kategoria: A1200
[#1] Scandoubler Scandy i LCD
Witam. Posiadam Scandoubler Scandy do mojej A1200 i mam problem z monitorami LCD. Przeglądając forum trafiłem na info, że są modele, z którymi Scandoubler współpracuje bez problemu /na obrazie nie ma dodatkowych pasków/. Może któryś z kolegów potrafi doradzić w jaki LCD się zapatrzeć. Zależało by mi żeby był "jak najnowszy". Tak się zastanawiam na ile gorszy obraz bym uzyskała poprzez SCART na analogicznej wielkości telewizorze lub monitorze z takim wejściem. Z góry dzięki za pomoc.

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2013 00:18:36 przez bo_dzioo

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2013 00:19:09 przez bo_dzioo
[#2] Re: Scandoubler Scandy i LCD

@bo_dzioo, post #1

Miałem to badziewie. Najlepiej działa na monitorach CRT (nie ma żadnych pasków), na wszystkich LCD, które miałem paski były (na jednym monitorze ledwie zauważalne, ale były). Sprzedaj to w diabły, kup kabel SCART albo chiński konwerter RGB->VGA, obraz będzie na LCD zdecydowanie lepszy. A ostatnio dochodzę do wniosku, że i tak najlepiej to wygląda na starym, czternastocalowym amigowym Philipsie 8833-II.
[#3] Re: Scandoubler Scandy i LCD

@Jenot, post #2

Ten badziew daje lepszy obrazu niż każdy chiński konwerter czy nawet wejście SCART (monitor LCD z tunerem TV)- poprostu nie miesza z tym obrazem, nie próbuje go "na siłę upiększać".

Do CRT jest idealny- w ogóle CRT to najlepsze rozwiązanie do gier na amidze (XoR chyba się ze mną zgodzi ;), obraz taki jak zakładali twórcy- polecam.

Z LCD trzeba kombinować, na forum jeden z kolegów ('cichym') podawał model i sposób na poradzenie sobie z tym (zabawa z ustawieniami clock, phase monitora).
[#4] Re: Scandoubler Scandy i LCD

@BULI, post #3

No tak, do CRT jak najbardziej polecam Scandy, miałem z 21" Philipsem - żadnych pasów, obraz ideał. Ale na LCD nawet po ustawianiu wszystkiego delikatne tęczowe pasy pozostają. Może jest jakiś monitor, który wyeliminuje banding w 100% ale to już chyba lepiej kupić monitor obsługujący 15kHz przez VGA. Na LCD "chińczyk" daje lepszy obraz (a w zasadzie dawał bo teraz mam 8833-II). Przynajmniej u mnie.
[#5] Re: Scandoubler Scandy i LCD

@Jenot, post #4

bo teraz mam 8833-II

i tu się zgadzamy, przy tym rozwiązaniu nie trzeba się zastanawiać jak powinien wyglądać obraz z Amigi :)
[#6] Re: Scandoubler Scandy i LCD

@BULI, post #5

Kochajmy CRT, tak szybko odchodzą ;)
[#7] Re: Scandoubler Scandy i LCD

@Jenot, post #6

ok, racja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem