kategoria: A1200
[#1] AMIGA 1200 i BLIZZARD PPC
Witam wszystkich i pozdrawiam miłośników AMIGI :D

Po 15 latach uruchomiłem ponownie Amigę 1200 w wieży tower :)
dział bez problemu ale po podpięciu karty Blizzard PPC do Amigi i po uruchomieniu nic się nie dzieje - czarny ekran, na PPC działa wentylatorek i na tym koniec.
Możecie pomóc co może się dziać z tą kartą
[#2] Re: AMIGA 1200 i BLIZZARD PPC

@maxwawa, post #1

Dioda power?
[#3] Re: AMIGA 1200 i BLIZZARD PPC

@_arti, post #2

Podstawowa wersja Amigi 1200 ROM 3.00 39.106 2MB CHIP, Blizzard POWER PPC 160MHz z XC68040RC25B

Świeci się dioda POWER i HDD - bo dysk HDD też podpięty
Próbowałem tez uruchamiać bez dysku itd. i dalej to samo
[#4] Re: AMIGA 1200 i BLIZZARD PPC

@maxwawa, post #3

Czy dioda POWER się rozjaśnia po 2 sekundach od włączenia komputera i czy pamięć jest włożona w kartę?


Ostatnia aktualizacja: 03.04.2013 18:20:34 przez _arti
[#5] Re: AMIGA 1200 i BLIZZARD PPC

@_arti, post #4

Sama karta z pamięcią lub bez kości pamięci - dioda zachowuję się tak samo czyli, nie rozjaśnia i jest jakby przygaszona, bez karty PPC Dioda Amigi rozjasnia się po dwóch sekundach i świeci jasno a amiga sie poprawnie uruchamia - dodam jeszcze tylko że amiga dział na "adoptowanym" 15 lat temu zasilaczu od PC na zasadzie że odciąłem kabel od oryginalnego zasilacza amigowego i przylutowałem odpowiednie końcówki do zasilacza od PC.
[#6] Re: AMIGA 1200 i BLIZZARD PPC

@maxwawa, post #5

Przeczyść złącze izopropylem "kontaktem", poprzyginaj nóżki od karty jakąś igłą. Przy okazji sprawdź napięcia na wtyczce. Dodatkowe zasilanie idzie do stacji dysków?
[#7] Re: AMIGA 1200 i BLIZZARD PPC

@_arti, post #6

stacja dysków zasilania jest z zasilacza PC. Mam rozumieć żeby sprawdzić napięcia na tej wtyczce co idzie do płyty głównej Amigi?
[#8] Re: AMIGA 1200 i BLIZZARD PPC

@maxwawa, post #1

Siemanko,

To ta Amiga z Allegro?
Niedługo będzie spotkanie w Warszawie - możesz podjechać ze sprzętem - fachowców trochę będzie.
[#9] Re: AMIGA 1200 i BLIZZARD PPC

@stachu100, post #8

Tak amiga została sprzedana ale nie sprawdzałem karty bo święta itd. więc będę musiał chyba anulować bo sam nie wiem czy tak karta działa czy nie, być może nie ma ona należytego zasilania - przerobiony własnoręcznie zasilacz PC, najlepiej jakbym miał możliwość sprawdzenia u kogoś w Warszawie kto ma już taką konfigurację.
[#10] Re: AMIGA 1200 i BLIZZARD PPC

@maxwawa, post #9

Ja obstawiam zasilacz.
[#11] Re: AMIGA 1200 i BLIZZARD PPC

@Hextreme-Attic, post #10

Sugerowałem się tym że jeśli sama Amiga się uruchamia to i Blizzard powinien ale może brak mu odpowiedniego zasilania, ale mogę sobie z tym nie poradzić, ale czekam dalej na sugestie i oczywiście dziękuję za szybkie odpowiedzi i pomoc.
[#12] Re: AMIGA 1200 i BLIZZARD PPC

@maxwawa, post #9

Włącz, poczekaj ok. 30 sekund, wyłącz i po 5 sekundach włącz.
[#13] Re: AMIGA 1200 i BLIZZARD PPC

@stachu100, post #12

niestety dalej ciemność,
na płycie głównej są napięcia do stacji dyskietek i stacji dysków.
Procesory na Blizzard są ciepłe.

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2013 20:19:25 przez maxwawa
[#14] Re: AMIGA 1200 i BLIZZARD PPC

@maxwawa, post #13

W takim razie pozostaje sprawdzenie z inną Amigą. Mieszkam w Piasecznie jakby co.
[#15] Re: AMIGA 1200 i BLIZZARD PPC

@stachu100, post #14

Serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc.OK
Następny krok to sprawdzenie karty z inną Amigą.
Pozdrawiam
[#16] Re: AMIGA 1200 i BLIZZARD PPC

@maxwawa, post #15

Kolega stachu100 sprawdził mi kartę Blizzard PPC i faktycznie problemem był zasilacz od PC.
Karta zadziała bez problemu :D
Jeszcze raz serdecznie dziękuję.
Pozdrawiam
[#17] Re: AMIGA 1200 i BLIZZARD PPC

@maxwawa, post #16

Proszę bardzo.
[#18] Re: AMIGA 1200 i BLIZZARD PPC

@maxwawa, post #16

To fajnie, że karta żyje :)
[#19] Re: AMIGA 1200 i BLIZZARD PPC

@BULI, post #18

Też się cieszę, po weekendzie będzie u mnie w domu :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem