kategoria: Programy
[#1] Tworzenie ikonek - program
Wiem że na amidze jest sporo tego typu programów ale czy jest jakiś pod windows?
[#2] Re: Tworzenie ikonek - program

@11111olo, post #1

jaki typ ikon chcesz tworzyc ?
czasami wystarczy obrazek PNG i dodanie do niego rozszerzenia .info i ikona gotowa
[#3] Re: Tworzenie ikonek - program

@Norbert, post #2

Czasami. Najczęściej typu PROJECT.
[#4] Re: Tworzenie ikonek - program

@11111olo, post #1

Jak ja potrzebowalem GlowIconki do NetSurfa, to sobie ja w Photoshopie obrobilem a pozniej import do IconEdita.

PS: szukam fajnego zestawu *malych* ikon do gier whdload.
[#5] Re: Tworzenie ikonek - program

@_arti, post #4

Piszesz o iconedit ale na amidze czy pc?
[#6] Re: Tworzenie ikonek - program

@11111olo, post #5

No na Amidze.
[#7] Re: Tworzenie ikonek - program

@_arti, post #6

Na amidze trochę "ciężko" się to wszystko robi.

Jakoś nie chce mi się wierzyć żeby takiego programu nikt na PC nie napisał.

Co do ikonek do gier whdload pisząc "małe" masz na myśli jakiś konkretne wymiary, czy raczej porównywalne do wielkości ikony "dyskietki"?

W jakiej palecie barw najlepiej by były?
[#8] Re: Tworzenie ikonek - program

@11111olo, post #7

Do robienia ikon polecam Iconian (na Amigę oczywiście). Rozmiar ikonki możesz mieć dowolny (nawet na cały ekran).
[#9] Re: Tworzenie ikonek - program

@mailman, post #8

A ICONIAN jest chociaż darmowy?

Co do triku z plikiem PNG to nie przechodzi - albo coś źle zrobiłem.
[#10] Re: Tworzenie ikonek - program

@11111olo, post #9

Iconian jest do pobrania z Aminetu wraz z kluczem rejestracyjnym.

A co do PNG. Trzeba mieć odpowiednią łatkę w systemie (PowerIcons).
[#11] Re: Tworzenie ikonek - program

@11111olo, post #7

Jakiś czas temu bawiłem się w programowy podgląd plików .info - mam jakiś sprawny prototyp viewera, ale temat sobie teraz póki co leży, bo robiłem to czysto dla zabawy i żeby pobawić się możliwością otwierania i binarnego czytania plików za pomocą javascriptu. Tak, javascriptu, bo to aplikacja napisana w pełni w html+js (słuszność wyboru takiego rozwiązania to inny temat).

Jak ktoś chce sobie poprzeglądać ikonki .info z WB to można się pobawić tutaj. Jak będzie jakieś większe zainteresowanie, to mogę dorobić edycję i możliwość zapisu.

Wymagana nowa przeglądarka internetowa typowo pecetowa - jakiś nowy firefox lub chrum, na reszcie może nie działać, bo tylko te dwie mają w miarę zaimplementowany fileReader i byteArray.
[#12] Re: Tworzenie ikonek - program

@teh_KaiN, post #11

Przeglądarka działa choć trochę rzeczy mógłbyś ulepszyć, o ile chcesz.
Nawet teraz powinien być do wyboru filtr na pliki z rozszerzeniem INFO.

Jakie obrazki można załadować przy pomocy iconiana?


Ostatnia aktualizacja: 01.04.2013 18:26:28 przez 11111olo
[#13] Re: Tworzenie ikonek - program

@11111olo, post #12

Jakie obrazki można załadować przy pomocy iconiana?


Dowolne - uzależnione jest to od tego jakie posiadasz datatypy w systemie.
[#14] Re: Tworzenie ikonek - program

@mailman, post #13

Porażka i tyle.

Szybciej chyba będzie ręcznie narysować niż się użerać z instalacją dziesiątek programików.
[#15] Re: Tworzenie ikonek - program

@11111olo, post #14

Nie rozumiem. Przecież datatypy wchodzą w skład OS 3.1.
[#16] Re: Tworzenie ikonek - program

@mailman, post #15

To czemu nie otwiera pliku jpeg?
Pokazuje się jakieś okienko - pewnie z błędem - ale tak szybko znika że nic nie idzie przeczytać.
[#17] Re: Tworzenie ikonek - program

@11111olo, post #16

Bo prawdopodobnie nie masz datatypu do obsługi jpeg. System datatypów jest w OS 3.1 zaimplementowany, ale to nie oznacza, że są odpowiednie datatypy do obsługi plików danego typu (już nie pamiętam czy jpeg jest w standardzie). Pobierz z Aminetu brakujące datatypy i na pewno pójdzie. Polecam WarpDatatypes, które ostatnio zbiorowo były rejestrowane na PPA.
[#18] Re: Tworzenie ikonek - program

@mailman, post #17

Bo widzisz, drogi olo, tu się samo nic nie zrobi. Jeśli chcesz dołączyć do naszego grona, to nastaw się na naprawdę solidną pracę z komputerem. To nie blaszak, gdzie wszystko masz podane na tacy. Ale właśnie dzięki temu system można sobie spersonalizować tak, jak żaden użytkownik Maca czy blaszaka nie da rady. Dla niektórych to jest piękne :)
[#19] Re: Tworzenie ikonek - program

@11111olo, post #7

Szukam czegoś ala mini okładki albo coś. Problem w tym, że te, które znalazłem na Aminecie (set składający się z 8 czy 9 archiwów) są wielkie. Takie coś ciut większe niż ikona dyskietki byłoby najlepsze.
[#20] Re: Tworzenie ikonek - program

@_arti, post #19

Planuję ulepszyć ikonki ale raczej skupię sie na 16 kolorach.

Może w necie jest coś podobnego co byś chciał?
Podał byś jakiś przykład?
[#21] Re: Tworzenie ikonek - program

@11111olo, post #20

Jeżeli chcesz mieć max 16 kolorowe ikony, to ja jednak polecam MagicWB. To są ikony podobne do systemowych, jednak ładnie wyglądają już przy 8. Nie zabierają ramu więcej niż standardowe, a jednak są dużo ładniejsze. Ja w mojej Amidze 1200 przy 2 MB Chip i 4 Fast właśnie z nich korzystam.

Do tego można zastosować programik NoBorder, czy jakoś tak, do usuwania ramek znajdujących się wokół ikon. A jak chcemy sobie pooglądać ikony z Amiga os 3.9, to zawsze ten system można zainstalować pod WinUAE i się nimi zachwycać.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem