kategorie: A1200, Sprzęt
[#1] FastATA 1200 - problem z dyskiem 2.5
Hejka,
kupiłem ostatnio FastATA na Allegro i właśnie znalazłem czas, żeby je przetestować. Podłączyłem, komputer bez dysków się normalnie odpala. Problem w tym, że jak podłącze dysk 2.5 to on wogóle się nie rozkręca i Amiga go nie widzi, choć sama wstaje - przy starcie pali się od razu dioda Harddisk i za chwilę pojawia się obrazek Kickstartu. Czy dysk 2.5 cala wymaga jakiegoś dodatkowego zasilania czy co? To samo się dzieje z adapterem i kartą CF.

Dodam jeszcze, że testowa Amiga ma tylko 4MB Fast i standardowy zasilacz. Dysk to starty Seagate 750Mb, który normalnie odpala na standardowym kontrolerze.



Ostatnia aktualizacja: 13.04.2013 16:05:53 przez _arti
[#2] Re: FastATA 1200 - problem z dyskiem 2.5

@_arti, post #1

spróbuj bez pamięci fast,może zasilacz za słaby.
[#3] Re: FastATA 1200 - problem z dyskiem 2.5

@simka113, post #2

Podobno z jednym małym dyskiem powinno bez problemu działać. FastATA wymaga min. 4MB Fast.
[#4] Re: FastATA 1200 - problem z dyskiem 2.5

@_arti, post #3

U mnie fastata dziala na 2mb chip.

A jaka masz pewnosc ze zlacze 2.5cala w FA nie jest uszkodzone?
Dobrze wsadziles kabel ide44 ?
Czy dyski 3.5calowe dzialaja poprawnie ?
[#5] Re: FastATA 1200 - problem z dyskiem 2.5

@Norbert, post #4

1. nie mam pewności czy całe FastATA nie jest zwalone - w tym problem;
2. tak;
3. nie mam jak podłączyć zasilania z płyty do dysku. Muszę zlutować jakiś adapter najpierw;
[#6] Re: FastATA 1200 - problem z dyskiem 2.5

@_arti, post #5

ad3.
Wystarczy zasilanie stacji dyskow uzyc do zasilania HDD.
Mozna tez zrobic rozdzielacz. (na przyszlosc)

Kabelek mozna znalezc we wiazce kabli od zasilaczy pecetowych


czy uruchamiales program konfigurujacy fastata - ata3prefs ?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2013 20:05:18 przez Norbert
[#7] Re: FastATA 1200 - problem z dyskiem 2.5

@Norbert, post #6

Jutro spróbuje jeszcze raz z dyskiem 3.5 cala.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem