kategorie: A2000/A3000, Sprzęt
[#1] A2000 i dołożenie dodatkowego 1MB CHIP
Jak w temacie. Posiadam płytę rev6, z Agnusem 8375 skorzystałem już z 2 sposobów na roższerzenie pamięci CHIP do 2MB ale żaden nie jest skuteczny. Rozwiązanie typu MINIMEGI nie wchodzi w grę.
W A500+ nałożenie "na barana" dodatkowych kostek + podłączenie do demuxera poszło bez problemu i działa. Ale w A2000 jest to trochę inaczej.
Czy ma ktoś pomysł jak to zrobić ? ewentualny schemat, rysunek, fotka, opis ?
[#2] Re: A2000 i dołożenie dodatkowego 1MB CHIP

@superbonio, post #1

Należałoby ustalić, porównując schematy A500+ i A2000, gdzie powinien być demuxer i go dołożyć.
[#3] Re: A2000 i dołożenie dodatkowego 1MB CHIP

@superbonio, post #1

http://www.amiga-hardware.com/showhardware.cgi?HARDID=17
Tu masz zdjecia roznych plyt glownych i schematow do nich.

Samo posiadanie rev6 moze nie wystarczyc do danego "sposobu" ktory znalazles w sieci. Sa przynajmniej 4 popularne rodzaje tych plyt. Faktycznie wiecej:
"Rev 6.0 (Has ROM tower, buggy with some cards)
Rev 6.2 (Removed ROM Tower)
Rev 6.3 (Changed to ECS and KS V2.04)
Rev 6.4
Rev 6.5"

Moim zdaniem, choc ja tego nie robilem lepiej zebys napisal na jakims anglojezycznym forum, zwlaszcza w dziale gdzie ludzie mieli video-"tostery" , bo prawdopodobnie ktos mogl miec dokladnie taka sama plyte i w przeszlosci dokladac chipu, bo potrzebowal do czegos, a np. pracowal z wideo.
[#4] Re: A2000 i dołożenie dodatkowego 1MB CHIP

@superbonio, post #1

Jak w temacie. Posiadam płytę rev6, z Agnusem 8375 skorzystałem już z 2 sposobów na roższerzenie pamięci CHIP do 2MB ale żaden nie jest skuteczny. Rozwiązanie typu MINIMEGI nie wchodzi w grę.

A jakim cudem uruchomiłeś Amigę z tym Agnusem?

OK. Facepalm. Ostatnie rewizje miały taką możliwość.

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2013 18:51:55 przez glichtanski
[#5] Re: A2000 i dołożenie dodatkowego 1MB CHIP

@glichtanski, post #4

Taki Agnus był oryginalnie w tej amidze, ale przełożenie jego do A500+ lub odwrotnie amiga się nie odpala. i to jest dziwne, gdyż nr seryjne są podobne.
[#6] Re: A2000 i dołożenie dodatkowego 1MB CHIP

@superbonio, post #5

A podaj pełne oznaczenie z Agnusa. Łącznie z numerami. Albo prześlij fotkę.
[#7] Re: A2000 i dołożenie dodatkowego 1MB CHIP

@glichtanski, post #6

Agnus jaki jest w mojej A2k to dokładnie taki sam jak na tej aukcji link
[#8] Re: A2000 i dołożenie dodatkowego 1MB CHIP

@superbonio, post #7

Dość dziwne, jeżeli oba Agnusy to faktycznie 8375 to powinny być zamienne. Podaj dokładną rewizję płyty. Rewizje 6.0 do 6.3 posiadały Agnusa 8372A, a rewizja 6.4 posiadała Agnusa 8375. Te dwie wersje Agnusa nie są ze sobą zgodne (kilkanaście pinów ułożonych inaczej).
[#9] Re: A2000 i dołożenie dodatkowego 1MB CHIP

@superbonio, post #7

Chciałem porównać z BBOAH ale tam cos jest skopane. Kiedy Amiga 3000 miała agnus 8375??
[#10] Re: A2000 i dołożenie dodatkowego 1MB CHIP

@glichtanski, post #9

Ale mowa jest o A2000 a nie A3000, w A3000 był Agnus 8372B obsługujący 2MB Chip.
[#11] Re: A2000 i dołożenie dodatkowego 1MB CHIP

@altcomputing, post #10

Wiem, ale przy okazji się tego dopatrzyłem szukając opisanego Agnusa.
[#12] Re: A2000 i dołożenie dodatkowego 1MB CHIP

@altcomputing, post #8

Z tego co wyczytałem to akurat moja wersja agnusa jest tylko do 1MB. Najprawdopodobniej przez to nie chciało działać 2MB. Więc muszę go podmienić na 8372B zgodny z A2000.
[#13] Re: A2000 i dołożenie dodatkowego 1MB CHIP

@superbonio, post #12

Jak 1 MB to nie może być 8375, one były 2 MB.
[#14] Re: A2000 i dołożenie dodatkowego 1MB CHIP

@glichtanski, post #13

Wedle tego link wątku tak wynika.
Najgorsze jest to że jedni piszą że jest 2MB a inni 1MB. Ja natomiast byłem pewny że jest 2MB.
Muszę jeszcze doczytać dokładnie.
[#15] Re: A2000 i dołożenie dodatkowego 1MB CHIP

@glichtanski, post #13

Jednak jest 1MB link
[#16] Re: A2000 i dołożenie dodatkowego 1MB CHIP

@superbonio, post #15

Człowiek całe życie dowiaduje się czegoś nowego
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem