - jaka taśma?

@BaXik, post #3

Jak masz wiedzę elektroniczną to możesz to sobie zrobić samemu.

Benedykt Dziubałtowski
[#7] Re: Dodatkowe stacje w obudowie tower - jaka taśma?

@Norbert, post #4

Ok już piszę.

Dyskietka nie jest uszkodzona, bez problemu startuje w A500, zresztą dyskietek z dawnych czasów swoich mam jakieś 100... pudełek. ;) Stacja działała na 100% jakieś 3-4 miesiące temu jak podłączałem Amigę i pokazywałem synkowi "stary komputer".

Dzięki za linka ;)

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2013 13:07:19 przez BaXik
[#8] Re: Dodatkowe stacje w obudowie tower - jaka taśma?

@PrzemasIII, post #5

Tak, dokładnie taką.
[#9] Re: Dodatkowe stacje w obudowie tower - jaka taśma?

@BaXik, post #3

Z opisu wygląda mi to na Gift Top Tower. Dobra obudowa, z pewnością solidniejsza niż Infinitiv (a zwłaszcza "jedynka").

Co do podłączania drugiej stacji - poczytaj jeszcze tutaj. (Edit: Widzę, że Benedykt już podał tego linka).


Ostatnia aktualizacja: 06.03.2013 13:16:35 przez recedent
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem