kategoria: Mediator
[#1] Kilka pytań.
Dotyczy A4000D.

Nabyłem mediatora + radeona + sieciówkę(PLANET (ENW-9504)) + soundblasterka 128.
O ile pod OS 4.1 radeon ładnie napiera, to z racji tego iż praktycznie jestem lamer w tych klimatach nie mogę uruchomić ani sieci, ani dźwięku.
Sterowniki się instalują... i jakoś w prefsach nie widzę możliwości zmiany.

W ogóle płyta Elbox MM często krzyczy że nie może czegoś odczytać (raczej skłaniam się, że DVD umiera), ale po wysunięciu i wrzuceniu ponownie instalacja do końca leci...

Inna sprawa: mam mechaniczny przełącznik sygnałów VGA. Chcę wykorzystać go (na razie) do przełączania między Radeonem a Indi MK II. Da się to w ogóle tak ustawić, by pod OS 4.1 można było przełączać się?

Dzięki za jakiekolwiek naprowadzenie.
Pozdrawiam :)

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2013 21:09:19 przez Tom Rain
[#2] Re: Kilka pytań.

@Tom Rain, post #1

Jeśli chcesz używać KVM to odradzam mechaniczny. Łatwo uszkodzić sprzęt. Kup na Allegro to:

takie coś

Używam tego z Amigą i PC (oba komputery podłączone do jednego monitora LCD, ale z CRT też działa) i zero problemów. Przełączasz się między obrazami przyciskiem na KVM, komputery w ogóle nie muszą być do tego konfigurowane. Jeśli chcesz tego używać przy włączonych obu źródłach obrazu na raz (Karta grafiki na medku i Indivision) to dokup zasilacz do tego KVM (normalnie nie ma go w zestawie). Bez zasilacza obraz będzie drgał (zakłócenia z drugiego źródła). Wszystko powyższe sprawdzone w praktyce, zatem śmiało.

Co do medka, to uruchom shella, wpisz pciinfo i zobacz czy widzi Ci Amiga wszystkie urządzenia.

Pozdrawiam,

Azzorek

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2013 21:20:13 przez Azzorek
[#3] Re: Kilka pytań.

@Azzorek, post #2

A jak to jest, że podłączam drugi monitor (do Indi AGA MK II) i przy przełączeniu trybów (np. odpalam SysInfo) nic nie ma na tym monitorze tylko krzyczy że poza synchronizacją etc.
Monitor normalnie śmigał z CD64/3D i nawet teraz z radeonem pyka fajnie, a tu nie chce gadać.
No i normalnie przy odpalaniu kompa Boot request się z indi wyświetla, a po zainstalowaniu OS 4.1 już nie.

pciinfo gdzie znajdę, bo z shella nie ma takiej komendy?

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2013 20:22:33 przez Tom Rain
[#4] Re: Kilka pytań.

@Tom Rain, post #1

jestem lamer w tych klimatach nie mogę uruchomić ani sieci, ani dźwięku.


I nie uruchomisz bo Mediator pod OS4.x nie obsługuje DMA. Przynajmniej z tymi kartami, bo Twoje akurat DMA wymagają.

Kup jakąś sieciówkę na RTL 8029.

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2013 20:10:15 przez strim
[#5] Re: Kilka pytań.

@Tom Rain, post #1

[#6] Re: Kilka pytań.

@Tom Rain, post #3

Ustawienia monitora pod AOS4.1
[#7] Re: Kilka pytań.

@BULI, post #6

Walki ciąg dalszy.

Za cholerę nie mogę zainstalować pod OS 4.1 oprogramowania mediatora (pciinfo, sterowniki i inne). A jak już coś uda mi się (mam kilka źródeł) to albo wywołanie pciinfo zwiesza system, albo przy starcie systemu następuje zwiecha - po skopiowaniu plików do SB 128.
W AHI raz udało mi się zobaczyć SB i jak ustawiłem jego jako domyślny to po restarcie system nie wstał.

Inne pytanie o updaty do OS 4.1 - bez problemu instaluję Update 4. Update 5 wywala system po restarcie - jakieś pomysły czy to tak ma?
[wyróżniony] [#8] Re: Kilka pytań.

@Tom Rain, post #7

Pod OS4.1 nie instaluje się sterowników mediatora, gdyż sam system ma w sam w sobie sterowniki dla niego i tylko w trybie PIO/Natywnym. Niestety system 4.1 nie obsługuje trybu DMA.
Co do Updatów to tylko w A1200 testowałem i wszystkie poszły, w A4kD jeszcze nie sprawdzałem.
[wyróżniony] [#9] Re: Kilka pytań.

@Tom Rain, post #7

Nie dasz rady zainstalować tego oprogramowania pod 4.1,bo ono nie jest pod niego napisane.Korzysta z DMA,które wykorzystuje pamięć karty graficznej a całość działa tylko z pci library i istnieje tylko dla systemów od 3.1 do 3.9.OS 4.1 nie korzysta z DMA i ma własne oprogramowanie,które działa z Mediatorem,sterowniki również,więc musisz z nich korzystać.
Kolega Suprebonio mnie uprzedził.;)

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2013 17:07:47 przez Grisza
[#10] Re: Kilka pytań.

@Grisza, post #9

No to kajam się swoją ignorancją pokłony

No to jak zmusić SB do działania w takim razie i jak to jest z tą pamięcią Radeona (by ją wykorzystać jako FAST)?

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2013 18:33:43 przez Tom Rain
[#11] Re: Kilka pytań.

@Tom Rain, post #10

SB pod OS4.1 sobie daruj, lepiej włóż SOLO1 i po problemie, działa od pierwszego strzała i standardowo masz sterownik w OS4.1.
[#12] Re: Kilka pytań.

@superbonio, post #11

no to się poszuka w takim razie.
[wyróżniony] [#13] Re: Kilka pytań.

@Tom Rain, post #10

Tu masz opis i parę innych rzeczy,jak odpalić SB 128
link
Pamięci Radeona nie zmusisz do działania,jako FAST pod 4.1,ten myk działa tylko pod 3.1-9 i to tylko w trybie MMU biblioteki PCI.

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2013 18:57:58 przez Grisza
[#14] Re: Kilka pytań.

@Grisza, post #13

Yhyyy, szkoda.
[#15] Re: Kilka pytań.

@Grisza, post #13

SB poszedł, dziękówa :)

Teraz muszę uporać się z instalacją OS 3.9 i 3.1 na pozostałych partycjach.
Jest jakiś MorphOS free coby go na dysku zainstalować i popatrzeć chociaż?
[#16] Re: Kilka pytań.

@Tom Rain, post #15

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem