kategorie: A1200, Sprzęt
[#31] Re: ACA1230 - pomocy!

@Skiba, post #30

Ja mam wersję 56 MHz procek ten złoty, jaki kolorek takie działanie, tym bardziej jestem zaskoczony że wersja 28 MHz tak się gotuje....
[#32] Re: ACA1230 - pomocy!

@Wojox, post #31

Widać, te wersje złote były lepszej jakości, niż te czarne. Te złote miały obudowę ceramiczną, a te czarne wyglądają jakby były z plastiku.
[#33] Re: ACA1230 - pomocy!

@gilban, post #32

A mi się wydaje, że to pewnie jest wina z napięciami... może karta jest podkręcona jakoś? Bo mi na to wygląda jakby była.
[#34] Re: ACA1230 - pomocy!

@_arti, post #26

Arti, sorry jesli sie z ogona urywam, ale zapytam odgornie - czy koniecznie musisz/chcesz uzywac tego ACA? Dwoch znajomkow mialo identyczne problemy - nie pomoglo ani wykonanie Timing Fixu, ani skorzystanie z escomowej plyty, ktora takowy posiadala fabrycznie. Obaj w koncu pogonili te karty na rzecz Blizzardow i ciesza sie stabilnym systemem. Roznica finansowa raczej warta siebie.
[#35] Re: ACA1230 - pomocy!

@Skiba, post #30

Wymieniłem procka na wersję GOLD. Męcze Xtreme Racing już ponad godzinę i CPU nie jest nawet dobrze ciepły. Chyba mamy winowajce...
[#36] Re: ACA1230 - pomocy!

@_arti, post #35

Czyli jednak widać, że te procki montowane w tych kartach nadają się tylko na śmietnik. W takim razie widać, że te karty powinny być również sprzedawane w wersji bez procka, za to z podstawką i za odpowiednio niższą cenę.
[#37] Re: ACA1230 - pomocy!

@_arti, post #35

Jakie masz dokładnie symbol procesora co się greje jak piekarnik?

Zobacz ten wątek. Co prawda procek jest w innej obudowie ale ciężko powiedzieć żeby się grzał ;)
[#38] Re: ACA1230 - pomocy!

@11111olo, post #37

68EC030RP25B. Teraz mam golda ale oznaczenia są zatarte, więc nie wiem ale dupcia, że tak powiem. Po 2h to samo - artefakty i karta zaczyna pracować niestabilnie, choć trzeba przyznać, że i tak dużo lepiej niż na plastikowym CPU. Chyba pamięć się wali na niej... napiszę do Jensa jutro.
[#39] Re: ACA1230 - pomocy!

@_arti, post #38

To jakoś z ramem jest kombinowane bo procesor nie jest w stanie adresować 4GB. Mniejsza o to.
Sprawdzałeś czy wszystkie napięcia masz dobre a zwłaszcza +5V?
[#40] Re: ACA1230 - pomocy!

@11111olo, post #39

68EC030 z tego co wiem adresuje 4GB. 68030 w wersji EC ma tylko wycięte MMU, w przypadku 68020 wersja EC oznaczała faktycznie 24bity dla adresacji, więc tutaj bez mechanizmu stronicowania realizowanego gdzieś dalej sprzętowo nie zaadresuje się 4GB, tylko biedne 16MB.
[#41] Re: ACA1230 - pomocy!

@flops, post #40

Założyłem na 030 radiator od jakiegoś GForce'a (5x5x1.5cm) i małe radiatorki na każdy układ, jaki się dało. Doom szaleje od godziny. Jest OK. Ta karta chyba sama w sobie się po prostu przegrzewa. Pewnie jakoś inteligentnie zamontowany wiatraczek by nawet wystarczył ale jak to zrobić jak wszystkie układy na karcie są w dół, do klapki?
[#42] Re: ACA1230 - pomocy!

@_arti, post #41

Tu sensowne jest tylko jedno chłodzenie - na heatpipe.
mocujesz na procku i wyginasz rurkę "na góre i na niej (na chłodzeniu) montujesz wentylator.

Nie wiem ile tam jest miejsca. Może porób fotki?
[#43] Re: ACA1230 - pomocy!

@11111olo, post #42

Po dłuższych kombinacjach doszedłem do momentu, że właściwie jest potrzebny wiatraczek. Sam. Nawet bez radiatora. Jeśli jest ruch powietrza karta chodzi normalnie.
[#44] Re: ACA1230 - pomocy!

@_arti, post #43

Spróbuj nawiać troszkę powietrza od góry - od stacji dysków. Może wystarczyć, pomimo montażu układów od spodu.
[#45] Re: ACA1230 - pomocy!

@altcomputing, post #44

Karta już poszła do nowego właściciela.

PS: nie miałeś pewnie czasu na moją FastATA? Peggy to mi zwisa ale coś szybszego niż standardowe IDE w mojej A1200 by się przydało... :)

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2013 23:08:41 przez _arti
[#46] Re: ACA1230 - pomocy!

@_arti, post #45

Tak tak , teraz ja się będę z nią męczył. Mam nadzieję że sprostam zadaniu
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem