kategoria: A1200
[#1] Pomoc w wycenie- Amigi 1200 Escom
Witam.Koledzy bardzo bym poprosił o wycenę komputera, gdyż nie chciał bym wystawiać nie wiadomo jakiej ceny a także chciał bym by Amiga trafiła w dobre ręce.Pokrótce opiszę co jest na sprzedaż oraz stan zestawu.
Skład zestawu:
- Amiga 1200, QWERTY, rev.2B, ROM 3.1, Made by Escom
- komplet dyskietek instalacyjnych systemu Workbench 3.1
- komplet książek i dyskietek instalacyjnych zestawu Amiga Magic
- Elbox 4mb Fast z koprocesorem 68882/28MHz
- adapter IDE-CF z taśmą i kartą 4GB (Tasiemka posiada dodatkowe złącze
2,5" do podpięcia drugiego dysku, napędu cd, etc.)
- adapter PCMCIA-CF z kartą 512MB
- oryginalny zasilacz Commodore A1200
- oryginalny zasilacz Commodore A500(mocniejszy)
- kabel RGB-Scart z chinch audio
- przelotka RGB-VGA
- joystick QuickShot II Turbo(nowy,nie używany) + przedłużacz 3m
- podkładka pod muszkę "frogdesign" (nowa w foli)
- futerał z płytami cd
- pokrywa na klawiaturę(trudna do zdobycia)
Zestaw zamyka oryginalne pudełko Magic w super stanie.
I najważniejsza sprawa,Amiga w stanie perfekcyjnym działająca w 100%,zakupiłem komputer od kolekcjonera cztery lata temu i bardzo o niego dbałem.
Ami sprzedawać będę za około miesiąc...
Pozdrawiam i czekam na sugestie.
[#2] Re: Pomoc w wycenie- Amigi 1200 Escom

@klank, post #1

750-850 pójdzie...
[#3] Re: Pomoc w wycenie- Amigi 1200 Escom

@Skiba, post #2

Dobra,dzięki.Czyli dużo większej kwoty nie chcę za nią i o to mi chodziłoOK
[#4] Re: Pomoc w wycenie- Amigi 1200 Escom

@klank, post #3

Lepiej jakbys zamieścil zdjęcia, wtedy cena może wzrosnąc, może tez tak być, że cena bedzie nizsza...
[#5] Re: Pomoc w wycenie- Amigi 1200 Escom

@klank, post #1

Pierwsza sugestia: Wystaw po takiej cenie za którą zakupiłeś od kolekcjonera. Jeśli dbałeś o Amigę to nie straciła na wartości, a nawet może zyskała (wartość historyczna), więc dolicz 50-100 zł.

Druga sugestia: Wystaw na Allegro BCM od złotówki. Jeśli faktycznie jest w świetnym stanie, to nie będziesz stratny i na pewno wiele osób będzie się o nią biło.
[#6] Re: Pomoc w wycenie- Amigi 1200 Escom

@recedent, post #5

Dzisiaj wystarczy troche kremu i każda może wyglądac jak nowa..
[#7] Re: Pomoc w wycenie- Amigi 1200 Escom

@Skiba, post #6

Właśnie widziałem jakiś krem na allegro ale zostawię ją taką jaka jest.Na moje oko Amiga nie jest może śnieżno biała ale nie jest też pożółknięta.Zakupiłem ją za 750zł bez pokrywy,joya i bez podkładki od człowieka który jest pasjonatem tych komputerów.Myślę że cena około 1000zł jest nie wygórowana.Apropo Allegro to jeśli nie znajdę kupca gdzie indziej to dopiero wtedy ją wystawię.W tygodniu postaram się zrobić zdjęcia to dam znać.Dzięki za różne propozycje
[#8] Re: Pomoc w wycenie- Amigi 1200 Escom

@klank, post #7

Moze umiesc te zdjecia w tym watku, moze znajdziesz kupca na tym portalu
[#9] Re: Pomoc w wycenie- Amigi 1200 Escom

@Skiba, post #8

Nie ma problemu,za kilka dni wrzucę fotki.
[#10] Re: Pomoc w wycenie- Amigi 1200 Escom

@klank, post #1

Wg. mnie 700-800 PLN to maks. Nic nadzwyczajnego właściwie tu nie ma i tylko (bradzo)dobry stan może tu ewentualnie wpłynąć na cenę.
[#11] Re: Pomoc w wycenie- Amigi 1200 Escom

@_arti, post #10

Załóżmy pokrywa,Joy,podkładka 150 zł lekką ręką, jako że dwie ostatnie to nówki, tak więc tutaj się z Tobą nie zgodzę.Poza tym widzimy wszyscy co się dzieje na aukcjach gdzie po 400-500 idą prawie "podstawowe Amigi" a tutaj jest bardzo fajny zestaw.

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2013 16:55:26 przez klank
[#12] Re: Pomoc w wycenie- Amigi 1200 Escom

@klank, post #1

[#13] Re: Pomoc w wycenie- Amigi 1200 Escom

@Dorian3d, post #12

Ciekawe linki...dzięki.
Dla porównania link

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2013 17:09:47 przez klank
[#14] Re: Pomoc w wycenie- Amigi 1200 Escom

@klank, post #13

To wystaw za tysiąc i się nie pytaj. Amioga 400, Elbox 200, coś tam, coś tam 100 zł, razem 700 zł.
[#15] Re: Pomoc w wycenie- Amigi 1200 Escom

@wuk, post #14

Słuchaj specjalnie się orientuje w cenie żeby potem nie było na forum tekstów typu "wystawił złom i tyle kasy za to chce" Przemyślałem temat i wystawię za miesiąc taki zestaw jaki kupiłem bez moich dodatków.
[#16] Re: Pomoc w wycenie- Amigi 1200 Escom

@klank, post #15

Co się przejmujesz opiniami? Sprzęt jest wart tyle ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. A jeśli chcesz uniknąć zrzędzenia na cenę (zawsze się taki znajdzie) to wystaw od złotówki i zdaj się na "niewidzialną rękę rynku".
[#17] Re: Pomoc w wycenie- Amigi 1200 Escom

@recedent, post #16

Właśnie tak zrobię jak radzisz.Jak już wystawię Amigę to dam znać na forum.Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem