kategoria: A1200
[#1] AMiga 1200 za szybki dysk
Witam mam problem z tym że mój os3.9 nie chce sie dokońca załadować na mojej amidze .Po głebszej analizie stwierdziłem ze to na 99% wina prędkości dysku z która nie radzi sobie amiga.Prosze o porade jak spowolnić dysk to transferu w okolicach PIO3.System przygowany i sprawdzony w winuae.
system nie zawsze chce sie właczcy na amidze ,gdy sie to uda amiga sie zacina przy ładowaniu i widze tylko myszke i napis workbench.Co jakiś czas mam guru z napisem bład 80000004 task 010b7418.Na winaue system śmiga pieknie, wszystko na nim działaok, racja



apollo 1240 ,32 ram,dysk samsung 4,3gb z 1999roku, rom 3.9.zasilacz 200w
[#2] Re: AMiga 1200 za szybki dysk

@marcelinool, post #1

Przenies wszystko z wbstartup w inne miejsce i napisz czy pomoglo
Amiga w standardzie ma PIO 0.
[#3] Re: AMiga 1200 za szybki dysk

@marcelinool, post #1

do sprawdzenia:

- kondensatory
- napięcie zasilacza (przede wszystkim +5v)
- wykonanie timing fixu
- sprawdzenie pamięci RAM
[#4] Re: AMiga 1200 za szybki dysk

@altcomputing, post #3

No i podstawki pod MACHy na Apollo do przeczyszczenia + obadanie czy elektrolit z akumulatora nie nadgryzł karty...
[#5] Re: AMiga 1200 za szybki dysk

@marcelinool, post #1

amiga nie dawno normalnie działala z gołym 3.1.zaraz zrobie ten myk z wbstartup
[#6] Re: AMiga 1200 za szybki dysk

@marcelinool, post #1

myk z wbstart up troszeczke poprawił sprawe ponieważ dłuzej i za każdym razem botuje.lecz dalej zacina sie z napisem workbench
[#7] Re: AMiga 1200 za szybki dysk

@marcelinool, post #6

Sprawa ma sie tak, ze niewiadomo co masz wpisane w s-s i user-startup
Moze sie okazac ze jakis program "zawiesza" wb3.9.
Podeslij te pliki startowe do wglądu.

ps.
uruchom amige bez s-s, potem wpisz w CLI:
loadwb
workbench zacznie sie wczytywac, (bedzie kilka okienek informujacych o bledach, ale sie nie przejmuj).
Jesli wgra sie workbench (bedzie bardzo okrojony) to na pewno winny bedzie jakis program w s-s lub user-startup
[#8] Re: AMiga 1200 za szybki dysk

@marcelinool, post #1

hmhm.ostanio bawie sie na 3.1 systemie .ale bardzo czesto mam guru z błedem 8000004 mialem go też na 3.9. .i bardzo czesto mam okno jak chce cos wlaczyc prosze poczekaj na koniec operacji dyskowych i nic nie moge robic albo sie zacina amiga.mam to na 2 dyskach i 2 systemach.wydaje mi sie ze os 3.9 nie che wstać bo coś jest nie tak z amigą przez to mam takie bugi na 3.1.czy złe napiecia moga takie figle płatać? .kondersatory sa dobre chyba ze jakiś wysechł a tego nie sprawdze
[#9] Re: AMiga 1200 za szybki dysk

@marcelinool, post #1

mam napiecia pod obciazeniem 4,56v i 11,70v .bez obciazenia 5,08v , 11,71v.czy taki spadek napiecia 5v może powodować takie cyrki z amige prosze o odpowiedz:(
[#10] Re: AMiga 1200 za szybki dysk

@marcelinool, post #9

Tak.
Napięcie na linii 5V jest zdecydowanie za niskie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem