kategoria: Sprzęt
[#1] HXC - kilka pytań
Mam dwa pytania do użytkowników HXC
Co trzeba zrobić aby korzystać z drugiego napędu (hxc emuluje dwa) poza włączeniem tej opcji w ustawieniach?

Czy hxc zapisuje dyskietki niedosowe Amigi? Zapisywałem Save w grze Cannon Fodder i save się zapisał ale przy odczycie sypie błędami i Guru.

Mam HXC Slim w A500.
[#2] Re: HXC - kilka pytań

@Jacenty, post #1

ad1. Podpiąć drugi dysk do danego slotu (np. 1). Jeśli gra/demo obsługuje drugą stację to zauważy drugi dysk i odczyta. Może się zdarzyć iż mimo wszystko gra nie widzi drugiej stacji: należy wówczas sprawdzić położenie zworek na hxc w stosunku do typu zastosowanej taśmy (z przeplotem lub bez) - instrukcja na stronie lotharka. (mam klasyczny hxc)

ad2. A utworzyłeś obraz pustej dyskietki do zapisu stanu gry? Ale od razu zastrzegam iż nie pamiętam czy dodatkowy dysk do save'ów cannon fodder był czysty sformatowany czy odpowiednio preparowany niedosowy.
[#3] Re: HXC - kilka pytań

@conrdd, post #2

Dysk do save'ów w Cannon Fodder jest specjalnie formatowany przez grę. Na HXC nie udało się go utworzyć. Formatowanie dobiegło do końca lecz zapisać gry się nie dało.
Mam gotową dyskietkę z działającym save'em i zapis na niej powoduje to co pisałem w pierwszym poście.
[#4] Re: HXC - kilka pytań

@conrdd, post #2

Dysk zapisów do Cannon Fodder to jest wyższa szkoła jazdy W WinUAE trzeba go tworzyć jako Extended (Custom). Może HxC sobie z tym nie radzi? Na Back2Roots znajdziesz gotowego ADF-a tego dysku. Może jego da się przenieść.
[#5] Re: HXC - kilka pytań

@Jacenty, post #1

W przypadku Rev C (zakladam, ze w Twoim slimie jest podobnie) podstawowa sprawa to odpowiednie ustawienie zworek, potem przygotowanie pliku konfiguracyjnego i dopiero potem uzywanie w nim obrazow dyskietek.

Sprobuj ze spreparowanym ADF-em, a jak to nie pomoze, to jest jeszcze pare opcji typu poszukanie nowszego software'u i jego aktualizacja, ewentualnie mozesz pozawracac glowe Jeffowi, opisac mu problem i moze cos wyczaruje (ja kiedys do niego pisalem, bo mi dema nie chodzily z niedosowymi loaderami, na nastepny wieczor dostalem od niego odpowiedz "try this" i w zalaczniku nowa wersje softu - oczywiscie pomoglo :) ).

Powodzenia.
[#6] Re: HXC - kilka pytań

@mccnex, post #5

A jakie Ty masz ustawienie zworek ?
U mnie pierwsza jest na ON reszta na OFF. Czytałem instrukcję ale nie rozumiem tej rozpiski.
Możesz mi podać zworkologię ?
[wyróżniony] [#7] Re: HXC - kilka pytań

@Jacenty, post #6

Jeśli masz włączoną tylko 1. zworkę, to emulowany jest tylko jeden napęd. O ile masz zwykłą taśmę, to musisz włączyć 1. i 6. zworkę.
[#8] Re: HXC - kilka pytań

@seldon, post #7

Dzięki A jak to wygląda w przypadku taśmy z przeplotem ? Które zworki muszą być w pozycji ON aby emulować dwa napędy ?
[wyróżniony] [#9] Re: HXC - kilka pytań

@Jacenty, post #8

W przypadku tasmy z przeplotem uzywasz zworek ID3 dla DF0 (zwierasz drive A) i ID2 dla DF1 (zwierasz drive B; z tasma bez przeplotu byloby ID0 dla DF0/A i ID1 dla DF1/B). W wersji slim z tego co widze, to trzeba przestawic zworke 4 (ID3=A) oraz 7 (ID2=B). Przestawic do gory, czyli w kierunku do gniazda, gdzie podlaczasz tasme

BTW, w instrukcji jest to dosc jasno opisane, wiec nie wiem jak Ty to "czytales", drogi kolego
[#10] Re: HXC - kilka pytań

@mccnex, post #9

A możesz zarzucić linkiem ?
Chyba czytałem co innego niż Ty
[#11] Re: HXC - kilka pytań

@Jacenty, post #10

Np. tutaj
[#12] Re: HXC - kilka pytań

@Jacenty, post #10

[#13] Re: HXC - kilka pytań

@mccnex, post #12

Więc tak. Mam taśmę bez przeplotu. Na HXC ustawione zworki 1 i 6, w ustawieniach Loadera HXC stacja DF1: ustawiona na "ON".
Do stacji DF0: zamontowany Workbench1.3, do DF1: Extras1.3, oczywiście obydwa w slocie 01. Amiga nadal nie widzi stacji DF1: :(
Co robię źle?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem