kategoria: A2000/A3000
[#1] FastATA 4000 - wywala ramlib przy starcie
Jak w temacie - postanowiłem pozbyć się dysku SCSI w A3000. Skopiowałem wszystko na dysk IDE. Odłączyłem HD-ka SCSI i próbuje zabootować Amigę z dysku IDE ale przy odpaleniu sterownika FastATA, zaraz na samym początku wywala się ramlib Bez sekwencji startuje. Bez sterownika również. FastATA.driver odpalony ręcznie działa ale po kilku minutach system się zamraża. Co dziwne, driver odpalony z dysku SCSI pracuje 100% poprawnie

Dla testów dodałem do SetPatcha NOROMUPDATE ale to nic nie pomogło. Dysk to Seagate ~240Gb. Wszystkie partycje systemowe są w obrębie pierwszych 4Gb. Filesytemy: FFS i PF3. Help!
[#2] Re: FastATA 4000 - wywala ramlib przy starcie

@_arti, post #1

Podchwytliwe pytanie: a czy to samo dzieje się, gdy z Amigi wyjmiesz inne karty Zorro?
[#3] Re: FastATA 4000 - wywala ramlib przy starcie

@strim, post #2

Poza FastATA jest włożony tylko X-Surf z Delfiną.
[#4] Re: FastATA 4000 - wywala ramlib przy starcie

@_arti, post #1

A co pokazuje ATA3Prefs ?
[#5] Re: FastATA 4000 - wywala ramlib przy starcie

@Norbert, post #4

Za każdym razem widzi dysk i wszystko jest niby OK.
[#6] Re: FastATA 4000 - wywala ramlib przy starcie

@_arti, post #5

sprobuj zmniejszyc PIO
[#7] Re: FastATA 4000 - wywala ramlib przy starcie

@Norbert, post #6

Wyjąłem wszystkie karty Zorro poza FastATA, zmiejszyłem PIO - nic się nie poprawiło. Chyba coś jest nie tak z filesystemem. Kombinuje dalej.
[#8] Re: FastATA 4000 - wywala ramlib przy starcie

@_arti, post #7

A ja dalej walczę z dyskiem SCSI, może zerkniesz do mojego posta
[#9] Re: FastATA 4000 - wywala ramlib przy starcie

@_arti, post #7

@Norbert
Jednak miałeś rację - dysk jest za szybki na PIO4. Przestawienie na PIO3 rozwiązało problem OK

@glichtanski
To jutro. Długi wątek a ja się kładę już spać ;)




Ostatnia aktualizacja: 15.03.2013 01:09:53 przez _arti
[#10] Re: FastATA 4000 - wywala ramlib przy starcie

@_arti, post #7

W tym samym linku który podrzuciłem w wątku kolegi glichtańskiego, jest napisane o różnych kaprysach SCSI z Amigi 3000:
You may find you need at least one SCSI device attached in order to boot, even from floppy disk.


Może Twój problem wiąże się z powyższym?
[#11] Re: FastATA 4000 - wywala ramlib przy starcie

@_arti, post #9

Jaki to dysk? , jaka taśma? i jaka jej długość ?
Spróbuj z krótszą taśmą koniecznie 80pin, jeżeli dysk jest ATA100/133 a powinien.
Możesz jeszcze spróbować owinąć dodatkowo taśmę IDE folią aluminiową, aby zmniejszyć zakłócenia i przestaw na PIO4.
Miałem podobne problemy w A1200 i FATAMKIV jak podłączyłem taśmę 70cm!
[#12] Re: FastATA 4000 - wywala ramlib przy starcie

@_arti, post #9

Jak pomaga zmniejszenie PIO to równie dobrze może pomóc zmiana taśmy, krótsza, 80żyłowa itp.

ja miałem tak, że długo działało PIO4NF a po jakimś czasie błędy jak u Ciebie i też musiałem zjechać na PIO3- pomogła zmiana taśmy.
[#13] Re: FastATA 4000 - wywala ramlib przy starcie

@BULI, post #12

No tak... przeciez podpialem stara tasme 40 zylowa (facepalm). zaraz poszukam 80-atki.
[#14] Re: FastATA 4000 - wywala ramlib przy starcie

@_arti, post #13

Please look at #7
[#15] Re: FastATA 4000 - wywala ramlib przy starcie

@_arti, post #13

Nie, jednak taśma to 80-ątka. Pokićkało mi się. Ale jest taka skręcona by zajmowała jak najmniej miejsca - to może przeszkadzać?
[#16] Re: FastATA 4000 - wywala ramlib przy starcie

@_arti, post #15

Samo skręcenie taśmy poważnie nie przeszkadza- uszkodzenie taśmy wynikające z tego- tak
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem