kategoria: A1200
[#1] Kickstart 3.1 i Workbench A1200
Czy znajdę gdzieś opis różnic pomiędzy Kickstart 3.1 i 3.0 oraz ewentualnych różnic pomiędzy WB?
Czy może są to tylko mało istotne poprawki?

I drugie pytanie jak skutecznie zapisać położenie i sposób wyświetlania dowolnego katalogu na ekranie WB 3? Zapisują mi się bowiem tylko parametry głównych katalogów dysków a ich podkatalogi żyją własnym, niezbadanym życiem. Albo jak na stałe wyciągnąć ikonkę na okno WB? Nie pamiętam jak się to robiło, Snapshot nie pomaga.

Przy okazji wątku na temat lepsiejszości Amigi, są też gorsiejszości, np. otwarcie okienka katalogu z ok. 100 pozycjami zajmuje ponad 200kB chipu. Parę otwartych okienek pożera cały chip.
[#2] Re: Kickstart 3.1 i Workbench A1200

@rePeter, post #1

[#3] Re: Kickstart 3.1 i Workbench A1200

@rePeter, post #1

"Jak skutecznie zapisać położenie i sposób wyświetlania dowolnego katalogu na ekranie WB 3?"

Owszem - snapshotem, z tym ze musisz go wykonywac dla KAZDEGO POJEDYNCZEGO katalogu osobno. Liczy sie aktywne wowczas okno.

Jesli chodzi o roznice pomiedzy Kickstartem 3.0 i 3.1 - na obydwu postawisz system WB3.0 i WB3.1, ale WB3.5 i WB3.9 tylko Kickstarcie 3.1. Jesli WB3.5 i WB3.9 Cie nie interesuje, Kickstart 3.0 bylby lepszy z kilku wzgledow:
- nie blokuje slotu PCMCIA i nie ma klopotow z PCMCIA przy rozszerzeniach powyzej 4MB RAMu
- szybciej startuje system (w Kick 3.1 jest opoznienie pod niektore modele dyskow, zeby zdazyly wystartowac, zanim Amiga zacznie inicjalizuje boot sequence).
[#4] Re: Kickstart 3.1 i Workbench A1200

@F7sus4, post #3

A ja mam Amigę 1200 rev. 2.B z kickstartem 3.1 i mi on PCMCIA nie blokuje. Wkładam CF z w adapterze i działa, od razu, bez sztuczek i resetowania. Wkładam kartę sieciową i internet też działa bez problemu. Mam co prawda 4 MB Fast, ale działa i problemu nie robi.
[#5] Re: Kickstart 3.1 i Workbench A1200

@gilban, post #4

Bo problem robi tylko przy więcej niż 4 MB Fast
[#6] Re: Kickstart 3.1 i Workbench A1200

@PrzemasIII, post #5

To wiem. Ale tu i tam czytałem, że to nie jest problem samego kickstartu, tylko ogólnie adresowania różnych urządzeń i podzespołów w Amidze. Nie wiedziałem, że przy 8 MB Fast i kickstarcie 3.0, karta np CF będzie działać, przy np zajętości 6 - 7 MB Fast.
[#7] Re: Kickstart 3.1 i Workbench A1200

@F7sus4, post #3

Nie potrafię w tej chwili sprawdzić na fizycznej A1200 ale w UAE parametry otwieranych okien podkatalogów nie są zapamiętywane przez wywołanie funkcji snapshot. Sprawdzałem na systemie podmontowanym z pliku .hdf jak i z katalogu.
.
[#8] Re: Kickstart 3.1 i Workbench A1200

@rePeter, post #7

Prawie na pewno plik musi mieć ikonę czyli cośtam.info, inaczej nie zapamięta położenia.
Można je dodać DOpusem addicon - standardowy przycisk
[#9] Re: Kickstart 3.1 i Workbench A1200

@rePeter, post #1

Przy okazji wątku na temat lepsiejszości Amigi, są też gorsiejszości, np. otwarcie okienka katalogu z ok. 100 pozycjami zajmuje ponad 200kB chipu. Parę otwartych okienek pożera cały chip.


To akurat można leczyć. Ikonki starego typu faktycznie lecą do Chip, ale jest kilka sposobów na poprawę sytuacji (newicons, FBlit, nowsze icon.library itp).
[#10] Re: Kickstart 3.1 i Workbench A1200

@Mordimer, post #9

Wydaje się, że problem leży po stronie intuition, bo chip jest wyżerany również gdy wyświetlane są same nazwy plików a nie ikony, jakby dla okienka na zapas rezerwowane były zasoby.
[#11] Re: Kickstart 3.1 i Workbench A1200

@rePeter, post #10

Fakt, ale przy wyświetlaniu ikonek można coś powalczyć.
[#12] Re: Kickstart 3.1 i Workbench A1200

@rePeter, post #1

1. Jedyna poważna to poprawa obsługi CyberGrapX w kicku 3.1, w 3.0 po otwarciu okna RamDysku nie wyświetlało poprawnie zawartości. Tylko na ekranach otwieranych przez CyberGraphX.

2. Bo zapisywany jest tylko katalog aktualnie otwartego okna (lub aktywnego jeśli otwartych jest kilka) i tylko i wyłącznie dla istniejących indywidualnych ikonek.

3. Masz za dużo kolorów, za dużą rozdzielczość lub za dużo ikon lub te ikony są za duże.

Problemy z punktu 2 i 3 najlepiej obejść jakimś programem w stylu ToolsDeamona (otwiera zadany program bez otwierania okien i oglądania ikonek).


Pozdrawiam
[#13] Re: Kickstart 3.1 i Workbench A1200

@rePeter, post #1

Albo jak na stałe wyciągnąć ikonkę na okno WB?

Żeby wyciągnąć ikonę na blat WB używamy polecenia "Leave Out"



Żeby przenieść wyciągniętą ikonę z blatu WB spowrotem do katalogu używamy "Put Away"



np. otwarcie okienka katalogu z ok. 100 pozycjami zajmuje ponad 200kB chipu
FBlit Twoim przyjacielem - pod warunkiem, że masz jakiś FAST. Jeżeli nie - to ograniczaj ilość kolorów ikon/def_ikon.



Ostatnia aktualizacja: 22.04.2013 16:15:40 przez APC74
[#14] Re: Kickstart 3.1 i Workbench A1200

@PrzemasIII, post #5

Chyba dotyczy to wszelkich starych kart turbo i ram. Karty Jensa rozwiązały ten problem od podszewki. Mam kick 3.1, podmieniam w PCMCIA w locie co chce i nic się nie zawiesza. Ramu jest 64 MB wiec jest ok.
Co do spowalniania startu to chyba zaleta, pamiętam jak kumpel robił zawsze reset bo mu hdd musiał się "rozbujać"...OK
[#15] Re: Kickstart 3.1 i Workbench A1200

@Voyox, post #14

Karta Jensa, którą posiadasz jest kartą turbo, czyli ma w sobie procesor i pamięć na tej karcie jest w przestrzeni adresowej tego procesora. Dla procesora znajdującego się na płycie głównej nie zaadresowałbyś więcej niż 8 mb fast. Problem dotyczy tylko kart, które są rozszerzeniami pamięci - pamięć 8mb z takiej karty wchodzi w przestrzeń adresową przeznaczoną dla PCMCIA. Jeśli się mylę to poprawcie ;)
[#16] Re: Kickstart 3.1 i Workbench A1200

@Maniu, post #15

W zasadzie to chyba wszystko się zgadza. Dodam tylko od siebie, że niektóre karty z 030 (np. M-Tec) adresują tylko do 8MB i właśnie z nimi też koliduje PCMCIA.
[#17] Re: Kickstart 3.1 i Workbench A1200

@Maniu, post #15

Prawie każda karta turbo oprócz GVP (chyba) nie koliduje z przestrzanią adresową PCMCIA.
[#18] Re: Kickstart 3.1 i Workbench A1200

@gorzyga, post #16

Mam Apollo 1230 Turbo Lite (LC) i wg. opisu na big book of amiga hardware karta ta koliduje z pcmcia przy 8MB ram. Jest to prawdą, ale tylko wtedy jeśli w amidze jest kick 3.1. W wypadku posiadania kick 3.0 karta z 8mb na pokładzie nie blokuje pcimcia co sam mogę potwierdzić bo właśnie taki mam konfig. Także w tym wypadku 1:0 dla kick 3.0 ;)
[#19] Re: Kickstart 3.1 i Workbench A1200

@Thaddeus, post #17

Tanie karty turbo kolidują. Praktycznie wszystkie w których opisie jest że obsługują tylko 8MB Fastu.


Pozdrawiam
[#20] Re: Kickstart 3.1 i Workbench A1200

@Mordimer, post #9

To akurat można leczyć. Ikonki starego typu faktycznie lecą do Chip, ale jest kilka sposobów na poprawę sytuacji (newicons, FBlit, nowsze icon.library itp).

Ja bym dorzucił do tego HappyENV. Wtedy ramdysku ładują się tylko używane ikony a nie wszystkie na raz.
[#21] Re: Kickstart 3.1 i Workbench A1200

@APC74, post #13

Przecież to jest przerzucanie pliku tak że go już w danym miejscu nie ma.
[#22] Re: Kickstart 3.1 i Workbench A1200

@11111olo, post #21

Pewny jestes ? :)
Ikona nadal jest w tym samym miejscu na dysku. ( katalog, dysk)
[#23] Re: Kickstart 3.1 i Workbench A1200

@Norbert, post #22

Przerzuciłem w ten sposób CALCULATOR - znikł z wiadomego katalogu a pojawił się na blacie WB.
[#24] Re: Kickstart 3.1 i Workbench A1200

@11111olo, post #21

Taa, magicznym sposobem znajduje się w DH0:Windows/Pulpit ;)

Zniknął plik wykonywalny kalkulatora czy sama jego ikona (*.info)?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2013 12:52:34 przez gorzyga
[#25] Re: Kickstart 3.1 i Workbench A1200

@11111olo, post #23

A co na to:
dir sys:tools/


?
[#26] Re: Kickstart 3.1 i Workbench A1200

@zyga64, post #25

No dobra, plik jest i ikona też ale jej nie widać.
Trochę to bez sensu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem