kategoria: A1200
[#1] Obcięte nazwy na CD
Nagrałem płytę na PC i tu nazwy są normalne ale na amidze są obcięte do 8+3.

Można coś z tym zrobić?
[#2] Re: Obcięte nazwy na CD

@11111olo, post #1

Zmienic cdfilesystem po stronie Amigi .
Jakiego Ty uzywasz ?

Plyta na PC nagrana w Joliet ?
[#3] Re: Obcięte nazwy na CD

@Norbert, post #2

Płyta nagrana w nero 8 - czy joliet to nie wiem.
Na ami mam idefix 97.
[#4] Re: Obcięte nazwy na CD

@11111olo, post #3

Na joliet i nazwy 32 znaki działa ok ;)
[#5] Re: Obcięte nazwy na CD

@11111olo, post #1

Miałem kiedyś identyczny problem z nazwami na PC było ok na Ami z idefix97 ucinało nazwy. Wypaliłem sobie Cd-ka z grami WHDLoad. Także sądzę że zamiana na inny filesystem może być dobrym rozwiązaniem np. AllegroCDFS
[#6] Re: Obcięte nazwy na CD

@11111olo, post #3

Nero pewnie nie nagrywa Rockridge i dlatego nazwy są poucinane.
[#7] Re: Obcięte nazwy na CD

@QkiZ, post #6

Pewnie nie ale nie słyszałem nigdy o tym co piszesz.
[#8] Re: Obcięte nazwy na CD

@11111olo, post #7

Z jednej strony mnie to nie dziwi bo pewnie na co dzień używasz Windy gdzie jest Joliet. Rockridge to standard używany w uniksowych systemach i robi to samo co Joliet. Z drugiej strony dziwi mnie to bo istnieje wersja amigowa Rockridge.
[#9] Re: Obcięte nazwy na CD

@QkiZ, post #8

Ja już nie pamiętam jak działa idefix97, ale to może być przez ten handler. Założe się że na AllegroCDFS było by dobrze, tylko do działania potrzebny jest kontroler FastAta. Możesz popróbować inne handlery cdplusplus itd. na którymś na pewno będzie wszystko dobrze widoczne. Handlery znajdziesz na necie, wrzuć do katalogu L: a w devs:dosdrivers zmień nazwę handlera w CD0 (czy innej nazwie napędu) i zobacz jak będzie działać. Niektóre handlery w Devs: będą potrzebować ikonki i zawartości dla nich, bo może brakować jakiś wpisów.
[#10] Re: Obcięte nazwy na CD

@QkiZ, post #8

Istnieje również obsługa joilet. Jak powyżej wspomniano remedium na to jest AllegroCDFS lub CacheCDFS z 3.9 (bez FastATA z naciskiem na to drugie).
[#11] Re: Obcięte nazwy na CD

@flops, post #9

Idefix czyli CacheCDFS ma swoj program konfiguracyjny.
Wystarczy zaznaczyc odpowiednie opcje ,aby widoczne byly odpowiednio dlugie nazwy plikow (bity potekcji rowniez)

ps.
na sieci byla kiedys informacja ze istnieje allegrocdfs ktore dziala bez fastata (nieoficjalnie)


Ostatnia aktualizacja: 26.04.2013 10:31:32 przez Norbert
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem